AVG Battery Saver pro Windows – začínáme | AVG

Podpora pro domácnosti

AVG Battery Saver pro Windows – začínáme

AVG Battery Saver je nástroj, který prodlužuje výdrž baterie počítače tím, že snižuje požadavky interních a externích komponent na napájení.

Tento článek obsahuje pokyny a doporučení pro uživatele, kteří používají AVG Battery Saver poprvé. Dále vysvětluje, jak používat uživatelské rozhraní a rovnou začít s prodlužováním výdrže baterie.

Tento článek předpokládá, že AVG Battery Saver už máte v počítači nainstalovaný a aktivovaný. Podrobné pokyny k instalaci a aktivaci najdete v následujících článcích:

Otevření aplikace AVG Battery Saver

Hlavní obrazovku aplikace AVG Battery Saver můžete po instalaci otevřít jedním z následujících způsobů:

 1. Na ploše Windows dvakrát klikněte na ikonu aplikace AVG Battery Saver.
 2. Na systémové liště Windows klikněte na ikonu aplikace AVG Battery Saver.

Používání hlavní obrazovky aplikace

Na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver máte k dispozici následující akce:

 1. Výběrem dlaždice zvolte jeden z následujících režimů úspory energie:
  • Vypnuto: Vypne AVG Battery Saver a umožní zařízení používat aktuální nastavení Windows. Přes dlaždice na hlavní obrazovce můžete i dále spravovat připojení přes Wi-Fi a Bluetooth.
  • Vlastní: Spustí AVG Battery Saver podle aktuálních nastavení Individuálního režimu. Pomocí těchto nastavení můžete určit, jak přesně má AVG Battery Saver prodlužovat výdrž baterie.
  • Maximální: Spustí AVG Battery Saver podle výchozích nastavení od AVG, která zajišťují maximální úsporu energie. Nastavení tohoto režimu nelze přizpůsobit.
 2. Bluetooth: Slouží k okamžitému zapnutí nebo vypnutí Bluetooth.
 3. WiFi: Slouží k okamžitému zapnutí nebo vypnutí Wi-Fi.
 4. Jas: Slouží k okamžitému nastavení jasu displeje.

Správa Individuálního režimu

Když zapnete Individuální režim, AVG Battery Saver prodlouží výdrž baterie tím, že uplatní vaše nastavení Individuálního režimu. To se hodí, když chcete mít kontrolu nad tím, co AVG Battery Saver dělá pro úsporu energie. Například můžete zvolit, aby AVG Battery Saver optimalizoval nastavení zobrazení, ale nijak neměnil výkon procesoru.

Postup nastavení a zapnutí Individuálního režimu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnost Individuální režim.
 3. Nakonfigurujte nastavení v částech Obrazovka a zobrazeníHardware a zařízení. Podrobné informace o dostupných možnostech najdete v následujícím článku:
 4. Kliknutím na ikonu X v levém horním rohu uložíte provedená nastavení a vrátíte se na hlavní obrazovku aplikace AVG Battery Saver.
 5. Individuální režim můžete kdykoli zapnout kliknutím na dlaždici Vlastní.

Nastavení Individuálního režimu zůstanou uložená, dokud je ručně nezměníte. Nastavení Individuálního režimu se uplatní pouze v případě, že tento režim zapnete.

Úprava nastavení

AVG Battery Saver můžete nastavit, aby se automaticky zapnul, když odpojíte zařízení od napájení. Případně můžete nastavit, aby se aplikace nezapínala, dokud ručně nezapnete režim úspory energie.

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnosti ObecnéBattery Saver.
 3. Zaškrtněte pole Zapnout profil aplikace Battery Saver, když je počítač odpojený od napájení, případně jeho zaškrtnutí zrušte. Když tuto možnost zaškrtnete, AVG Battery Saver se automaticky zapne při odpojení zařízení od napájení. Případně můžete z rozevírací nabídky vybrat, který režim úspory energie se má automaticky zapnout, když zařízení odpojíte od napájení.
 4. Zaškrtněte pole Vypnout Battery Saver, když je počítač připojený k napájení, případně jeho zaškrtnutí zrušte. Když tuto možnost zaškrtnete, AVG Battery Saver se automaticky vypne při opětovném připojení zařízení k napájení.
 5. Kliknutím na ikonu X v levém horním rohu uložíte provedená nastavení a vrátíte se na hlavní obrazovku aplikace AVG Battery Saver.

Zvolené předvolby se uloží a zůstanou nezměněné, dokud je ručně neupravíte.

Správa připojení přes Wi-Fi a Bluetooth

Zapnutá rozhraní Wi-Fi a Bluetooth mají vysokou spotřebu, i když je zrovna nepoužíváte. Z toho důvodu je doporučujeme při nepoužívání vypnout, abyste maximálně ušetřili energii.

Nejsnáze můžete rozhraní Wi-Fi a Bluetooth spravovat v aplikaci AVG Battery Saver pomocí rychlých přepínačů na hlavní obrazovce aplikace:

 • Vypnutí Wi-Fi nebo Bluetooth: Kliknutím přepněte posuvník u požadovaného rozhraní ze zelené polohy (Zapnuto) do polohy šedé (Vypnuto).
 • Zapnutí Wi-Fi nebo Bluetooth: Kliknutím přepněte posuvník u požadovaného rozhraní ze šedé polohy (Vypnuto) do polohy zelené (Zapnuto).

Tyto předvolby obvykle zůstávají uložené, dokud je ručně nezměníte. Pokud jste ale pro Individuální režim zvolili jiná nastavení, předvolby Bluetooth a Wi-Fi zvolené přes dlaždice na hlavní obrazovce se po zapnutí režimu Vlastní mohou automaticky upravit. Další informace se dozvíte v následujícím článku:

Další doporučení

Další informace o aplikaci AVG Battery Saver najdete v následujícím článku:

 • AVG Battery Saver 20.x
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?