Podpora pro domácnosti

AVG Driver Updater – časté dotazy

Obecné

K čemu AVG Driver Updater slouží?

AVG Driver Updater je nástroj na ladění výkonu počítače, který hledá poškozené či zastaralé ovladače hardwaru a aktualizuje je, aby omezil problémy s počítačem a předešel jim.

Proč je třeba aktualizovat ovladače?

Výrobci pomocí ovladačů opravují problémy hardwarových zařízení a zajišťují optimální kompatibilitu hardwaru s operačním systémem na počítači. Bez nejnovějších ovladačů může počítač pracovat nestabilně nebo přestat fungovat správně. Zastaralé ovladače rovněž mohou obsahovat bezpečnostní chyby, díky nimž mohou hackeři získat přístup do vašeho systému či k vašim datům a mohou je infikovat.

Co AVG Driver Updater testuje?

AVG Driver Updater testuje hardwarová zařízení, která ke svému správnému fungování v operačním systému potřebují ovladače. Mezi taková zařízení patří tiskárny, skenery, digitální fotoaparáty, síťové a grafické adaptéry nebo zvukové a grafické karty.

Je používání aplikace AVG Driver Updater pro můj počítač a data bezpečné?

AVG Driver Updater při aktualizaci stahuje ověřené instalační programy od výrobce. Dále před aktualizací ovladačů zálohuje všechny ovladače a vytváří bod obnovení systému Windows. Díky tomu můžete vrátit předchozí verzi ovladačů, pokud se s těmi novými vyskytne nějaký problém. Případně můžete pomocí bodu obnovení systému Windows obnovit předchozí stav systému.

AVG Driver Updater se během testování a po aktualizaci stará o automatické testování jednotlivých komponent. Pokud najde nějaké problémy, označí problematický ovladač štítkem Byl zjištěn problém a umožní vám obnovit předchozí verzi ovladače.

Stažení a instalace

Jaké jsou systémové požadavky aplikace AVG Driver Updater?

 • Windows 11 kromě edic Mixed Reality a IoT Edition; Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Edition (32- nebo 64bitový); Windows 8/8.1 kromě edic RT a Starter Edition (32- nebo 64bitový); Windows 7 SP 1 nebo novější, všechny edice (32- nebo 64bitový)
 • Počítač plně kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE3); zařízení s procesory ARM nejsou podporována
 • 1 GB paměti RAM nebo více
 • 1 GB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a používání aplikace)
 • Doporučené rozlišení obrazovky minimálně 1 024 x 768 pixelů nebo vyšší

Jak si mohu AVG Driver Updater stáhnout a nainstalovat?

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG Driver Updater a uložte jej do umístění v počítači, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG Driver Updater
 2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený soubor avg_driver_updater_online_setup.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
 3. Podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG Driver Updater na počítač.

Po instalaci může být třeba produkt aktivovat přihlášením k účtu AVG nebo platným aktivačním kódem. Podrobné pokyny najdete v následujících článcích:

Je používání aplikace AVG Driver Updater bezplatné?

Ne. AVG Driver Updater je placený produkt, k jehož používání potřebujete předplatné. AVG Driver Updater si můžete stáhnout a používat ho po omezenou dobu bez předplatného. Pokud ale po vypršení bezplatné zkušební verze chcete AVG Driver Updater dále používat, je třeba si koupit jeho předplatné a aktivovat si ho.

Je AVG Driver Updater součástí produktu AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security?

Ne. Chcete-li AVG Driver Updater používat, je nutné si zakoupit samostatné předplatné. AVG Driver Updater nelze aktivovat předplatným jiného produktu AVG.

Mohu AVG Driver Updater používat bez nainstalované aplikace AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security?

Ano. AVG Driver Updater lze nainstalovat jako samostatnou aplikaci, aniž byste měli nainstalovánu aplikaci AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security.

Předplatné a aktivace

Jak mohu AVG Driver Updater aktivovat?

Předplatné aplikace AVG Driver Updater můžete aktivovat svým účtem AVG nebo platným aktivačním kódem. Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Pokud jste si AVG Driver Updater koupili přes nabídku v jiném produktu AVG, předplatné není třeba aktivovat ručně. AVG Driver Updater se automaticky aktivuje, když jej nainstalujete na stejném zařízení, ze kterého jste jej koupili.

Jak se dozvím, kdy mi předplatné skončí?

Otevřete AVG Driver Updater a vyberte NabídkaMoje předplatné. Délka předplatného je uvedená v části Předplatná na tomto počítači.

Mohu využívat předplatné aplikace AVG Driver Updater na několika zařízeních?

Ne. Předplatné aplikace AVG Driver Updater nemůžete používat na více zařízeních současně. V případě potřeby ale můžete AVG Driver Updater přestat používat na aktuálním zařízení a začít používat na jiném. Pokyny najdete v následujícím článku:

Jak mohu zrušit předplatné aplikace AVG Driver Updater?

Pokyny ke zrušení předplatného AVG najdete v následujícím článku:

Používání a nastavení

Jak mohu AVG Driver Updater používat?

Další informace o používání aplikace AVG Driver Updater najdete v následujícím článku:

Jak mohu aktualizovat dříve přeskočený nebo ignorovaný ovladač?

 1. Otevřete AVG Driver Updater a vyberte Zobrazit přehled.
 2. V seznamu Ignorováno a přeskočeno klikněte na panelu ovladače, který chcete aktualizovat, na Zobrazit podrobnosti.
 3. Vyberte Přestat přeskakovat nebo Přestat ignorovat.
 4. Klikněte na Aktualizovat vybrané.

AVG Driver Updater dříve přeskočený nebo ignorovaný ovladač aktualizuje.

K dokončení aktualizace některých ovladačů může být třeba restart počítače.

Jak v aplikaci AVG Driver Updater zapnu automatickou aktualizaci ovladačů?

AVG Driver Updater automaticky kontroluje hardware každých 7 dní a upozorní vás, když najde zastaralé ovladače. Chcete-li tyto ovladače aktualizovat, v oznámení klikněte na Aktualizovat, případně otevřete AVG Driver Updater a klikněte na Zobrazit zastaraléAktualizovat vybrané.

Jak mohu zkontrolovat, jestli používám nejnovější verzi aplikace AVG Driver Updater?

Jak spravovat nastavení aktualizací aplikace AVG Driver Updater:

 1. Otevřete AVG Driver Updater a vyberte NabídkaNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte ObecnéAktualizovat Driver Updater.
 3. Pokud používáte nejnovější verzi aplikace AVG Driver Updater, zobrazí se vám tato zpráva: Používáte aktuální verzi
 4. Pokud chcete nastavit, kdy má AVG Driver Updater automaticky hledat a instalovat aktualizace, vyberte preferovanou možnost v části Vyberte si, jak chcete dostávat aktualizace.

Řešení problémů

Co mohu dělat, pokud se po použití aplikace AVG Driver Updater vyskytnou problémy?

Při aktualizaci ovladačů počítače je důležité postupovat obezřetně, a to i při použití aplikace AVG Driver Updater. Pokud není aktualizace ovladačů provedena správně, může vést k problémům, jako jsou ztráta zvuku, problémy s touchpadem, myší, klávesnicí či přehrávačem DVD nebo problémy s rozlišením obrazovky a kvalitou grafiky. Pokud se takové problémy vyskytnou, doporučujeme obnovit předchozí verzi ovladače nebo vrátit změny obnovením počítače do dříve uloženého bodu obnovení Windows.

Další informace o obnovení předchozích verzí ovladačů najdete v následujícím článku:

Co znamená neúspěšná aktualizace?

Když se vám zobrazí zpráva, že aktualizace byla neúspěšná, při pokusu aplikace AVG Driver Updater o aktualizaci ovladače se něco pokazilo. Na panelu ovladače si kliknutím na Zobrazit podrobnosti zobrazte více podrobností a poté klikněte na Další možnosti (tři tečky) ▸ Přeskočit aktualizaci. Zkuste ovladač znovu aktualizovat později.

Jak mohu obnovit předchozí verzi ovladače?

AVG Driver Updater před aktualizací ovladače na nejnovější verzi vytvoří příslušnou zálohu. Pokud se během aktualizace vyskytnou nějaké problémy, označí problematický ovladač štítkem Byl zjištěn problém. Jak obnovit předchozí verzi ovladače pro účely řešení problémů:

 1. Otevřete AVG Driver Updater a klikněte na Zobrazit přehled (nebo Zobrazit zastaralé).
 2. Na panelu ovladače označeného štítkem Byl zjištěn problém nebo ovladače, u kterého chcete obnovit předchozí verzi, klikněte na Zobrazit podrobnosti.
 3. V pravém dolním rohu obrazovky klikněte na Verze ovladačů.
 4. U verze ovladače, kterou chcete obnovit, klikněte na Vrátit.
 5. Kliknutím na Vrátit akci potvrďte.

Vybraný ovladač se vrátí na vybranou verzi.

Je možné obnovit pouze verze ovladačů, které byly dříve aktualizovány aplikací AVG Driver Updater. Verze ovladačů, které byly aktualizovány operačním systémem nebo jiným softwarem od třetí strany, vrátit nelze.

Další informace o obnovení předchozích verzí ovladačů najdete v následujícím článku:

Jak mohu vrátit změny provedené aktualizovanými ovladači?

AVG Driver Updater před aktualizací ovladačů automaticky vytváří bod obnovení Windows. Díky tomu je možné vracet poslední změny a obnovovat původní stav počítače. Pokud nevíte jistě, který ovladač problém způsobuje, doporučujeme použít možnost Obnovení systému Windows.

Další informace o používání uloženého bodu obnovení Windows najdete v následujícím článku:

Co mám dělat, když aktivace neproběhne úspěšně?

Zkontrolujte, zda je aktivační kód, který se snažíte použít, určený pro AVG Driver Updater. AVG Driver Updater není součástí produktu AVG Internet Security, takže pomocí předplatného AVG Internet Security nelze AVG Driver Updater aktivovat.

Chcete-li se dozvědět, jak vyřešit nejčastější problémy s aktivací, přečtěte si následující článek:

Jak mohu AVG Driver Updater odinstalovat?

Další informace o odinstalaci aplikace AVG Driver Updater najdete v následujícím článku:

Když AVG Driver Updater odinstalujete z počítače, své předplatné automaticky nezrušíte. Pokyny ke zrušení předplatného AVG najdete v následujícím článku: Zrušení předplatného AVG – časté otázky
 • AVG Driver Updater 23.x pro Windows
 • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitová verze
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitová verze
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?

Kontakty