Nástroj Aktualizace softwaru neustále hlásí software Java jako zastaralý | AVG

Podpora pro domácnosti

Nástroj Aktualizace softwaru neustále hlásí software Java jako zastaralý

Problém

Nástroj Automatická aktualizace softwaru v aplikaci AVG PC TuneUp hlásí, že software Java 6 nebo Java 7 je zastaralý a že je váš počítač zranitelný vůči rizikům. Pokud se jej pokusíte aktualizovat z AVG, otevře se vám tato stránka:

Where can I get the latest version of Java? (Kde mohu získat nejnovější verzi softwaru Java?)

Uvedený problém je způsoben zastaralým softwarem Java 6 nebo Java 7. Jelikož společnost Oracle ukončila podporu softwaru Java 6 v únoru 2013 a podporu softwaru Java 7 v únoru 2016, důrazně doporučujeme, abyste si nainstalovali nejnovější verzi softwaru Java a zcela odstranili jeho starší verze (pokud nepoužíváte programy, které je specificky vyžadují, což je vzácné).

Instalační program nejnovější verze softwaru Java nedokáže automaticky odstranit zastaralý software Java 6 a Java 7. Nástroj Aktualizace softwaru bude software dále hlásit jako zastaralý, dokud zastaralou verzi neodstraníte.
 

Řešení

Důrazně doporučujeme řídit se tímto postupem.
  1. Odinstalujte zastaralý software Java 6 nebo Java 7. Chcete-li tak učinit, přejděte do ovládacích panelů Windows a klikněte na položku Programy. Odtud můžete zcela odstranit všechny položky související se softwarem Java Runtime Environment 6 a 7.
  2. Nainstalujte nejnovější verzi softwaru Java. Podrobnosti naleznete na následující webové stránce společnosti Oracle:
    Where can I get the latest version of Java? (Kde mohu získat nejnovější verzi softwaru Java?)
Poznámka: Upozorňujeme, že fungování některých programů může záviset na softwaru Java 6 (nebo 7). Pokud tento software odeberete, jejich chování se může změnit.
 

Pomohl vám tento článek?