Správa funkce CyberCapture v aplikaci AVG AntiVirus | AVG

Podpora pro domácnosti

Správa funkce CyberCapture v aplikaci AVG AntiVirus

CyberCapture je funkce produktů AVG Internet SecurityAVG AntiVirus Free, která zjišťuje a analyzuje vzácné, podezřelé soubory. Ve výchozím stavu je funkce CyberCapture zapnutá a blokuje všechny neznámé soubory.

Manipulace se zjištěným souborem

Když otevřete neznámý soubor, CyberCapture jej hned otestuje, jestli je bezpečný.

Pokud CyberCapture nedokáže určit, zda je dotyčný soubor bezpečný, zobrazí zprávu Hmm, tohle bude chtít důkladnější prozkoumání. AVG ve výchozím nastavení blokuje potenciálně škodlivé soubory a odesílá je do Virové laboratoře AVG, kde jsou analyzovány v bezpečném virtuálním prostředí. Kliknutím na tlačítko Zavřít zavřete dialogové okno, aniž byste soubor otevřeli, a počkejte, dokud Virová laboratoř AVG neověří, zda je tento soubor bezpečný.

V části Další možnosti jsou případně k dispozici následující dodatečné možnosti:

 • Přesunout do karantény: Přesune potenciálně škodlivý soubor do Karantény, odkud nemá jak uškodit systému.
 • Přesto otevřít (nedoporučováno): Umožňuje soubor okamžitě spustit bez čekání, než Virová laboratoř AVG ověří, zda je bezpečný.
Před spuštěním souboru, který CyberCapture nahlásí jako potenciálně škodlivý, doporučujeme počkat, než ho Virová laboratoř AVG ověří.

Po dokončení analýzy dostanete oznámení (obvykle do několika hodin) s informací, zda soubor můžete bezpečně otevřít.

Přijde vám jedno z následujících oznámení:

 1. Virová laboratoř přináší dobré zprávy: Soubor není škodlivý a můžete jej bezpečně otevřít kliknutím na tlačítko Přejít k souboru.
 2. Hrozba byla odhalena a zajištěna: Soubor je škodlivý a není vhodné jej otevírat. AVG jej automaticky přesune do Karantény, odkud nemá jak systému uškodit.

Změna výchozího chování

Soubor, který CyberCapture nahlásí jako potenciálně škodlivý, je ve výchozím stavu automaticky odeslán k analýze do Virové laboratoře AVG. Toto chování lze změnit v nastaveních aplikace:

 1. Otevřete AVG a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Vyberte možnosti Základní ochranaNálezy.
 3. Přejděte do části Zapnout CyberCapture a vyberte požadovanou možnost.
  • Automaticky odesílat soubory do Virové laboratoře (vybráno ve výchozím nastavení): Když CyberCapture odhalí potenciálně škodlivý soubor, vždy jej odešle do Virové laboratoře AVG k analýze. Po dokončení analýzy vám Virová laboratoř AVG pošle oznámení, zda je soubor škodlivý.
  • Ptát se, zda chci odeslat soubory do Virové laboratoře: Když CyberCapture odhalí potenciálně škodlivý soubor, zobrazí dotaz, zda jej chcete odeslat k analýze do Virové laboratoře AVG.

CyberCapture se nyní chová tak, jak chcete. Pokud jste vybrali možnost Ptát se, zda chci odeslat soubory do Virové laboratoře, v situacích, kdy CyberCapture odhalí potenciálně škodlivý soubor, je třeba vybrat jednu z následujících možností:

 • Odeslat k analýze: Odešle soubor do Virové laboratoře AVG k analýze.
 • Další možnosti: Přesune soubor do Karantény. Případně můžete kliknout na tlačítko Přesto otevřít a soubor rovnou spustit.
Tlačítko Přesto otevřít doporučujeme zvolit jen v případě, že jste si jistí bezpečností souboru.

Vyloučení souboru z testování

Chcete-li zajistit optimální ochranu počítače, doporučujeme nevylučovat soubory z žádných testů. Tato možnost je ale k dispozici, když potřebujete dočasně vyloučit nějaký soubor pro účely řešení problémů. Jak určité soubory vyloučit ze všech testů, kontrol pomocí štítů a kontrol pomocí funkce CyberCapture:

 1. Otevřete AVG a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Vyberte možnosti ObecnéVýjimky.
 3. Klikněte na tlačítko Přidat výjimku.
 4. Výjimku lze přidat jedním z následujících způsobů:
  • Do textového pole zadejte cestu k souboru nebo složce, případně webovou adresu, a klikněte na tlačítko Přidat výjimku.
  • Klikněte na tlačítko Procházet, zaškrtněte pole u souboru nebo složky, kterou chcete přidat do výjimek, a klikněte na tlačítko OK.

Vybraný soubor je nyní funkcí CyberCapture ignorován.

Vypnutí CyberCapture

Vypnutí funkce CyberCapture nedoporučujeme. Můžete to ale udělat dočasně pro účely řešení problémů.

 1. Otevřete AVG a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Vyberte možnosti Základní ochranaNálezy.
 3. Zrušte zaškrtnutí pole Zapnout CyberCapture.

Funkce CyberCapture je nyní vypnutá. Chcete-li ji zapnout, zvolte možnosti MenuNastaveníZákladní ochranaNálezy a zaškrtněte pole Zapnout CyberCapture.

 • AVG Internet Security 20.x
 • AVG AntiVirus Free 20.x
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 2, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?