Pomoc dotycząca produktów domowych

Polski

X

Select your language:

Wyłączanie oprogramowania AVG, jeśli nie można uruchomić systemu Windows

Jeśli komputer nie chce się uruchomić i zachodzi podejrzenie, że przyczyną problemu jest program AVG, wykonaj poniższe kroki, aby wyłączyć ładowanie programu AVG podczas uruchamiania komputera.
 1. Pobierz Płytę Ratunkową AVG i zainstaluj ją na płycie CD lub pamięci flash. Aby uzyskać pomoc w wykonaniu tego kroku, obejrzyj samouczek wideo w serwisie YouTube dotyczący Płyty Ratunkowej AVG lub zapoznaj się ze stroną Korzystanie z Płyty Ratunkowej AVG.
 2. Uruchom Płytę Ratunkową AVG.
 3. Wybierz opcję Utilities, a następnie File Manager.
 4. Przejdź do katalogu /mnt/sda1/Windows/System32/drivers
  Uwaga: Jeśli w komputerze jest wiele dysków twardych, folder Windows może się znajdować nie w katalogu /sda1/, tylko na przykład /sda2/, /sda3/ itp.
 5. Przewiń w dół, aby wyświetlić pliki o nazwach zaczynających się od „avg”, na przykład avgldx86.sys, avgmfx86.sys, avgtdix.sys itd.
 6. Wybieraj kolejne pliki o nazwach zaczynających się od „avg”, dla każdego pliku naciskając kombinację klawiszy SHIFT+F6, aby otworzyć okno dialogowe zmiany nazwy pliku.
 7. W wierszu to: zmień część nazwy o treści „sys” na „old”, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby zatwierdzić zmianę. Nowa nazwa pliku będzie mieć postać np. „avgmfx86.old”.
 8. Po dokonaniu zmiany nazw wszystkich plików AVG usuń z komputera dysk CD lub pamięć USB z Płytą Ratunkową AVG, po czym uruchom ponownie komputer (naciśnij jednocześnie klawisze CTRL+ALT+DELETE).
 9. Po uruchomieniu komputera odinstaluj program AVG zgodnie z krokami w artykule Odinstalowywanie oprogramowania AVG.

Czy artykuł ten okazał się pomocny?

Kontakt

Uzyskaj dodatkową pomoc

Pomoc techniczna w Twoim języku nie jest dostępna, ale możesz skontaktować się z nami w języku angielskim.