AVG Battery Saver pro Windows – časté dotazy | AVG

Podpora pro domácnosti

AVG Battery Saver pro Windows – časté dotazy

Obecné

K čemu slouží AVG Battery Saver?

AVG Battery Saver je nástroj, který prodlužuje výdrž baterie zařízení tím, že snižuje požadavky interních a externích komponent na napájení. AVG Battery Saver vám přepínáním mezi následujícími režimy umožňuje efektivně spravovat spotřebu energie v baterii:

 • Maximální: Pomocí našich výchozích nastavení úspory energie maximalizuje výdrž baterie zařízení.
 • Vlastní: Aplikuje vaše individuální nastavení úspory energie a upraví tak chování zařízení podle vašich potřeb a priorit.
 • Vypnuto: Vypne všechna nastavení úspory energie zvolená aplikací AVG Battery Saver a umožní zařízení používat aktuální nastavení Windows.

Je používání aplikace AVG Battery Saver bezplatné?

Ne. AVG Battery Saver je placený produkt, k jehož používání potřebujete předplatné. Předplatné aplikace AVG Battery Saver si můžete koupit samostatně na webu AVG.

Jak AVG Battery Saver prodlužuje výdrž baterie?

Zapnutá aplikace AVG Battery Saver prodlužuje výdrž baterie tím, že snižuje frekvenci procesoru, optimalizuje nastavení displeje a omezuje procesy, které zbytečně spotřebovávají energii.

Přesný způsob, jakým AVG Battery Saver prodlužuje výdrž baterie, záleží na zapnutém režimu úspory energie. Na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver můžete vybrat režimy Maximální, IndividuálníVypnuto.

Nezpomalí mi AVG Battery Saver zařízení?

Pokud AVG Battery Saver není zapnutý, nemá žádný vliv na rychlost a fungování zařízení.

Pokud je AVG Battery Saver zapnutý a má aktivovaný Maximální režim, zařízení by mělo fungovat normálně a neměli byste postřehnout žádný pokles rychlosti nebo omezení funkčnosti.

Pokud potřebujete používat náročnější aplikace a zároveň prodlužovat výdrž baterie, doporučujeme nastavit a zapnout Individuální režim. S jeho pomocí můžete určit, jak přesně má AVG Battery Saver prodlužovat výdrž baterie. Například můžete AVG Battery Saver nastavit, aby v reálném čase upravoval výkon procesoru podle aktuální potřeby, případně můžete vypnout omezování činnosti procesoru, když je aplikace AVG Battery Saver spuštěná.

Stažení a instalace

Jaké má aplikace AVG Battery Saver požadavky na systém?

 • Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Core Edition (32- nebo 64bitový); Windows 8/8.1 kromě edic RT a Starter Edition (32- nebo 64bitový); Windows 7 SP1 nebo vyšší, všechny edice (32- nebo 64bitový)
 • Počítač plně kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)
 • 256 MB paměti RAM nebo více
 • 400 MB volného místa na pevném disku
 • Ke stažení programu je potřeba připojení k internetu
 • Doporučuje se používat rozlišení obrazovky minimálně 1 024 x 768 pixelů nebo vyšší

Jak si mohu AVG Battery Saver stáhnout a nainstalovat?

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG Battery Saver a uložte jej do umístění v počítači, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG Battery Saver pro Windows
 2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený soubor avg_battery_saver.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
 3. Pokud se zobrazí dialogové okno Řízení uživatelských účtů s žádostí o povolení, klikněte na tlačítko Ano.
 4. Vyberte možnost Nainstalovat a dokončete instalaci podle pokynů na obrazovce.

Podrobné pokyny k instalaci najdete v následujícím článku:

Předplatné a aktivace

Jak mohu aktivovat předplatné aplikace AVG Battery Saver?

Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Mohu používat AVG Battery Saver na více počítačích nebo platformách?

AVG Battery Saver je momentálně k dispozici jen pro zařízení s Microsoft Windows 7 SP1 a novějšími systémy. Produkt nelze používat na několika počítačích zároveň, ale své předplatné můžete přenést z jednoho počítače do druhého.

Jak mohu přenést předplatné aplikace AVG Battery Saver z jednoho počítače do druhého?

Přenos předplatného do jiného počítače:

 1. Z původního počítače odinstalujte AVG Battery Saver.
 2. Nainstalujte AVG Battery Saver na nový počítač.
 3. Aktivujte AVG Battery Saver na novém počítači.

Funkce a nastavení

Jak mohu AVG Battery Saver začít používat?

Podrobné pokyny k používání produktu AVG Battery Saver najdete v následujícím článku:

K čemu slouží dlaždice Vypnuto?

Výběrem dlaždice Vypnuto na hlavní obrazovce aplikace vypnete všechna nastavení úspory energie, která jste zvolili v aplikaci AVG Battery Saver. To znamená, že se zařízení bude řídit aktuálními nastaveními Windows.

Když vyberete režim Vypnuto můžete přes dlaždice na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver i nadále spravovat nastavení WiFi, BluetoothJas.

K čemu slouží dlaždice Individuální?

Výběrem dlaždice Vlastní na hlavní obrazovce aplikace zapnete Individuální režim aplikace AVG Battery Saver. To znamená, že aplikace bude upravovat chování systému podle aktuálních nastavení Individuálního režimu. Tato možnost se hodí, když chcete přesně určit, které akce má AVG Battery Saver provádět, aby prodloužil výdrž baterie (pokud například chcete optimalizovat nastavení displeje, aniž byste snížili frekvenci procesoru).

Pokud jste Individuální režim ještě nenastavili, na dlaždici Vlastní klikněte na ikonu Nastavení (ikona ozubeného kola).

K čemu slouží dlaždice Maximální?

Na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver vyberte dlaždici Maximální a zapněte tak výchozí nastavení aplikace AVG Battery Saver pro úsporu energie. Jedná se o nastavení, která byla předem zvolena AVG a která maximalizují výdrž baterie v zařízení.

Když je vybrána dlaždice Maximální, AVG Battery Saver prodlužuje výdrž baterie tím, že snižuje frekvenci procesoru, optimalizuje nastavení displeje a omezuje procesy, které zbytečně spotřebovávají energii.

Jak se dozvím, jestli je aplikace AVG Battery Saver zapnutá?

Když je na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver vybrána dlaždice Maximální nebo Individuální, aplikace je zapnutá a stará se o prodlužování výdrže baterie. Konkrétní akce, které provádí, záleží na vybrané dlaždici. Když je na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver vybrána dlaždice Vypnuto, aplikace je vypnutá a nestará se o prodlužování výdrže baterie.

Pokud je aplikace AVG Battery Saver zapnutá a aktivně prodlužuje výdrž baterie v zařízení, na její ikoně na hlavním panelu Windows se zobrazuje zelená tečka.

Jak mohu změnit nastavení aplikace AVG Battery Saver?

Nastavení aplikace AVG Battery Saver jsou rozdělená do dvou částí:

1) Obecná nastavení

Obecné nastavení se v zařízení uplatní vždy a bez ohledu na to, který režim aplikace AVG Battery Saver je zapnutý.

Obecná nastavení otevřete tak, že vyberete možnosti MenuNastaveníObecné. Můžete změnit nastavení v následujících kategoriích:

 • Battery Saver: Umožňuje určit výchozí chování aplikace AVG Battery Saver při připojení počítače k napájení nebo odpojení od napájení.
 • Jazyk: Umožňuje určit preferovaný jazyk aplikace AVG Battery Saver.
 • Oznámení: Umožňuje výběr oznámení, která má AVG Battery Saver zobrazovat.
 • Nastavení sdílení dat: Umožňuje určit, jak smíme sdílet anonymní údaje o používání a jestli vám můžeme nabízet další produkty.
 • Ikona na hlavním panelu: Umožňuje určit, jestli se má po spuštění systému zobrazovat v systémové oblasti ikona AVG Battery Saver.
 • Řešení problémů: Umožňuje zapnout vytváření záznamů nestability, které můžete poslat podpoře AVG pro účely řešení problémů.

2) Nastavení Individuálního režimu

Nastavení Individuálního režimu se na zařízení uplatní pouze v případě, že tento režim zapnete.

Další informace o možnostech nastavení Individuálního režimu najdete v následující části tohoto článku:

Jak mohu změnit nastavení Individuálního režimu?

Zvolená nastavení Individuálního režimu se na zařízení uplatní jen v případě, že na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver vyberete dlaždici Individuální.

Nastavení Individuálního režimu otevřete tak, že vyberete možnosti MenuNastaveníIndividuální režim. Na levém panelu můžete po kliknutí na příslušnou dlaždici změnit následující nastavení:

 • Obrazovka a zobrazení:
  • Jas obrazovky: Umožňuje určit jas obrazovky.
  • Adaptivní podsvícení: Ztlumí podsvícení a zároveň zlepší obraz. Maximální úspora: Maximalizuje výdrž baterie, ale může způsobit blikání obrazovky, když sledujete videa nebo hrajete hry.
  • Adaptivní jas: Automaticky upravuje jas obrazovky podle okolního světla. Když toto nastavení zapnete, bude se energie v baterii vybíjet rychleji. Proto ji doporučujeme nechat vypnutou, aby baterie vydržela nabitá déle.
  • Vypnout displej po: Umožňuje určit, po jaké době nečinnosti se má vypnout displej.
  • Nastavení pozadí plochy (prezentace): Umožňuje vypnout či zapnout zvláštní nastavení pracovní plochy Windows, jako jsou průhlednost či prezentace, která způsobují vysokou spotřebu energie.
 • Hardware a zařízení:
  • Výkon procesoru: Umožňuje určit, jakou má mít prioritu výkon procesoru:
   • Maximální úspora: Úspora energie má vždy přednost před výkonem procesoru. Aplikace AVG Battery Saver snižuje taktovací frekvenci a napětí procesoru, aby dosáhla maximální úspory energie.
   • Vyvážené: Výkon procesoru má přednost jen v případě, že je potřeba při náročnějších procesech, jako je hraní her či přehrávání videí. AVG Battery Saver upravuje výkon procesoru podle vašich aktuálních potřeb.
   • Maximální výkon: Výkon procesoru má vždy přednost před úsporou energie. AVG Battery Saver nemá vliv na výkon procesoru.
  • Uspat notebook po: Umožňuje určit, po jaké době nečinnosti má počítač přejít do režimu spánku. Režim spánku je úsporný režim, který přesune otevřené dokumenty a programy do paměti a umožňuje rychle vrátit počítač do stavu před uspáním.
  • Vypnout pevný disk po: Umožňuje určit, po jaké době nečinnosti se má vypnout pevný disk.
  • Hibernovat počítač po: Umožňuje určit, po jaké době nečinnosti má počítač přejít do režimu hibernace. Hibernace je úsporný režim, který umístí otevřené dokumenty a programy na pevný disk a vypne počítač.
  • Nastavení bezdrátového adaptéru: Umožňuje určit chování systému, když jste připojeni k síti Wi-Fi:
   • Maximální úspora: Upřednostňuje úsporu energie tím, že omezuje komunikaci bezdrátového adaptéru s ostatními zařízeními. Přístup na web i do cloudového úložiště budete mít nadále, ale webové stránky a online obsah se mohou načítat pomalu.
   • Vyvážené: Upravuje nastavení Wi-Fi podle vašich aktuálních potřeb. V případě potřeby je udělena priorita výkonu systému, aby bylo možné rychle stáhnout nějaké soubory nebo přistupovat k online obsahu.
   • Maximální výkon: Výkon systému má vždy přednost před úsporou energie. AVG Battery Saver neomezuje připojení přes Wi-Fi.
  • Nastavení fungování Wi-Fi: Umožňuje určit, co se má stát s připojením Wi-Fi pokaždé, když zapnete Individuální režim.
  • Nastavení fungování Bluetooth: Umožňuje určit, co se má stát s připojením přes Bluetooth pokaždé, když zapnete Individuální režim.

Mohu vytvořit více než jeden Individuální režim?

Ne. AVG Battery Saver nabízí jen jeden Individuální režim. Když změníte nastavení Individuálního režimu, předchozí nastavení Individuálního režimu budou nahrazena novými nastaveními.

Jak mohu v aplikaci AVG Battery Saver spravovat připojení přes Wi-Fi a Bluetooth?

Rozhraní BluetoothWi-Fi mají vysokou spotřebu i v době, kdy je nepoužíváte. Pokud tedy Bluetooth a/nebo Wi-Fi momentálně nepoužíváte, doporučujeme tato rozhraní pomocí rychlých přepínačů v dolní části hlavní obrazovky aplikace dočasně vypnout:

 • Bluetooth: Kliknutím přepněte posuvník ze zelené polohy (Zapnuto) do polohy šedé (Vypnuto), a tím dočasně vypněte Bluetooth. Pokud chcete Bluetooth znovu zapnout, kliknutím přepněte posuvník ze šedé polohy (Vypnuto) do polohy zelené (Zapnuto).
 • WiFi: Kliknutím přepněte posuvník ze zelené polohy (Zapnuto) do polohy šedé (Vypnuto), a tím dočasně vypněte Wi-Fi. Pokud chcete Wi-Fi znovu zapnout, kliknutím přepněte posuvník ze šedé polohy (Vypnuto) do polohy zelené (Zapnuto).

Také můžete nastavit, jak má každé zapnutí Individuálního režimu ovlivnit fungování rozhraní Wi-Fi a/nebo Bluetooth:

 1. Na hlavní obrazovce aplikace AVG Battery Saver klikněte na dlaždici Vlastní na ikonu Nastavení (ozubené kolo).
 2. Vyberte možnost Hardware a zařízení.
 3. V části Nastavení fungování Wi-Fi a/nebo Nastavení fungování Bluetooth vyberte jednu z možností níže:
  • Vypnout: Při zapnutí Individuálního režimu se rozhraní Bluetooth a Wi-Fi vypnou, a to i v případě, že jsou zrovna používána.
  • Vypnout, pokud počítač není připojený: Při zapnutí Individuálního režimu se rozhraní Bluetooth a Wi-Fi vypnou, pokud nejsou zrovna používána.
  • Neměnit: Zapnutí Individuálního režimu nebude mít na fungování rozhraní Bluetooth/Wi-Fi žádný vliv. Připojení přes tato rozhraní můžete spravovat pomocí dlaždic v dolní části hlavní obrazovky aplikace AVG Battery Saver nebo přes nastavení Windows.

Řešení problémů

Jak mohu AVG Battery Saver odinstalovat?

Podrobné pokyny k odinstalaci najdete v následujícím článku:

Mohu zastavit automatické zapínání aplikace AVG Battery Saver?

AVG Battery Saver se automaticky zapíná při odpojení zařízení od napájení. Až zařízení znovu připojíte k napájení, AVG Battery Saver se automaticky vypne. Jak tato nastavení změnit:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnosti ObecnéBattery Saver.
 3. Zaškrtněte pole Zapnout profil aplikace Battery Saver, když je počítač odpojený od napájení, případně jeho zaškrtnutí zrušte. Pokud je tato možnost zaškrtnutá, můžete také vybrat, který profil se má ve výchozím nastavení zapnout, když odpojíte zařízení od napájení.
 4. Zaškrtněte pole Vypnout Battery Saver, když je počítač připojený k napájení, případně jeho zaškrtnutí zrušte.

Co mám dělat, když se při používání aplikace AVG Battery Saver nemohu připojit k Wi-Fi?

Zkontrolujte, zda je posuvník WiFi v dolní části hlavní obrazovky aplikace v zelené poloze (Zapnuto).

Když zapnete Individuální režim, Wi-Fi se může automaticky vypnout (pokud je to zvoleno v nastaveních Individuálního režimu). Podle následujícího postupu zkontrolujte nastavení Individuálního režimu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastaveníIndividuální režim.
 2. Vyberte možnost Hardware a zařízení.
 3. Pokud chcete, aby rozhraní Wi-Fi zůstalo zapnuté, v části Nastavení fungování Wi-Fi vyberte možnost Neměnit.

Co mám dělat, když se při používání aplikace AVG Battery Saver nemohu připojit k jinému zařízení přes Bluetooth?

Zkontrolujte, zda je posuvník Bluetooth v dolní části hlavní obrazovky aplikace v zelené poloze (ZAP).

Když zapnete Individuální režim, Bluetooth se může automaticky vypnout (pokud je to zvoleno v nastaveních Individuálního režimu). Podle následujícího postupu zkontrolujte nastavení Individuálního režimu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastaveníIndividuální režim.
 2. Vyberte možnost Hardware a zařízení.
 3. Pokud chcete, aby rozhraní Bluetooth zůstalo zapnuté, v části Nastavení fungování Bluetooth vyberte možnost Neměnit.
 • AVG Battery Saver 20.x pro Windows
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?