Podpora pro domácnosti

AVG Anti-Theft – začínáme

AVG Anti-Theft není součástí aplikace AVG AntiVirus od verze 6.56. Pokud ale máte službu Anti-Theft na zařízení už aktivní a používáte aplikaci AVG AntiVirus verze 6.56 nebo starší, bude Anti-Theft fungovat až do 30. září 2023. Další informace se dozvíte v následujícím článku: Zrušení funkce AVG Anti-Theft – časté dotazy.

Funkce Anti-Theft v aplikaci AVG AntiVirus pro Android chrání vaše soukromá data v mobilním zařízení a pomůže vám získat zpět ztracené či ukradené zařízení. Při zahájení práce s funkcí Anti-Theft postupujte podle pokynů v tomto článku.

Aktivace funkce Anti-Theft

Anti-Theft vyžaduje prvotní nastavení, které vám pomůže sledovat a spravovat vaše zařízení, když jej ztratíte nebo vám jej někdo ukradne. Další informace o nastavení funkce Anti-Theft najdete v následujícím článku:

Úprava nastavení

Nastavení funkce Anti-Theft:

 1. Otevřete AVG AntiVirus a zvolte možnosti Menu (tři čárky) ▸ Anti-Theft.
 2. Vložte kód PIN nastavený pro Anti-Theft.
  Pokud jste PIN zapomněli, resetujte si jej dle pokynů v následujícím článku:
 3. Zobrazí se obrazovka Anti-Theft. Nastavte parametry v níže uvedených částech:
 

Automatické uzamykací spouště

Nastavení v této části je dostupné pouze u placeného předplatného AVG AntiVirus.
 • Zabezpečení PIN kódem: Pokud byl PIN kód pro funkci Anti-Theft osmkrát zadán nesprávně, zařízení se označí jako ztracené, což přináší dodatečnou ochranu. Zabezpečení PIN kódem je ve výchozím nastavení povolené.
 

Když je zařízení označeno jako ztracené

Když na zařízení přes účet AVG pošlete příkaz Ztracen, ve výchozím stavu se aktivují následující funkce:

 • Zamknout zařízení: Do zařízení nebudou mít neoprávnění uživatelé přístup.
 • Spustit sirénu: Spustí se siréna, která vás či ostatní upozorní, kde se zařízení nachází.
 • Poslední známá poloha (dostupné pouze u placeného předplatného AVG AntiVirus): Zasílá poslední známou polohu zařízení na účet AVG, než dojde k vybití baterie.
 

Možnosti ovládání zařízení

 • Ovládání přes my.avg.com: Změna účtu AVG propojeného s funkcí Anti-Theft. Jde o účet AVG, který slouží k ovládání zařízení v případě ztráty nebo krádeže.
 • Historie příkazů: Zobrazení seznamu příkazů úspěšně přijatých z připojeného účtu AVG.
 

Pokročilé nastavení

 • PIN a gesto: Konfigurace metody používané k přístupu k funkci Anti-Theft. Můžete nastavit kód PIN, gesto nebo použít otisk prstu.
 • Zpráva na zamčené obrazovce: Vlastní nastavení zprávy, která se zobrazí, když se někdo pokusí o přístup k zařízení poté, co je uzamkne funkce Anti-Theft.
 • Správce zařízení: Zakažte tuto možnost, chcete-li zrušit nastavení správce zařízení v nastavení zařízení. Je-li toto nastavení zakázáno, není možné zařízení vzdáleně ovládat v případě ztráty nebo krádeže, tudíž důrazně doporučujeme zachovat je vždy povolené a zakázat je pouze v situaci, kdy je třeba odinstalovat AVG AntiVirus.

Vzdálené ovládání zařízení

Zařízení je možné v případě ztráty nebo krádeže ovládat pomocí účtu AVG propojeného s funkcí Anti-Theft. Podrobné pokyny se dozvíte v následujícím článku:

 • AVG AntiVirus 6.x pro Android
 • Google Android 6.0 (Marshmallow, API 23) a novější

Pomohl vám tento článek?

Kontakty