AVG.com používá soubory cookie ke svému přizpůsobení jednotlivým uživatelům. Dále nám tyto soubory pomáhají zlepšovat webový obsah. Změnit nastavení
Produkty:
Operační systémy:
Minimální systémové požadavky pro produkty AVG AntiVirus Free a AVG Internet Security jsou:
DŮLEŽITÉ: AVG AntiVirus nepodporuje operační systém DOS, verze Microsoft Windows starší než 7, Microsoft Windows Server ani jiné operační systémy, které zde nejsou uvedeny jako podporované. V těchto systémech nelze tento program nainstalovat ani spustit.
Nemusí podporovat systémy Microsoft Windows bez nainstalované nejnovější aktualizace Service Pack. Podrobnosti naleznete v následujícím článku od Microsoftu:
Preferovanou verzi programu AVG AntiVirus si můžete stáhnout z následujících přímých odkazů:
V tomto článku najdete přehled funkcí různých verzí programu AVG AntiVirus.
Pokyny ke stažení a instalaci preferovaného produktu AVG AntiVirus naleznete v následujících článcích:
V tomto článku najdete přehled funkcí různých verzí programu AVG AntiVirus.
Verzí aplikace se rozumí verze uživatelského rozhraní a všech komponent programu AVG AntiVirus. Aktualizace aplikace opravují chyby a přinášejí obecná vylepšení. Chcete-li v počítači používat nejnovější verzi aplikace, můžete ručně vyhledat dostupné aktualizace.
Podrobné informace se dozvíte v článku níže:
AVG používá databázi známých definic virů, podle kterých v počítači identifikuje malware a jiné hrozby. Proto je nutné virové definice pravidelně aktualizovat. Chcete-li vyhledat dostupné aktualizace, v pravém dolním rohu hlavního okna programu AVG AntiVirus klikněte na obnovovací ikonu u položky Virové definice.
Podrobné informace se dozvíte v článku níže:
Ano. Po nainstalování programu AVG Internet Security se vám aktivuje bezplatná zkušební verze produktu. V této časově omezené bezplatné zkušební verzi si můžete vyzkoušet všechny funkce AVG Internet Security.
Pokud chcete používat prémiové funkce i po skončení bezplatné zkušební verze, je třeba si koupit předplatné. Podrobnosti o nabízených předplatných AVG najdete v následujícím článku:
Řiďte se pokyny v příslušném článku níže:
Podrobné informace se dozvíte v článku níže:
AVG AntiVirus Free si již registrovat nemusíte, protože první bezplatné předplatné se vám po instalaci aktivuje automaticky. Aktivované předplatné můžete zkontrolovat podle následujícího článku:
Pokud máte s aktivací předplatného problémy, řiďte se postupem níže.
Pokud jste předplacenou licenci neobdrželi, můžete si ji vyžádat přes náš webový formulář, kde je třeba zadat e-mailovou adresu použitou při nákupu.
Ano. Chcete-li předplatné AVG Internet Security začít používat na jiném počítači, odinstalujte produkt AVG z předchozího počítače a pak jej znovu nainstalujte na počítači novém a aktivujte jej stejným aktivačním kódem nebo účtem AVG, kterým jste aktivovali instalaci v předchozím počítači.
POZNÁMKA: Předplatné AVG můžete používat v takovém počtu počítačů, který jste zvolili při nákupu. Počet počítačů, které můžete předplatným chránit, najdete v e-mailu s potvrzením objednávky.
Další informace se dozvíte v následujícím článku:
Ne. Předplatné AVG Internet Security se na AVG TuneUp ani AVG Secure VPN nevztahuje. Tyto produkty si můžete koupit samostatně v obchodě AVG.
Další informace o součástech jednotlivých předplatných AVG najdete v článku níže:
Předplatné AVG můžete zrušit přes účet AVG. Podrobné pokyny se dozvíte v následujícím článku:
Účet AVG si můžete vytvořit dle následujícího článku:
Funkce jednotlivých verzí programu AVG AntiVirus najdete v naší srovnávací tabulce.
Souborový štít aktivně testuje všechny programy a soubory na pevném disku, když jsou otevřeny, spuštěny, změněny nebo uloženy. Souborový štít v případě nálezu malwaru zabrání příslušnému programu či souboru v infikování počítače.
Behaviorální štít sleduje programy nainstalované v počítači, zda se nechovají podezřele, což může znamenat, že obsahují nebezpečný kód.
Webový štít aktivně testuje data přenášená při procházení internetu, čímž brání malwaru ve stažení a spuštění v počítači.
E-mailový štít hledá hrozby v příchozích a odchozích e-mailech. Testovány jsou pouze zprávy přijímané nebo odesílané poštovními klienty, jako jsou Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird.
Karanténa je izolovaný prostor, kde můžete bezpečně uchovávat potenciálně nebezpečné soubory. Tyto soubory můžete také odeslat k analýze do Virové laboratoře AVG. Soubory v Karanténě nelze spustit a nemají přístup k systému a datům, takže veškerý škodlivý kód, který obsahují, nemůže vašemu počítači nijak uškodit. Karanténu lze otevřít kliknutím na možnosti Menu ▸ Karanténa.
Další informace o Karanténě AVG najdete v následujícím článku:
Zdokonalený firewall je funkce programu AVG Internet Security. Zdokonalený firewall sleduje veškerou síťovou komunikaci mezi počítačem a vnějším světem a chrání vás před neoprávněnými připojeními a narušeními. Zdokonalený firewall dokáže předejít únikům citlivých dat z vašeho počítače a zablokovat útoky hackerů.
Také můžete pro konkrétní aplikace nastavit speciální pravidla síťové a internetové komunikace. Kliknutím na možnosti Hackerské útoky ▸ Možnosti firewallu ▸ Pravidla pro aplikace nastavte pravidla pro aplikace. Zdokonalený firewall tato pravidla uplatní, kdykoli se některá z takových aplikací pokusí navázat spojení s internetem nebo jinou sítí.
Další informace o používání Zdokonaleného firewallu najdete v článku níže:
Štít před falešnými stránkami je funkce AVG Internet Security, která vás chrání před změnou vašich nastavení DNS (systému doménových názvů). Některé škodlivé programy vás mohou tajně přesměrovávat ze skutečných webových stránek na falešné, jež vám mohou zcizit údaje, jako jsou uživatelská jména, hesla či údaje o platebních kartách.
Každá adresa webové stránky (URL), kterou zadáte do adresního řádku v prohlížeči, je přeložena na IP (Internet Protocol) adresu webového serveru, kde se příslušná webová stránka nachází. Štít před falešnými stránkami vytváří šifrované spojení mezi používaným webovým prohlížečem a vlastním DNS serverem AVG, takže vás nic na falešné webové stránky nepřesměruje.
Další informace o Štítu před falešnými stránkami najdete v následujícím článku:
Ochrana před ransomwarem, která je součástí AVG Internet Security, zabezpečí vaše osobní fotografie, dokumenty a soubory, aby je ransomware nemohl změnit, smazat nebo zašifrovat. Tato funkce hledá a automaticky zabezpečuje složky, které mohou obsahovat soukromá data.
Další informace o Ochraně před ransomwarem najdete v následujícím článku:
Štít citlivých dat, který je k dispozici v AVG Internet Security, slouží k vyhledávání a ochraně osobních citlivých dokumentů před neoprávněným přístupem a malwarem. Citlivé soubory obsahují osobní informace, které v případě, že se dostanou do nepovolaných rukou, mohou ohrozit vaše soukromí a identitu. Štít citlivých dat dokáže zabezpečit osobní údaje tím, že řídí přístup aplikací a uživatelů k vašim souborům. Chcete-li Štít citlivých dat začít používat, na hlavní obrazovce programu AVG AntiVirus klikněte na možnost Soukromí a nad položkou Štít citlivých dat vyberte možnost Otevřít. Kliknutím na možnost Spustit test vyhledáte v počítači citlivé dokumenty.
Další informace o Štítu citlivých dat najdete v následujícím článku:
Ochrana webové kamery, která je k dispozici v AVG Internet Security, brání aplikacím a malwaru v přístupu k webové kameře počítače bez vašeho souhlasu. Když Ochranu webové kamery aktivujete, nedůvěryhodné aplikace nebudou moci narušovat vaše soukromí pořizováním fotografií či videí a jejich odesíláním z počítače.
Chcete-li Ochranu webové kamery zapnout nebo vypnout, na hlavní obrazovce programu AVG AntiVirus klikněte na položku Soukromí. Zelený posuvník ZAPNUTO nad položkou Ochrana webové kamery značí, že je Ochrana webové kamery zapnutá. Chcete-li změnit chování Ochrany webové kamery, v pravém horním rohu klikněte na položku Nastavení (ikona ozubeného kola) a zkontrolujte, zda je na levém panelu vybrána položka Ochrana webové kamery.
Další informace se dozvíte v následujícím článku:
Pasivní režim deaktivuje veškerou aktivní ochranu, jako jsou štíty nebo Zdokonalený firewall. Díky tomu můžete současně používat více antivirů, aniž by to ovlivnilo výkon počítače nebo spolehlivost detekce virů. AVG AntiVirus v Pasivním režimu stahuje všechny aktualizace virové databáze a programové aktualizace, ať můžete ručně provádět testy počítače. Neposkytuje vám ale aktivní ochranu.
DŮLEŽITÉ: Chcete-li, aby vás AVG chránilo před malwarem a ostatními bezpečnostními hrozbami, Pasivní režim musí být vypnutý a musí být splněny následující podmínky:
Chcete-li zapnout Pasivní režim, klikněte na možnosti Menu ▸ Nastavení ▸ Obecné ▸ Řešení problémů. V nabídce Řešení problémů zaškrtněte pole u položky Pasivní režim a poté restartem počítače tento režim aktivujte.
Podrobné informace se dozvíte v článku níže:
Skartovač souborů je funkce programu AVG Internet Security, která umožňuje nevratně vymazat soubory nebo celé disky, aby nikdo nemohl obnovit a zneužít vaše data.
Pokud vymažete pevný disk nebo soubor pomocí standardních nástrojů, ze souborového systému se odstraní pouze odkazy na příslušná data. Pouhé smazání citlivých souborů, jako jsou uživatelská data nebo licencovaný software, nemusí být bezpečné, protože existují nástroje, které smazané soubory dokážou obnovit. Skartovač souborů dané soubory před smazáním několikrát přepíše nesmyslnými daty, aby zabránil jejich obnovení. Tento nástroj se hodí zejména v případě, kdy hodláte svůj počítač nebo pevný disk někomu prodat či darovat.
Skartovač souborů otevřete výběrem položek Menu ▸ Skartovač souborů.
Další informace o Skartovači souborů najdete v následujícím článku:
Antispam je dodatečná komponenta programu AVG Internet Security, kterou je nutné nainstalovat samostatně. Antispam chrání vaši doručenou poštu v e-mailovém klientovi před spamem a jinými nevyžádanými e-maily. Tato funkce spolupracuje s e-mailovými klienty nainstalovanými v počítači (např. Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird).
POZNÁMKA: Antispam nadále není ve výchozím stavu instalován. Řiďte se pokyny v článku o ruční instalaci komponent programu AVG AntiVirus.
Režim Nerušit je nová funkce programu AVG AntiVirus, která vylepšuje předchozí funkci Herní režim. Režim Nerušit blokuje zbytečná oznámení, když máte prakticky jakoukoli aplikaci otevřenou na celou obrazovku. Když nějakou aplikaci otevřete na celou obrazovku, Režim Nerušit ji automaticky zjistí a přidá na svůj seznam aplikací. Když spustíte nějakou aplikaci z tohoto seznamu, automaticky se aktivuje Režim Nerušit, který blokuje oznámení Windows, programu AVG AntiVirus i ostatních aplikací. V seznamu aplikací Režimu Nerušit můžete také u libovolné aplikace zaškrtnout pole Maximalizovat výkon. Tím dané aplikaci udělíte nejvyšší prioritu a zrychlíte fungování počítače, když s ní pracujete.
Chcete-li některou aplikaci ručně přidat na seznam aplikací, které automaticky spouštějí Režim Nerušit, klikněte na možnosti Menu ▸ Režim Nerušit ▸ Přidat novou aplikaci.
Další informace o Režimu Nerušit najdete v následujícím článku:
AVG Password Protection pomocí dodatečné bezpečnostní úrovně chrání citlivé přihlašovací údaje v prohlížečích Google Chrome a Mozilla Firefox. AVG Password Protection vás upozorní na úniky vašich hesel na internet a informuje vás o míře bezpečnosti hesel, která máte uložená v prohlížeči.
POZNÁMKA: AVG Password Protection se instaluje automaticky s programy AVG Internet Security nebo AVG AntiVirus Free. Chcete-li ale AVG Password Protection začít používat, nejprve je třeba si přes program AVG AntiVirus koupit předplatné. Klikněte na možnosti Moje AVG ▸ Password Protection ▸ Prodloužit a dle pokynů na obrazovce si kupte předplatné. Zakoupené předplatné si aktivujte dle pokynů v následujícím článku:
AVG TuneUp je optimalizační nástroj, který v počítači vyhledává a řeší problémy s výkonem a úložištěm. AVG TuneUp si můžete zakoupit v obchodě AVG jako samostatný produkt.
Další informace o součástech jednotlivých předplatných AVG najdete v článku níže:
Kliknutím na možnost Otestovat počítač na hlavní obrazovce programu AVG AntiVirus spustíte komplexní test počítače. Tento test hledá malware, špatně hodnocené doplňky prohlížečů, citlivé dokumenty a problémy s výkonem. Kliknutím na možnost Vyřešit můžete po každé fázi testu vyřešit nalezené problémy a hrozby. Případně můžete kliknout na možnost Přeskočit, čímž ignorujete veškeré problémy a přejdete na další fázi testu. Pokud test žádné problémy nenajde, kliknutím na tlačítko Zavřít přejdete na jeho další fázi.
Chcete-li provést úplný test počítače, na hlavní obrazovce aplikace AVG AntiVirus klikněte na možnost Otestovat počítač. Jedná se o komplexní test, který zjišťuje malware, špatně hodnocené doplňky prohlížečů, citlivé dokumenty a problémy s výkonem. Po každé fázi testu se zobrazí stránka s výsledky, na které můžete kliknout na tlačítko Vyřešit a odstranit tak nalezené problémy, případně můžete kliknout na tlačítko Přeskočit a nalezené problémy ignorovat.
Chcete-li zkontrolovat určitou podezřelou aktivitu v počítači nebo síti, zvolte přednastavený test. U možnosti Otestovat počítač klikněte na ikonu ozubeného kola a na obrazovce Další testy vyberte jeden z přednastavených testů. K dispozici jsou následující přednastavené testy:
Podrobné informace se dozvíte v článku níže:
Ačkoli se to normálně nedoporučuje, můžete z testů vyloučit určité soubory, složky či adresy URL. Můžete tím zrychlit testování nebo se vyhnout falešným pozitivním nálezům. Vyloučení určitých souborů či adres URL z testování:
POZNÁMKA: Výjimky nastavujte, pouze pokud víte, že soubory či webové stránky, které chcete vyloučit, nejsou infikovány.
Podrobné informace o vytváření výjimek z testů najdete v následujícím článku:
V nejnovější verzi programu AVG AntiVirus není možné testy pozastavovat. Kliknutím na tlačítko Zastavit test můžete probíhající test zcela ukončit. V takovém případě ale při příštím spuštění začne znovu od začátku.
Po testu můžete ze stránky s výsledky přejít do Karantény. Karanténa je izolovaný prostor, kde jsou bezpečně uchovávány potenciálně nebezpečné soubory. Z Karantény také můžete provádět specifické akce, například posílat podezřelé soubory k analýze do Virové laboratoře AVG.
Chcete-li určit, jak se má zacházet s hrozbami zjištěnými Souborovým štítem, Behaviorálním štítem, E-mailovým štítem nebo Webovým štítem, postupujte následovně:
Další informace najdete v článku níže:
AVG AntiVirus obsahuje několik přednastavených testů a také možnost nastavit si testy podle sebe. Tyto testy obvykle na výkon počítače nemají znatelný vliv. V závislosti na konfiguraci systému jej však občas mohou omezit. Také jej mohou omezit v situacích, kdy spustíte několik testů zároveň.
Pokud používáte webovou e-mailovou schránku (např. Yahoo! nebo Gmail), AVG vaše e-maily přímo netestuje. Před malwarem v e-mailových zprávách vás však aktivně chrání Webový štít a Souborový štít.
Pokud používáte e-mailového klienta (Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird), E-mailový štít testuje příchozí a odchozí e-mailové zprávy na přítomnost hrozeb.
Ano. AVG Internet Security obsahuje integrovaný firewall. Zdokonalený firewall sleduje veškerou komunikaci mezi počítačem a vnějšími sítěmi a blokuje neoprávněná připojení. Chcete-li počítači zajistit efektivní ochranu, důrazně doporučujeme mít všechny ochranné komponenty AVG neustále aktivované.