Podpora pro domácnosti

AVG Battery Saver pro Windows – časté dotazy

Obecné

K čemu slouží AVG Battery Saver?

AVG Battery Saver je nástroj, který prodlužuje výdrž baterie notebooku tím, že snižuje požadavky interních a externích komponent na napájení. Přepínáním mezi profily aplikace Battery Saver můžete podle potřeby prodlužovat výdrž baterie. Také si můžete vytvořit Individuální profil.

Jak otevřít AVG Battery Saver?

AVG Battery Saver můžete otevřít jedním ze způsobů níže:

 • Na ploše dvakrát klikněte na ikonu AVG Battery Saver.
 • V oznamovací oblasti hlavního panelu Windows klikněte na ikonu produktu AVG Battery Saver.

Jak AVG Battery Saver prodlužuje výdrž baterie?

AVG Battery Saver omezuje zbytečné vybíjení baterie notebooku a prodlužuje její výdrž tím, že:

 • Snižuje frekvenci procesoru.
 • Optimalizuje nastavení displeje.
 • Umožňuje jedním kliknutím vypnout Bluetooth a Wi-Fi.
Když máte aktivovaný nějaký profil a chcete upravit chování vašeho notebooku, použijte dlaždice Bluetooth, Wi-Fi a Jas ve spodní části řídicího panelu aplikace.

Zpomalí mi AVG Battery Saver systém?

Podle toho, který profil aplikace Battery Saver je zapnutý, může AVG Battery Saver snižovat frekvenci procesoru, aby prodloužil výdrž baterie.

 • Individuální profil: Vliv na systém záleží na zvolených nastaveních. Chcete-li upravit výkon procesoru, když je zapnutý profil Individuální, zvolte MenuNastaveníIndividuální režimHardware a zařízeníVýkon procesoru. Další informace o konfiguraci profilu Individuální najdete v následujícím článku: AVG Battery Saver – začínáme
 • Maximální profil: Tento profil upřednostňuje maximální úsporu energie, takže když jej zapnete, může být výkon procesoru trochu nižší. Profil Maximální nelze upravovat.

Jak se dozvím, že AVG Battery Saver pracuje?

AVG Battery Saver počítá vliv aktuálně zapnutého profilu a v horní části svého řídicího panelu vedle položky Kapacita zobrazuje, jak dlouho ještě baterie vydrží odhadem nabitá. Přepínáním mezi profily aplikace Battery Saver si můžete porovnat, jak každý z těchto profilů ovlivňuje výdrž baterie.

Vypočtená zbývající výdrž baterie představuje odhad založený na aktuálních nastaveních. Skutečná výdrž baterie se může lišit.

Jak používat AVG Battery Saver?

Podrobné pokyny k používání aplikace AVG Battery Saver najdete v následujícím článku:

Stažení a instalace

Jaké má aplikace AVG Battery Saver požadavky na systém?

 • Windows 11 kromě edic Mixed Reality a IoT Edition; Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Edition (32- nebo 64bitový); Windows 8/8.1 kromě edic RT a Starter Edition (32- nebo 64bitový); Windows 7 SP 1 nebo novější, všechny edice (32- nebo 64bitový)
 • Notebook plně kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE3)
 • 1 GB paměti RAM nebo více
 • 1 GB volného místa na pevném disku
 • Připojení k internetu (ke stažení, aktivaci a kontrolám aktualizací aplikace)
 • Rozlišení obrazovky nejméně 1 024 x 768 pixelů

Informace o tom, jak si ve starších operačních systémech Windows 7 můžete nainstalovat nejnovější aktualizaci Service Pack, naleznete v následujícím článku podpory k Windows:

Jak si mohu AVG Battery Saver stáhnout a nainstalovat?

 1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG Battery Saver a uložte jej do umístění v notebooku, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG Battery Saver
 2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený soubor avg_battery_saver_online_setup.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
 3. Podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG Battery Saver na notebook.

Po instalaci může být třeba produkt aktivovat přihlášením k účtu AVG nebo platným aktivačním kódem. Podrobné pokyny najdete v následujících článcích:

Je používání aplikace AVG Battery Saver bezplatné?

Ne. AVG Battery Saver je placený produkt, k jehož používání potřebujete předplatné.

Je AVG Battery Saver součástí produktu AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security?

Ne. Chcete-li AVG Battery Saver používat, je nutné si zakoupit samostatné předplatné. AVG Battery Saver nelze aktivovat předplatným jiného produktu AVG.

Mohu AVG Battery Saver používat bez nainstalované aplikace AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security?

Ano. AVG Battery Saver lze nainstalovat jako samostatnou aplikaci, aniž byste měli nainstalovánu aplikaci AVG AntiVirus Free nebo AVG Internet Security.

Předplatné a aktivace

Jak aktivovat AVG Battery Saver?

Předplatné aplikace AVG Battery Saver můžete aktivovat svým účtem AVG nebo platným aktivačním kódem. Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Pokud jste si AVG Battery Saver koupili přes nabídku v jiném produktu AVG, předplatné není třeba aktivovat ručně. AVG Battery Saver se automaticky aktivuje, když jej nainstalujete na stejném zařízení, ze kterého jste jej koupili.

Jak se dozvím, kdy mi skončí předplatné?

Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuMoje předplatná. Délka předplatného je uvedená v části Předplatná na tomto počítači.

Mohu využívat předplatné aplikace AVG Battery Saver na několika zařízeních?

Ne. Předplatné aplikace AVG Battery Saver nemůžete používat na více zařízeních současně. V případě potřeby ale můžete AVG Battery Saver přestat používat na aktuálním zařízení a začít používat na jiném. Pokyny najdete v následujícím článku:

Jak mohu zrušit předplatné aplikace AVG Battery Saver?

Pokyny ke zrušení předplatného AVG najdete v následujícím článku:

Funkce a nastavení

K čemu slouží profily aplikace AVG Battery Saver?

Profil aplikace AVG Battery Saver je skupina nastavení, která slouží ke správě spotřeby energie notebookem. Chcete-li vybrat profil, otevřete AVG Battery Saver a na jeho hlavní obrazovce klikněte na příslušnou dlaždici.

AVG Battery Saver nabízí tři profily:

 • Vypnuto: Když vyberete profil Vypnuto, AVG Battery Saver se vypne a nebude podnikat žádné kroky za účelem prodloužení výdrže baterie notebooku. Počítač se řídí aktuálními nastaveními Windows.
 • Vlastní: Když vyberete Individuální profil, AVG Battery Saver optimalizuje výdrž baterie podle vašich nastavení Individuálního režimu. To se hodí, když chcete prodloužit výdrž baterie, aniž byste uplatnili veškerá nastavení profilu Maximální.
 • Maximální: Když vyberete profil Maximální, AVG Battery Saver upřednostní výdrž baterie před výkonem počítače. Optimalizuje nastavení Obrazovka a zobrazení a Hardware a zařízení tak, aby maximalizoval výdrž energie v baterii. Když je tento profil zapnutý, můžete dočasně upravovat chování systému, ale výchozí nastavení profilu Maximální měnit nemůžete.
Když máte aktivovaný nějaký profil a chcete upravit chování vašeho notebooku, použijte dlaždice Bluetooth, WiFi a Jas ve spodní části řídicího panelu aplikace.

Jak se dozvím, který profil je zapnutý?

Když otevřete AVG Battery Saver, na dlaždici zapnutého profilu je zelené kolečko.

Pokud je ale vybraný profil Vypnuto, kolečko na dlaždici tohoto profilu je červené, což značí, že je AVG Battery Saver zcela vypnutý.

Proč AVG Battery Saver automaticky změnil profil?

Profil aplikace AVG Battery Saver se může měnit, protože jsou ve výchozím stavu použita následující nastavení:

 • AVG Battery Saver se po připojení notebooku k napájení automaticky přepne na profil Vypnuto.
 • AVG Battery Saver se po odpojení notebooku od napájení automaticky přepne na profil Maximální.

Chcete-li si tato nastavení přizpůsobit, zvolte možnosti MenuNastaveníObecnéBattery Saver a zaškrtněte požadované položky, případně jejich zaškrtnutí zrušte.

Mohu vytvořit více než jeden Individuální profil?

Ne. Několik individuálních profilů s různými nastaveními uložit nelze. Profil Vlastní nastaven podle vašich nastavení Individuálního režimu. Když nastavení individuálního režimu změníte, provedené změny se uplatní u existujícího Individuálního profilu.

Jak mohu změnit nastavení Individuálního profilu?

AVG Battery Saver nabízí obecná nastavení a nastavení pro Individuální režim. Nastavení Individuálního režimu platí pouze pro Individuální profil.

Jak změnit nastavení Individuálního režimu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a vyberte možnosti MenuNastaveníIndividuální režim.
 2. Individuální profil můžete nastavit v následujících částech:
  • Obrazovka a zobrazení: Slouží k úpravě jasu nebo adaptivního podsvícení. V rozevírací nabídce můžete vybrat dobu nečinnosti, po které má zhasnout obrazovka.
  • Hardware a zařízení: Umožňuje určit výkon procesoru, nastavit, kdy má notebook přejít do režimu spánku, vypnout pevný disk nebo přejít do režimu hibernace. Také můžete upravit nastavení Wi-Fi a Bluetooth.

Změněná nastavení se automaticky uplatní u Individuálního profilu a zůstanou uložená, dokud je ručně nezměníte. Můžete mít nanejvýš jeden Individuální profil. Když nastavení znovu změníte, provedené změny se uplatní u existujícího Individuálního profilu.

Nastavení Individuálního režimu můžete nejdřív otevřít kliknutím na tlačítko Nastavení na dlaždici Vlastní. Po prvotní konfiguraci je budete moci snadno upravovat kliknutím na ikonu (ikonu ozubeného kola) v pravém horním rohu dlaždice Individuální.

Další informace o nastaveních Individuálního profilu najdete v následujícím článku:

Jak mohu změnit obecné nastavení aplikace AVG Battery Saver?

Obecné nastavení aplikace můžete změnit po výběru možností MenuNastaveníObecné. K dispozici máte následující možnosti:

 • Battery Saver: Umožňuje určit výchozí chování aplikace AVG Battery Saver při připojení notebooku k napájení nebo jeho odpojení od napájení. Tato nastavení platí pro všechny profily.
 • Jazyky: Z rozevírací nabídky vyberte svůj preferovaný jazyk.
 • Oznámení: Vyberte, která oznámení chcete od aplikace AVG Battery Saver dostávat.
 • Nastavení sdílení dat: Umožňuje určit, jak smíme nakládat s vašimi osobními údaji a jestli vám můžeme nabízet další produkty.
 • Řešení problémů: Umožňuje zapnout vytváření protokolů chyb a zpráv o nestabilitě a odesílat je podpoře AVG za účelem řešení problémů.
 • Nastavení pro vývojáře: Nastavte pokročilá nastavení, která určují, jak se má AVG Battery Saver chovat, když je zavřený. Když tato nastavení vypnete, AVG Battery Saver nemusí fungovat správně.
 • Aktualizovat Battery Saver: Umožňuje zkontrolovat, jestli je AVG Battery Saver aktuální, a vybrat způsob příjmu aktualizací.
Když máte zapnutý nějaký profil a chcete upravit chování vašeho notebooku, použijte dlaždice Bluetooth, WiFi a Jas ve spodní části řídicího panelu aplikace.

Další informace o nastaveních aplikace AVG Battery Saver najdete v následujícím článku:

Jaký je rozdíl mezi obecnými nastaveními a nastaveními Individuálního režimu?

Nastavení na obrazovce Obecné se týkají celé aplikace, zatímco nastavení na obrazovce Individuální režim platí jen pro profil Vlastní.

Jak mohu zkontrolovat, jestli používám nejnovější verzi aplikace AVG Battery Saver?

Jak spravovat nastavení aktualizací aplikace AVG Battery Saver:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a zvolte možnosti MenuNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnosti ObecnéAktualizovat Battery Saver.
 3. Pokud používáte nejnovější verzi aplikace AVG Battery Saver, zobrazí se vám tato zpráva: Používáte aktuální verzi.
 4. Pokud chcete nastavit, kdy má AVG Battery Saver automaticky hledat a instalovat aplikace, vyberte preferovanou možnost v části Vyberte, jak chcete dostávat aktualizace.

Řešení problémů

Co mám dělat, když se při používání aplikace AVG Battery Saver nemohu připojit k Wi-Fi?

Otevřete AVG Battery Saver a zkontrolujte, zda je posuvník WiFi v dolní části hlavní obrazovky zelený (Zapnuto).

Když zapnete Individuální Profil, Wi-Fi se může automaticky vypnout Profil(pokud je to zvoleno v nastaveních Individuálního profilu). Podle následujícího postupu zkontrolujte nastavení Individuálního profilu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a vyberte možnosti MenuNastaveníIndividuální režim.
 2. Vyberte možnost Hardware a zařízení.
 3. Pokud chcete, aby rozhraní Wi-Fi zůstalo zapnuté, v části Nastavení fungování Wi-Fi vyberte možnost Neměnit.

Co mám dělat, když se při používání aplikace AVG Battery Saver nemohu připojit k jinému zařízení přes Bluetooth?

Otevřete AVG Battery Saver a zkontrolujte, zda je posuvník Bluetooth v dolní části hlavní obrazovky zelený (Zapnuto).

Když zapnete Individuální profil, Bluetooth se může automaticky vypnout (pokud je to zvoleno v nastaveních Individuálního profilu). Podle následujícího postupu zkontrolujte nastavení Individuálního profilu:

 1. Otevřete AVG Battery Saver a vyberte možnosti MenuNastaveníIndividuální režim.
 2. Vyberte možnost Hardware a zařízení.
 3. Pokud chcete, aby rozhraní Bluetooth zůstalo zapnuté, v části Nastavení fungování Bluetooth vyberte možnost Neměnit.

Co mám dělat, když se AVG Battery Saver chová nestabilně nebo jej nelze otevřít?

Vyzkoušejte následující řešení:

Co mám dělat, když aktivace neproběhne úspěšně?

Zkontrolujte, zda je aktivační kód, který se snažíte použít, určený pro AVG Battery Saver. AVG Battery Saver není součástí produktu AVG Internet Security, takže pomocí předplatného AVG Internet Security nelze AVG Battery Saver aktivovat.

Chcete-li se dozvědět, jak vyřešit nejčastější problémy s aktivací, přečtěte si následující článek:

Jak mohu AVG Battery Saver odinstalovat?

Podrobné pokyny k odinstalaci najdete v následujícím článku:

 • AVG Battery Saver 22.x pro Windows
 • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?

Kontakty