Podpora pro domácnosti

AVG TuneUp – časté dotazy

Obecné

Co je AVG TuneUp?

AVG TuneUpAVG TuneUp Premium je nástroj na optimalizaci počítače. Jeho široká řada testů vyhledává nepotřebné položky a problémy s výkonem a posléze uvolňuje místo na disku a zvyšuje rychlost systému.

Jak AVG TuneUp zlepší fungování mého zařízení?

Při častém používání se spolehlivost a výkon počítače postupně snižuje. V důsledku toho se můžete setkávat s následujícími problémy:

Při častém používání se spolehlivost a výkon Macu postupně snižuje. V důsledku toho se můžete setkávat s následujícími problémy:

 • Pomalé, nestabilní či zamrzající aplikace.
 • Málo místa na disku.
 • Vyskakovací okna bloatwaru.
 • Nevyžádané aplikace na Macu.
 • Problémy se spouštěním počítače.
 • Problémy se spouštěním Macu.

Aplikací AVG TuneUp můžete hledat a řešit problémy počítače, zvyšovat rychlost systému, uvolňovat místo na disku, odstraňovat nepotřebné aplikace a opravovat poškozené interní a externí disky.

Aplikací AVG TuneUp Premium můžete hledat a řešit problémy Macu, zvyšovat rychlost systému, uvolňovat místo na disku či odstraňovat nepotřebné aplikace.

Stažení a instalace

Jak si mohu AVG TuneUp stáhnout a nainstalovat?

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG TuneUp a uložte jej do umístění v počítači, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG TuneUp pro Windows
 2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený soubor avg_tuneup_online_setup.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
 3. Pokud se zobrazí dialogové okno Řízení uživatelských účtů s žádostí o povolení, klikněte na tlačítko Ano.
 4. Dokončete instalaci podle pokynů na obrazovce.
 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG TuneUp Premium a uložte jej do umístění v Macu, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG TuneUp Premium pro Mac
 2. Dvakrát klikněte na stažený instalační soubor avgtuneup.dmg.
 3. Dokončete instalaci podle pokynů na obrazovce.

Po instalaci může být třeba produkt aktivovat přihlášením k účtu AVG nebo platným aktivačním kódem. Podrobné pokyny k instalaci a aktivaci najdete v následujících článcích:

Jaké jsou systémové požadavky aplikace AVG TuneUp?

 • Windows 11 kromě edic Mixed Reality a IoT Edition; Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Edition (32- nebo 64bitový); Windows 8/8.1 kromě edic RT a Starter Edition (32- nebo 64bitový); Windows 7 SP 1 nebo novější, všechny edice (32- nebo 64bitový)
 • Počítač plně kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE3)
 • 1 GB paměti RAM nebo více
 • 1 GB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a kontrolám aktualizací aplikace)
 • Rozlišení obrazovky nejméně 1 024 x 768 pixelů
 • Apple macOS 12.x (Monterey), Apple macOS 11.x (Big Sur), Apple macOS 10.15.x (Catalina), Apple macOS 10.14.x (Mojave), Apple macOS 10.13.x (High Sierra), Apple macOS 10.12.x (Sierra), Apple Mac OS X 10.11.x (El Capitan)
 • Mac se 64bitovým procesorem Intel
 • 512 MB paměti RAM nebo více (doporučujeme 1 GB paměti RAM nebo více)
 • Minimálně 68 MB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a kontrolám aktualizací aplikace)
 • Rozlišení obrazovky nejméně 1 024 x 768 pixelů

Je k dispozici bezplatná zkušební verze aplikace AVG TuneUp?

Ano. Až AVG TuneUp nainstalujete, budete mít po omezenou dobu k dispozici všechny jeho funkce. Budete-li chtít aplikaci používat i po skončení zkušebního období, je nutné si koupit předplatné.

Mohu používat AVG TuneUp bez nainstalování aplikace AVG AntiVirus?

Ano. AVG TuneUp lze do počítače nainstalovat samostatně, aniž byste měli nainstalovanou aplikaci AVG AntiVirus nebo AVG Internet Security.

Ano. AVG TuneUp lze do Macu nainstalovat samostatně, aniž byste měli nainstalovanou aplikaci AVG AntiVirus nebo AVG Internet Security.

Je AVG TuneUp součástí nákupu AVG Internet Security?

Ne. Chcete-li AVG TuneUp používat, je nutné si zakoupit samostatné předplatné. Předplatné AVG Internet Security nelze použít k aktivaci aplikace AVG TuneUp.

Předplatné a aktivace

Jak mohu aktivovat předplatné?

AVG TuneUp je placený produkt, k jehož používání potřebujete předplatné. Až AVG TuneUp nainstalujete, může být třeba ručně aktivovat předplatné jedním z následujících způsobů:

 • Účet AVG: AVG TuneUp aktivujte tím, že se v něm přihlásíte k účtu AVG, který obsahuje vaše předplatné aplikace AVG TuneUp. Klikněte na možnosti MenuPřihlásit k účtu AVG.
 • Aktivační kód: AVG TuneUp aktivujte aktivačním kódem z e-mailu s potvrzením objednávky. Klikněte na možnosti MenuZadat aktivační kód.
 • Účet AVG: AVG TuneUp Premium aktivujte tím, že se v něm přihlásíte k účtu AVG, který obsahuje vaše předplatné aplikace AVG TuneUp Premium. V pravém horním rohu hlavní obrazovky aplikace klikněte na možnosti PřihlásitPřihlásit se k existujícímu účtu.
 • Aktivační kód: AVG TuneUp aktivujte aktivačním kódem z e-mailu s potvrzením objednávky. Zkontrolujte, zda je AVG TuneUp Premium otevřený a aktivní, a na levé straně panelu nabídek Apple vyberte možnosti AVG TuneUpVložit aktivační kód.

Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Jak se dozvím, kdy mi předplatné skončí?

Otevřete AVG TuneUp a zvolte možnosti MenuMoje předplatná. Délka předplatného a datum skončení platnosti jsou uvedeny v části Předplatná na tomto počítači.

Otevřete AVG TuneUp Premium a klikněte na možnost Nastavení. Vyberte kartu Předplatné a v části Vaše aktuální předplatné zkontrolujte datum konce platnosti předplatného.

Mohu předplatné aplikace AVG TuneUp využívat na více zařízeních?

AVG TuneUp můžete aktivovat v takovém počtu zařízení, který jste zvolili při nákupu. Počet zařízení můžete zkontrolovat v e-mailu s potvrzením objednávky nebo na účtu AVG, který obsahuje předplatné aplikace AVG TuneUp.

Pokud jste vyčerpali limit zařízení v zakoupeném předplatném, můžete AVG TuneUp začít používat na novém zařízení dle následujícího postupu:

 1. Odinstalujte AVG TuneUp z některého ze svých aktuálních zařízení.
 2. Nainstalujte AVG TuneUp na nové zařízení.
 3. Aktivujte předplatné na novém zařízení.
 1. Odinstalujte AVG TuneUp z některého ze svých aktuálních zařízení.
 2. Nainstalujte AVG TuneUp na nové zařízení.
 3. Aktivujte předplatné na novém zařízení.

Co mám dělat, když aktivace neproběhne úspěšně?

Chcete-li se dozvědět, jak vyřešit nejčastější problémy s aktivací, přečtěte si následující článek:

Pokud problém přetrvá, kontaktujte podporu AVG.

Funkce

K čemu slouží test Údržba?

Test Údržba provádí komplexní test, jenž v systému zjišťuje poškozené či nadbytečné položky a záznamy vaší činnosti.

Odhaluje a řeší následující problémy:

 • Neplatné položky registru: Odkazy v systémovém registru, které mohou být zastaralé či poškozené.
 • Neplatní zástupci: Neplatní zástupci neexistujících souborů či aplikací.
 • Nepotřebné systémové soubory: Nepotřebné soubory (např. balíčky ovladačů, dočasné soubory či soubory protokolů), které zabírají místo a zpomalují počítač.
 • Mezipaměť prohlížečů: Dočasné úložiště stažených souborů v počítači (například obrázků, které si uložíte z webových stránek).
 • Sledovací a jiné soubory cookie: Datové soubory, které uchovávají informace o vámi navštívených webových stránkách.
 • Historie prohlížení a stahování: Historie navštívených webových stránek a stažených souborů v prohlížeči (tímto krokem bude smazán pouze seznam souborů, nikoli soubory uložené v počítači).

Chcete-li spustit test Údržba, otevřete AVG TuneUp a klikněte na dlaždici Údržba.

K čemu slouží test Zrychlení?

Funkce Zrychlení hledá v počítači následující problémy:

 • Programy na pozadí a po spuštění: Programy v počítači jsou doprovázeny procesy na pozadí, které běží, i když daný program není spuštěný. AVG TuneUp umožňuje takové zjištěné programy bezpečně uspat a uvolnit tak paměť zařízení pro ostatní úkony.
 • Nepotřebné programy: Nepotřebné programy, které mohly být v počítači předinstalovány nebo nevědomky nainstalovány s jinými programy. Pro každý takto zjištěný program jsou k dispozici následující možnosti:
  • Přesunout do koše: Odebere program z počítače a zároveň ho umožní později v případě potřeby snadno znovu nainstalovat.
  • Odinstalovat: Program zcela odebere z počítače.

Pokud chcete použít funkci Zrychlení, otevřete AVG TuneUp a klikněte na dlaždici Zrychlení.

K čemu slouží test Uvolnění místa?

Funkce Uvolnit místo hledá a umožňuje smazat soubory, které mohou zabírat spoustu místa na disku počítače. Můžete kontrolovat a čistit následující kategorie:

 • Nepotřebné systémové soubory: Nepotřebné soubory vytvořené systémem, programy či instalačními nástroji (např. dočasné soubory, protokoly, soubory mezipaměti).
 • Data prohlížečů: Zapomenuté soubory a záznamy činnosti (např. mezipaměť prohlížečů, soubory cookie a historie), které byly v počítači uloženy při prohlížení internetu.

Pokud chcete použít funkci Uvolnění místa, otevřete AVG TuneUp a klikněte na dlaždici Uvolnit místo.

Když při testu Uvolnění místa vyberete k vyčištění možnost Stažené soubory, nejprve zkontrolujte, jestli složka se staženými soubory neobsahuje nějaké důležité nebo nenahraditelné soubory.

K čemu slouží test Oprava problémů?

Funkce Oprava problémů hledá různé problémy, které mohou mít dopad na výkon a zabezpečení počítače. AVG TuneUp může během testu Oprava problémů zjišťovat následující typy problémů:

 • Neobvyklá systémová nastavení: Konfigurace nastavení, které ovlivňují spolehlivost počítače.
 • Zastaralé programy: Běžně používaný software v počítači, který je zastaralý. V tomto článku se v části Zastaralé programy dozvíte víc.
 • Chyby disku: Poškozené soubory na interních a externích discích. V tomto článku se v části Disk Doctor dozvíte víc.
 • Fragmentace disku: Fragmenty dat, které jsou na pevném disku uložené odděleně od ostatních dat. V tomto článku se v části Defragmentace a optimalizace disku dozvíte víc.

Chcete-li použít funkci Oprava problémů, otevřete AVG TuneUp a klikněte na dlaždici Oprava problémů.

K čemu slouží funkce Disk Doctor?

Funkce Disk Doctor testuje interní disky na přítomnost chyb způsobených poškozenými soubory a nabízí případné opravy. Neopravené poškozené soubory mohou způsobovat nestabilitu, neočekávané chování, problémy se spouštěním počítače nebo ztrátu osobních dat.

Chcete-li zjistit, jestli je doporučeno spustit test, klikněte na možnosti Všechny funkce (ikona mřížky) ▸ Otevřít Disk Doctor. Disk Doctor zobrazí veškeré disky, které je doporučeno otestovat. Pro každý uvedený disk jsou k dispozici následující možnosti:

 • Spustit test: Otestuje příslušný disk na přítomnost problémů.
 • Ignorovat: Odebere jednotku ze seznamu disků k otestování. Pokud budete chtít jednotku otestovat později, v dolní části obrazovky funkce Disk Doctor klikněte na možnosti Ignorované diskyPřestat ignorovat.
 • Podrobnosti: Slouží k zobrazení dalších informací o příslušném disku.

K čemu slouží funkce Zastaralé programy?

Funkce Zastaralé programy průběžně aktualizuje běžně používaný software od jiných dodavatelů a tím odstraňuje potenciální bezpečnostní rizika a zlepšuje celkové fungování systému. Chcete-li určit, jak má AVG TuneUp postupovat, když v počítači zjistí zastaralý program, zvolte možnosti MenuNastaveníAktualizovat moje aplikace. K dispozici máte následující možnosti:

 • Aktualizovat automaticky: automaticky hledá, stahuje a instaluje aktualizace. Z vaší strany není třeba vůbec nic.
 • Pouze stáhnout: automaticky hledá a stahuje dostupné aktualizace. Tyto aktualizace je pak nutné ručně nainstalovat.
 • Jen mě upozornit: hledá dostupné aktualizace. Tyto aktualizace je pak nutné ručně stáhnout a nainstalovat.

Pokud funkci Automatické aktualizace nezapnete, můžete spravovat stahování a instalaci aktualizací kliknutím na možnosti Všechny funkce (ikona mřížky) ▸ Zobrazit zastaralé programy.

K čemu slouží defragmentace a optimalizace disku?

K fragmentaci dochází, když jsou fragmenty stejného souboru uložené na pevném disku odděleně od ostatních dat. Fragmentované soubory se déle načítají a systém kvůli tomu může fungovat pomaleji. Funkce Defragmentace a optimalizace disku zlepšuje výkon a efektivitu úložiště tím, že mění uspořádání pevného disku tak, aby fragmenty jednotlivých souborů byly pohromadě.

Defragmentace je doporučována pouze v případě, že máte pevný disk (HDD). Pokud máte disk SSD (Solid State Drive), defragmentace není potřebná ani účinná. AVG TuneUp automaticky zjišťuje typ disku a nabízí defragmentaci pouze u pevných disků.

Chcete-li zjistit, zda je doporučována defragmentace disku, zvolte možnosti Všechny funkce (ikona mřížky) ▸ Defragmentovat nebo optimalizovat disky.

Jak AVG TuneUp určuje hodnocení nepotřebných programů?

AVG TuneUp při testu Zrychlení hledá v počítači nepotřebné programy. Kliknutím na možnost Nepotřebné programy po dokončení testu zobrazíte seznam programů a jejich hodnocení (jedna až pět hvězdiček). AVG TuneUp používá k určování hodnocení programů cloudový systém založený na seznamech známých blokovaných a povolených aplikací, heuristických algoritmech, doporučovacím modulu AVG a uživatelských hodnoceních. Tento systém vám umožní snáze vybrat, které programy si chcete ponechat a které můžete odebrat.

K čemu slouží funkce Vyčistit nepotřebná data?

Test Vyčistit nepotřebná data prohledává několik oblastí pevného disku a zjišťuje nepotřebné soubory, které lze smazat, abyste v Macu uvolnili místo.

Chcete-li provést test, na hlavní obrazovce aplikace AVG TuneUp Premium klikněte na možnost Test u položky Vyčistit nepotřebná data. Po dokončení testu se můžete podívat, kolik místa v Macu zabírají nepotřebné soubory, a vybrat, které soubory chcete smazat.

K čemu slouží funkce Vyčistit prohlížeč?

Pomocí možnosti Vyčistit prohlížeč můžete snadno ochránit své soukromí tím, že z webových prohlížečů smažete cookies a jiná data o prohlížení.

Chcete-li provést test, na hlavní obrazovce aplikace AVG TuneUp Premium klikněte na možnost Test u položky Vyčistit prohlížeč. Po dokončení testu se můžete podívat na počet položek nalezených v jednotlivých webových prohlížečích, které máte nainstalované. Volitelně můžete kliknout na možnost Podrobnosti vedle některého prohlížeče a podívat se na konkrétní typy nalezených položek. Následně můžete vybrat, co přesně chcete smazat.

Také můžete AVG TuneUp Premium nastavit, aby čistil prohlížeče automaticky. Můžete také přidat povolené weby, jejichž cookies a jiná data o prohlížení nemá AVG TuneUp Premium mazat. Další informace se dozvíte v následujícím článku:

K čemu slouží funkce Najít duplikáty?

Funkce Najít duplikáty dokáže najít soubory s identickým obsahem.

Chcete-li provést test, na hlavní obrazovce aplikace AVG TuneUp Premium klikněte na možnost Test u položky Najít duplikáty. Po testu se můžete podívat, kolik místa zabírají duplicitní soubory, a vybrat ty, které chcete z Macu odebrat.

K čemu slouží funkce Analyzovat fotografie?

Analyzovat fotografie hledá fotografie, které jsou rozmazané, tmavé nebo podobné.

Chcete-li provést test, na hlavní obrazovce aplikace AVG TuneUp Premium v části Analyzovat fotografie klikněte na možnost Najít. Můžete určit, kde má AVG TuneUp Premium hledat fotografie. Po dokončení testu můžete zkontrolovat nalezené fotografie a vybrat ty, které chcete smazat.

K čemu slouží funkce Odinstalovat aplikace?

Funkce Odinstalovat aplikace umožňuje snadno na Macu hledat a odebírat aplikace, které už nepoužíváte.

Chcete-li odinstalovat nepoužívané aplikace, na hlavní obrazovce aplikace AVG TuneUp Premium klikněte na možnost Zobrazit u položky Odinstalovat aplikace. Projděte si seznam aplikací nainstalovaných na Macu a vyberte ty, které chcete smazat.

Jak si mohu přizpůsobit oznámení aplikace AVG TuneUp?

Jak určit, kdy chcete dostávat oznámení od aplikace AVG TuneUp:

 1. Otevřete AVG TuneUp a klikněte na možnost Nastavení.
 2. Vyberte kartu Varování.
 3. K dispozici máte následující možnosti:
  • Upozornit mě, když velikost nepotřebných dat překročí: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení o množství nepotřebných souborů v Macu. Když je tato možnost zapnutá, můžete z rozevírací nabídky vybrat minimální množství nepotřebných dat, při kterém se zobrazí oznámení.
  • Upozornit mě, když volné místo na disku klesne pod: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení o množství volného místa na disku Macu. Když je tato možnost zapnutá, můžete z rozevírací nabídky vybrat množství zbývajícího volného místa na disku, při kterém se zobrazí oznámení.
  • Upozornit mě, když mohu smazat z koše zapomenuté soubory aplikací: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení, že je potřeba smazat z koše nepotřebné soubory aplikací (například soubory protokolu či mezipaměti).

Nastavení a používání

Jak mohu AVG TuneUp používat?

Podrobné pokyny k používání aplikace AVG TuneUp najdete v následujícím článku:

Jak si mohu přizpůsobit oznámení aplikace AVG TuneUp?

Jak určit, kdy chcete dostávat oznámení od aplikace AVG TuneUp:

 1. Otevřete AVG TuneUp a klikněte na možnost Nastavení.
 2. Vyberte kartu Varování.
 3. K dispozici máte následující možnosti:
  • Upozornit mě, když velikost nepotřebných dat překročí: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení o množství nepotřebných souborů v Macu. Když je tato možnost zapnutá, můžete z rozevírací nabídky vybrat minimální množství nepotřebných dat, při kterém se zobrazí oznámení.
  • Upozornit mě, když volné místo na disku klesne pod: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení o množství volného místa na disku Macu. Když je tato možnost zapnutá, můžete z rozevírací nabídky vybrat množství zbývajícího volného místa na disku, při kterém se zobrazí oznámení.
  • Upozornit mě, když mohu smazat z koše zapomenuté soubory aplikací: Pomocí tohoto pole můžete zapnout či vypnout oznámení, že je potřeba smazat z koše nepotřebné soubory aplikací (například soubory protokolu či mezipaměti).

Jak mohu změnit nastavení aplikace AVG TuneUp?

Otevřete AVG TuneUp a zvolte možnosti MenuNastavení. Na obrazovce Nastavení lze provádět následující akce:

Obecné:

 • Jazyk: Umožňuje změnit jazyk uživatelského rozhraní.
 • Oznámení: Umožňuje výběr oznámení, která má AVG TuneUp zobrazovat.
 • Nastavení sdílení dat: Umožňuje spravovat data o použití aplikace, která chcete sdílet.
 • Historie: Umožňuje vybrat, které akce je možné vrátit na kartě Historie a jak dlouho mají být uchovány zálohy.
 • Řešení problémů: Pole Aktivovat ladicí záznamy zaškrtněte, pokud vás o to požádá podpora AVG při řešení problémů s aplikací. Také můžete vybrat, zda chcete týmu aplikace TuneUp automaticky odesílat data o nečekané nestabilitě.
 • Data prohlížečů: Určete, jak dlouho má TuneUp nechávat cookies a historii procházení ve webových prohlížečích, než vám nabídne jejich odebrání při testu Uvolnění místa.
 • Nastavení pro vývojáře: Nastavte pokročilá nastavení, která určují, jak se má TuneUp chovat, když je zavřený. Když tato nastavení vypnete, TuneUp nemusí fungovat správně.
 • Aktualizovat TuneUp: Zde najdete číslo verze aplikace a můžete nastavit, jak má aplikace dostávat aktualizace.

Automatická údržba:

 • Tuto funkci můžete zapnout nebo vypnout a určit, které položky má TuneUp odstraňovat během automatické údržby.

Aktualizovat aplikace:

Vyberte, co má TuneUp dělat, když najde zastaralé aplikace nebo programy:

 • Aktualizovat automaticky: TuneUp automaticky stahuje a instaluje aktualizace aplikací a programů, jakmile jsou k dispozici, a to bez nutnosti zásahu z vaší strany.
 • Pouze stahovat: TuneUp hledá a stahuje dostupné aktualizace aplikací a programů. Tyto aktualizace je pak nutné ručně nainstalovat.
 • Jen mě upozornit: TuneUp vás informuje, když jsou aplikace a programy zastaralé. Příslušné aktualizace si ale musíte stáhnout a nainstalovat ručně.

Mohu nastavit automatické spouštění aplikace AVG TuneUp?

Ano, v programu AVG TuneUp lze nastavit automatické spouštění testů údržby. Pokud je Automatická údržba zapnuta, nevyžaduje žádné uživatelské zásahy, běží na pozadí a uvolňuje místo v počítači tím, že maže zbytečné položky, jako jsou neplatní zástupci nebo chybné položky registru.

Chcete-li zapnout Automatickou údržbu, zvolte možnosti MenuNastaveníAutomatická údržba a kliknutím přepněte posuvník z šedé polohy (Vypnuto) do polohy zelené (Zapnuto). Na obrazovce nastavení automatické údržby můžete ručně vybrat, které položky má AVG TuneUp při automatické údržbě mazat.

AVG TuneUp testuje počítač každých 7 dní. Automatická údržba se spouští, jen když test odhalí některý z následujících problémů:
 • 100 MB nebo více místa na disku, které lze vyčistit
 • 100 nebo více poškozených položek registru
 • 100 nebo více poškozených zástupců
 • 100 nebo více souborů tracking cookie

Mohu kontrolovat nalezené problémy, než AVG TuneUp optimalizuje moje zařízení?

Ano. Jakmile AVG TuneUp dokončí test, ukáže vám všechny nalezené problémy.

Jakmile jste zapnuli funkci Automatická údržba, můžete kliknutím na možnosti MenuNastaveníAutomatická údržba vybrat, co smí AVG TuneUp odebrat automaticky. Kliknutím na šipku u kategorie zobrazíte příslušné položky a můžete ručně zrušit výběr položek, které nechcete mazat automaticky.

Jak mohu určit, které údaje chci sdílet s AVGem a třetími stranami?

Chcete-li změnit nastavení soukromí, řiďte se následujícím postupem:

 1. Otevřete AVG TuneUp a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnosti ObecnéNastavení sdílení dat.
 3. Podle svých preferencí zaškrtněte pole u jednotlivých nastavení soukromí, případně jejich zaškrtnutí zrušte.
 1. Otevřete AVG TuneUp a klikněte na možnost Nastavení.
 2. Vyberte kartu Soukromí.
 3. Podle svých preferencí zaškrtněte pole u jednotlivých nastavení soukromí, případně jejich zaškrtnutí zrušte.

Jak AVG TuneUp nakládá se zašifrovanými soubory?

AVG TuneUp šifrované oddíly a soubory ignoruje, takže vás a vaše soukromí nijak neohrozí. Pokud máte pevný disk zašifrovaný, AVG TuneUp jej nedokáže testovat ani optimalizovat.

Řešení problémů

Jak mohu AVG TuneUp odinstalovat?

Podrobné pokyny k odinstalaci najdete v následujícím článku:

Je možné změny provedené aplikací AVG TuneUp vrátit?

Ano. Pokud chcete vrátit některé změny provedené aplikací AVG TuneUp v počítači, vyberte možnost Historie. Kliknutím na kartu Historie na pravé straně obrazovky aplikace AVG TuneUp zobrazte seznam akcí. Poté klikněte na tlačítko Zpět u každé ze změn, které chcete vrátit.

Některé akce aplikace AVG TuneUp jsou nevratné. Vyberte možnosti MenuNastaveníObecnéHistorie a zvolte, kdy má AVG TuneUp vytvářet zálohy a jak dlouho je má uchovávat. AVG TuneUp používá uložené zálohy k vracení provedených změn.

Jak mohu nahlásit problém nebo podezření na chybu?

Pokud se AVG TuneUp chová neočekávaně nebo zobrazuje chybové zprávy, nahlaste to podpoře AVG.

Zašlete jí podrobný popis, jak danou chybu znovu vyvolat, a přidejte následující informace:

 • Používaná verze Windows, značka a model počítače, grafická karta.
 • Verze systému macOS.
 • Podrobný popis problému a postup vedoucí k výskytu problému.
 • Veškeré zobrazené chybové zprávy.
 • Veškeré rozdíly v chování počítače po výskytu chyby.
 • Veškeré rozdíly v chování Macu po výskytu chyby.

Jak mohu nahlásit soubor či program, který byl aplikací AVG TuneUp nesprávně označen za nepotřebný a následně smazán z počítače?

Pokud vám AVG TuneUp zablokuje či odstraní soubor nebo aplikaci, kterou si chcete ponechat, nahlaste to podpoře AVG. V hlášení uveďte přesný název souboru nebo aplikace, všechny příslušné podrobnosti a nežádoucí výsledek.

Co mám dělat, když se mi zobrazí chybová zpráva "Tohle nás mrzí"?

Podrobné pokyny k řešení problému najdete v následujícím článku:

Proč je třeba před zahájením čištění pomocí aplikace AVG TuneUp Premium zavřít otevřené aplikace?

AVG TuneUp Premium pomocí testu Vyčistit nepotřebná data zjišťuje nepotřebné soubory včetně zbytečných dat, která jsou uložena v prohlížečích a aplikacích. Pokud tyto aplikace ve chvíli, kdy kliknete na tlačítko Vyčistit, budou otevřené, AVG TuneUp Premium vás vyzve, abyste je zavřeli, jinak se mohou chovat nestabilně či chybně.

Proč mi AVG TuneUp Premium ze systému nic nevyčistí?

AVG TuneUp Premium je placený produkt, k jehož používání potřebujete předplatné. Pokud jste si AVG TuneUp Premium nainstalovali, ale nekoupili jste si ani neaktivovali předplatné, aplikace funguje pouze v režimu testování a nemůže nic vyčistit.

Proč je třeba aplikaci AVG TuneUp Premium udělit oprávnění?

Pokaždé, když pomocí aplikace AVG TuneUp Premium budete chtít smazat soubory, fotografie či aplikace, budete vyzváni k potvrzení akce tím, že zadáte heslo používané k přihlašování k Macu. Tím je neoprávněným uživatelům bráněno v mazání obsahu systémových složek.

Jak vám mohu k aplikaci AVG TuneUp Premium poslat zpětnou vazbu?

 1. Zkontrolujte, zda je okno aplikace AVG TuneUp Premium otevřené a aktivní.
 2. Na levé straně panelu nabídek Apple klikněte na možnosti PodporaOdeslat zpětnou vazbu.
 3. Zadejte zpětnou vazbu, případně uveďte i své jméno a e-mailovou adresu, a klikněte na tlačítko Odeslat.
Zpětnou vazbu přezkoumá náš vývojářský tým. Nemůžeme ale garantovat, že dostanete odpověď. Pokud potřebujete pomoc s problémem s programem AVG TuneUp Premium, doporučujeme kontaktovat podporu AVG.
 • AVG TuneUp 22.x pro Windows
 • AVG TuneUp Premium 2.x pro Mac
 • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

 • Apple macOS 12.x (Monterey)
 • Apple macOS 11.x (Big Sur)
 • Apple macOS 10.15.x (Catalina)
 • Apple macOS 10.14.x (Mojave)
 • Apple macOS 10.13.x (High Sierra)
 • Apple macOS 10.12.x (Sierra)
 • Apple Mac OS X 10.11.x (El Capitan)

Pomohl vám tento článek?