Podpora pro domácnosti

AVG BreachGuard – časté dotazy

Obecné

Co je AVG BreachGuard?

AVG BreachGuard je pokročilé řešení na ochranu soukromí, které brání zneužívání vašich osobních údajů na internetu k něčímu prospěchu.

AVG BreachGuard vás upozorní na úniky vašich osobních údajů na internet, umožní vám určovat, kdo smí uchovávat a prodávat vaše osobní údaje, a pomůže vám nastavit si požadovanou úroveň soukromí na online účtech.

Co je dark web?

Dark web je skrytá část internetu, která je přístupná jen přes anonymní síť, jako je Tor. Dokonalé soukromí, které dark web nabízí, se velmi hodí zločincům, kteří na něm kupují a prodávají uniklé osobní údaje.

Co je únik dat?

Úniky dat se rozumí situace, kdy z nějaké databáze uniknou citlivé údaje. Takto uniklé údaje mohou být prodávány na dark webu a mohou si je koupit zločinci, kteří se pak díky nim mohou vydávat za vás. Mohou tak vaším jménem zakládat online účty, nakupovat na internetu s využitím údajů o vaší platební kartě, nebo dokonce vaším jménem páchat zločiny.

Jak mohu vytvořit bezpečná hesla pro své online účty?

Doporučujeme, abyste si bezpečná hesla pro své online účty nastavovali podle následujících pokynů:

 • Heslo musí obsahovat alespoň 10 znaků, ideálně ale 12 nebo více. Čím více znaků v něm použijete, tím bude bezpečnější.
 • Toto heslo byste neměli jinde používat.
 • Nejbezpečnějšími hesly jsou fráze, nikoli samostatná slova. Zvolte frázi, která je pro vás zapamatovatelná, ale kterou nelze snadno uhodnout.

Kdo jsou sběratelé dat?

Sběrateli dat jsou velké firmy, které shromažďují a prodávají osobní údaje. Shromažďují je pomocí sledování vašich online aktivit, stahováním z veřejných zdrojů či legálními nákupy od jiných firem. Na základě shromážděných osobních údajů si o vás sestavují přesný profil, který obsahuje informace o vašich zájmech, věku, náboženské orientaci, zdravotním stavu, příjmech, výdajích či nákupních návycích. Sběratelé dat disponují spoustou osobních profilů jednotlivců, které prodávají dalším firmám. Když nějaká firma nebo instituce odněkud získá váš osobní profil, může vám zvýšit pojistné, zamítnout žádost o půjčku a tak dále.

Stažení a instalace

Jak mohu AVG BreachGuard nainstalovat?

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG BreachGuard a uložte jej do umístění v počítači, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG BreachGuard pro Windows
 2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený instalační soubor avg_breach_guard_online_setup.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
 3. Pokud se zobrazí dialogové okno Řízení uživatelských účtů s žádostí o povolení, klikněte na tlačítko Ano.
 4. Podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG BreachGuard do počítače.

AVG BreachGuard máte nyní v počítači nainstalovaný. Než budete moci aplikaci AVG BreachGuard používat, je nutné se k ní přihlásit účtem AVG a aktivovat v ní vaše zakoupené předplatné.

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG BreachGuard a uložte jej do umístění v Macu, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stažení aplikace AVG BreachGuard pro Mac
 2. Dvakrát klikněte na stažený instalační soubor avg-breachguard.dmg.
 3. Klikněte na ikonu AVG BreachGuard a přetáhněte ji do složky Aplikace.
 4. Otevřete složku Aplikace a dvakrát klikněte na ikonu AVG BreachGuard.

AVG BreachGuard máte nyní v Macu nainstalovaný. Než budete moci aplikaci AVG BreachGuard používat, je nutné se k ní přihlásit účtem AVG a aktivovat v ní vaše zakoupené předplatné.

Podrobné pokyny k instalaci a aktivaci najdete v následujících článcích:

Jaké jsou systémové požadavky aplikace AVG BreachGuard?

 • Windows 11 kromě edic Mixed Reality a IoT Edition; Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Edition (32- nebo 64bitový); Windows 8/8.1 kromě edic RT a Starter Edition (32- nebo 64bitový); Windows 7 SP 1 nebo vyšší, všechny edice (32- nebo 64bitový)
 • Počítač plně kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE3)
 • 1 GB paměti RAM nebo více
 • 500 MB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a používání aplikace)
 • Rozlišení obrazovky nejméně 1 024 x 768 pixelů
 • Apple macOS 13.x (Ventura), Apple macOS 12.x (Monterey), Apple macOS 11.x (Big Sur), Apple macOS 10.15.x (Catalina), Apple macOS 10.14.x (Mojave), Apple macOS 10.13.x (High Sierra)
 • Mac se 64bitovým procesorem Intel nebo čip Apple Silicon (M1)
 • 512 MB paměti RAM nebo více
 • Minimálně 300 MB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a kontrolám aktualizací aplikace)
 • Rozlišení obrazovky nejméně 1 024 x 768 pixelů

Předplatné a aktivace

Jak mohu aktivovat předplatné aplikace AVG BreachGuard?

Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Co mám dělat, když aktivace neproběhne úspěšně?

Pokyny k vyřešení běžných problémů s aktivací naleznete v následujícím článku:

Mohu používat AVG BreachGuard na více zařízeních a platformách?

Podívejte se do podmínek zakoupeného předplatného:

 • AVG BreachGuard (pro více zařízení): Předplatné můžete aktivovat až na 10 zařízeních současně, a to bez ohledu na platformu. Předplatné je možné volně přenášet mezi zařízeními a platformami.
 • AVG BreachGuard pro Windows: Předplatné můžete aktivovat na jednom počítači s Windows. Předplatné aplikace AVG BreachGuard můžete přenést do jiného počítače s Windows, ale nemůžete jej používat na více počítačích současně.
 • AVG BreachGuard pro Mac: Předplatné můžete aktivovat na jednom Macu. Předplatné aplikace AVG BreachGuard můžete přenést do jiného Macu, ale nemůžete jej používat na více Macích současně.

Pokyny k přenosu předplatného na jiné zařízení najdete v následujícím článku:

Jak mohu zrušit předplatné AVG?

Pokyny ke zrušení předplatného AVG najdete v následujícím článku:

Funkce a používání

Jak mohu AVG BreachGuard používat?

Podrobné pokyny k používání aplikace AVG BreachGuard najdete v následujícím článku:

K čemu slouží funkce Odstraňovač osobních údajů?

Odstraňovač osobních údajů je k dispozici pouze v případě, že se momentálně nacházíte v USA.

Přečtěte si v tomto článku informace o správě polohových údajů v aplikaci AVG BreachGuard.

Odstraňovač osobních údajů zjednodušuje složité a časově náročné odstraňování osobních údajů z databází sběratelů dat tím, že za vás posílá sběratelům dat žádosti o smazání údajů. Po prvním kliknutí na dlaždici Odstraňovač osobních údajů je třeba vybrat vaše umístění. Doporučujeme pouze vybrat zemi, kde žijete nebo kde jste žili dříve.

Přečtěte si níže uvedené informace, které odpovídají vámi vybranému umístění:

 • USA: Budete vyzváni k vyplnění našeho formuláře žádosti o smazání údajů. Pak můžete všem identifikovaným sběratelům dat odeslat své první žádosti o smazání údajů. Neustále vyhledáváme nové sběratele dat a dáme vám vědět, když bude potřeba žádosti o smazání údajů odeslat znovu. Další informace se dozvíte v následujícím článku:
 • Zbytek světa: Zobrazí se vám výzva, abyste si do webového prohlížeče nainstalovali AVG Online Security. Odstraňovač osobních údajů není ve vašem umístění k dispozici, takže se jeho dlaždice v aplikaci změnila na Nesouhlas s reklamou.
 • Zbytek světa: Zobrazí se vám výzva, abyste si do webového prohlížeče nainstalovali AVG Online Security.

Obdržím potvrzení, až sběratelé dat smažou mé osobní údaje?

Ne. Když přes AVG BreachGuard pošlete sběratelům dat žádosti o smazání údajů, obvykle žádné potvrzení o smazání dat z databází jednotlivých sběratelů dat neobdržíte. Sběratelé ale mají zákonnou povinnost smazat veškeré vaše osobní údaje ze svých databází, když je o to požádáte.

K čemu slouží Nesouhlas s reklamou?

Na dlaždici Nesouhlas s reklamou můžete snadno nainstalovat rozšíření AVG Online Security pro prohlížeče. Po nainstalování AVG Online Security, doporučujeme pomocí funkce Sběr dat prostřednictvím reklam poslat online zprostředkovatelům reklamy váš nesouhlas s reklamami. Online zprostředkovatelé reklamy ze zákona musí po obdržení vaší žádosti přestat sbírat a prodávat vaše osobní údaje.

AVG Online Security také obsahuje spoustu dalších funkcí pro zabezpečení a ochranu soukromí, které doplňují existující funkce aplikace AVG BreachGuard.

Další informace o AVG Online Security najdete v následujícím článku:

K čemu slouží funkce Sledování rizik?

Sledování rizik nepřetržitě hlídá dark web, upozorní vás na úniky vašich osobních údajů na internet a pomůže vám změnit si heslo k příslušnému účtu, abyste do budoucna byli chráněni.

Dlaždice Sledování rizik v hlavním okně aplikace AVG BreachGuard udává aktuální stav této funkce:

 • Aktivní: Vaše online účty jsou momentálně v bezpečí. AVG BreachGuard aktivně monitoruje dark web, zda na něj neunikly údaje z některého z vašich účtů.
 • Hrozby pro soukromí: Vaše online účty jsou zranitelné nebo z nich unikly údaje. Kliknutím na dlaždici Sledování rizik si zobrazte další informace a vyřešte zjištěné hrozby.
 • Neaktivní: Zatím jste nepřidali sledované e-mailové účty, takže AVG BreachGuard nemůže kontrolovat, zda z vašich online účtů neunikly nějaké údaje.

Jak mohu přidat novou sledovanou e-mailovou adresu?

Postupujte následovně:

 1. Zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu musí být vybrána možnost Emaily.
 3. Na horním panelu musí být vybrána možnost E-mail.
 4. Klikněte na možnost Přidat nový e-mailový účet.
 5. Zadejte e-mailovou adresu, kterou má AVG BreachGuard sledovat, a pak klikněte na možnost Uložit.

Nová e-mailová adresa se zobrazí v části Hlídané e-mailové účty. Pokud se vám zobrazí zpráva Ověřte adresu přes e-mail, který jsme vám poslali, je třeba přejít do vaší e-mailové schránky a ověřit, že je daná e-mailová adresa vaše. Až e-mailovou adresu ověříte, zobrazí se u ní zelený symbol zaškrtnutí.

AVG BreachGuard dokáže sledovat neomezený počet e-mailových adres.

Které prohlížeče jsou kompatibilní s aplikací AVG BreachGuard?

AVG BreachGuard hledá v nainstalovaných webových prohlížečích slabá a duplicitní hesla. Aplikace dále nabízí přizpůsobené tipy na ochranu soukromí, které vycházejí z vaší historie prohlížení a záložek. AVG BreachGuard je kompatibilní s následujícími webovými prohlížeči:

 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Microsoft Edge (verze 79.0.309 a vyšší)
 • Opera
 • Brave
 • Avast Secure Browser
 • AVG Secure Browser
 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Opera

Chcete-li zkontrolovat, zda AVG BreachGuard chrání všechny vaše nainstalované webové prohlížeče, zvolte možnosti MenuNastaveníProhlížeče. Na obrazovce Prohlížeče najdete všechny kompatibilní prohlížeče, které máte nainstalované v zařízení. Chcete-li začít chránit nový prohlížeč, kliknutím u něj přepněte posuvník z červené polohy (Vypnuto) do polohy zelené (Zapnuto).

K čemu slouží Poradce k ochraně soukromí?

Privilegované aplikace radí, jak postupovat, když chcete změnit nastavení soukromí na svých účtech ve významných online službách, abyste omezili množství dat, která sdílíte.

Jak používat funkci Poradce k ochraně soukromí:

 1. Na hlavní obrazovce aplikace AVG BreachGuard klikněte na dlaždici Privilegované aplikace.
 2. U uvedeného doporučení klikněte na položku Zobrazit podrobnosti.
 3. U uvedeného doporučení klikněte na položku Zobrazit průvodce.
 4. Řiďte se pokyny uvedenými na obrazovce. Tyto pokyny obsahují animace, obrázky a přímé odkazy na veškeré související webové stránky.
 5. Po dokončení postupu klikněte na možnost Označit jako dokončené, aby vám AVG BreachGuard tuto akci už nedoporučoval.
 6. Po dokončení postupu klikněte na možnost Označit jako dokončeno, aby vám AVG BreachGuard tuto akci už nedoporučoval.

Nastavení soukromí na příslušném účtu máte nyní upravená podle sebe.

Některé z obrázků nebo kroků v pokynech doporučeného postupu se na vašem zařízení mohou lišit. Pracujeme na jejich aktualizaci.

Co je služba Identity Assist?

Identity Assist umožňuje pohovořit si s jedním z našich odborníků ze služby Identity Assist, a to zdarma, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Naši odborníci nabízí v závislosti na vašich potřebách dvě samostatné služby:

 • ScamAssist®: Naši odborníci mohou vaším jménem prošetřit potenciálně podvodnou komunikaci (včetně e-mailů, dopisů a telefonních hovorů).
 • Identity Resolution: Pokud se stanete obětí krádeže identity nebo se domníváte, že vám hrozí krádež identity, naši odborníci mohou danou situaci napravit tím, že okamžitě provedou vhodnou akci.

Další informace o službě Identity Assist najdete v tomto článku:

Identity Assist je k dispozici pouze v následujících zemích:
 • Amerika: Brazílie, Kanada, Mexiko a USA
 • Evropa: Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie
Pokud na řídicím panelu aplikace AVG BreachGuard nevidíte dlaždici Identity Assist, tato funkce ve vašem umístění momentálně není k dispozici.

Co je AVG Online Security?

AVG Online Security je bezplatné rozšíření pro prohlížeče, pomocí něhož můžete řídit přístup ke svým soukromým datům a které vás upozorní na škodlivé weby či phishingové podvody.

AVG Online Security si můžete nainstalovat přímo přes AVG BreachGuard, a to následujícím postupem:

 1. Otevřete AVG BreachGuard a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu klikněte na možnost Rozšíření.
 3. Na horním panelu klikněte na možnost Rozšíření.
 4. U svého preferovaného webového prohlížeče klikněte na možnost Nainstalovat a podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG Online Security.

Doporučujeme, abyste si AVG Online Security nainstalovali do všech prohlížečů v počítači.

Doporučujeme, abyste si AVG Online Security nainstalovali do všech prohlížečů v Macu.

Další informace o AVG Online Security najdete v následujícím článku:

Jak mohu změnit své umístění?

AVG BreachGuard nemůže fungovat efektivně, pokud v něm nenastavíte přesné umístění. Doporučujeme pouze vybrat zemi, kde žijete nebo kde jste žili dříve.

Jak umístění změnit:

 1. Otevřete AVG BreachGuard a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Klikněte na kartu Lokace.
 3. Z rozevírací nabídky Vyberte zemi zvolte požadované umístění.
 4. Z rozevírací nabídky zvolte požadované umístění.

AVG BreachGuard nyní zobrazuje funkce, které jsou k dispozici ve vašem zvoleném umístění.

Řešení problémů

Jak mohu AVG BreachGuard odinstalovat?

Podrobné pokyny k odinstalaci najdete v následujícím článku:

Proč se Sledování rizik zobrazuje jako "neaktivní"?

To znamená, že jste zatím nezadali žádné e-mailové adresy, které má AVG BreachGuard sledovat. Aplikace proto nemůže zjišťovat, jestli vaše online účty nejsou v ohrožení.

Proč Sledování rizik nezjistilo žádné hrozby?

Pokud Sledování rizik nezjistí žádné zranitelné online účty, zkuste postupovat následovně:

 • Zkontrolujte, zda jsou všechny vaše e-mailové adresy uvedené na vašem seznamu hlídaných e-mailových účtů. Aktuální seznam hlídaných e-mailových účtů si zobrazíte výběrem možností MenuNastaveníE-mailyE-mail.
 • Zkontrolujte, zda AVG BreachGuard chrání všechny vaše nainstalované webové prohlížeče. Seznam aktuálně chráněných webových prohlížečů si zobrazíte výběrem možností MenuNastaveníProhlížeče.

Jak mohu podpoře AVG nahlásit problém?

Pokud chcete nahlásit podpoře AVG nějaký problém, použijte níže uvedený kontaktní formulář:

 • AVG BreachGuard 22.x pro Windows
 • AVG BreachGuard 1.x pro Mac
 • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový
   
 • Apple macOS 13.x (Ventura)
 • Apple macOS 12.x (Monterey)
 • Apple macOS 11.x (Big Sur)
 • Apple macOS 10.15.x (Catalina)
 • Apple macOS 10.14.x (Mojave)
 • Apple macOS 10.13.x (High Sierra)

Pomohl vám tento článek?

Kontakty