Podpora pro domácnosti

AVG Secure Browser – časté dotazy

V tomto článku najdete odpovědi na časté dotazy k produktu AVG Secure Browser pro Windows, Mac a Android.

Obecné

Co je AVG Secure Browser?

AVG Secure Browser je webový prohlížeč s integrovanými funkcemi zabezpečení a ochrany soukromí, které vám na internetu zajistí bezpečí. Centrum zabezpečení a ochrany soukromí obsahuje nástroje a funkce, pomocí kterých můžete spravovat své online soukromí, identitu a osobní údaje.

AVG Secure Browser si můžete stáhnout přímo z webu AVG.

AVG Secure Browser si můžete stáhnout přímo z webu AVG.

AVG Secure Browser je webový prohlížeč s integrovanými funkcemi zabezpečení a ochrany soukromí, které vám umožňují se postarat o vaše online soukromí, identitu a osobní údaje, abyste na internetu byli v bezpečí. AVG Secure Browser si můžete stáhnout přímo z Obchodu Google Play.

Jak se AVG Secure Browser stará o mé bezpečí a soukromí?

AVG Secure Browser obsahuje řadu funkcí a nástrojů pro maximální ochranu na internetu, jako je Ochrana webové kamery nebo Anti-Fingerprinting. Všechny integrované funkce zabezpečení a ochrany soukromí najdete v Centru zabezpečení a ochrany soukromí.

AVG Secure Browser obsahuje řadu funkcí a nástrojů pro maximální ochranu na internetu. AVG Secure Browser automaticky šifruje vaše online data, blokuje slídily a reklamy a umožňuje vám připojovat se k internetu přes VPN, která neomezuje rychlost připojení. Všechny integrované funkce zabezpečení a ochrany soukromí najdete v nastavení funkcí zabezpečení a ochrany soukromí.

Které funkce jsou součástí placené verze aplikace AVG Secure Browser?

AVG Secure Browser PRO obsahuje následující funkce:

VPN lokace: Umožňuje vám vybrat si požadovanou lokaci ze seznamu všech VPN lokací. Bezplatná verze aplikace se automaticky připojuje k nejrychlejší lokaci VPN dostupné pro vaše zařízení.

VPN v celém zařízení: Umožňuje všem aplikacím v zařízení bezpečné připojení k internetu přes VPN servery AVG. Pokud používáte bezplatnou verzi aplikace, VPN máte k dispozici pouze při používání prohlížeče AVG Secure Browser.

Stažení a instalace

Jaké má aplikace AVG Secure Browser požadavky na systém?

  • Windows 11 kromě edic Mixed Reality a IoT Edition; Windows 10 kromě edic Mobile a IoT Edition (32 nebo 64bitová verze)
  • Počítač kompatibilní s Windows, který je vybaven procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE3)
  • Připojení k internetu (ke stažení aplikace a k aktualizacím)
  • Doporučuje se používat rozlišení obrazovky minimálně 1 024 x 768 pixelů nebo vyšší
  • Apple macOS 13.x (Ventura), Apple macOS 12.x (Monterey), Apple macOS 11.x (Big Sur), Apple macOS 10.15.x (Catalina)
  • Mac se 64bitovým procesorem Intel nebo procesorem ARM
  • Připojení k internetu (ke stažení aplikace a k aktualizacím)
  • Doporučuje se používat rozlišení obrazovky minimálně 1 024 x 768 pixelů nebo vyšší
  • Google Android 8.0 (Oreo, API 26) nebo novější
  • Připojení k internetu (ke stažení aplikace a k aktualizacím)

Jak AVG Secure Browser nainstaluji?

  1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG Secure Browser a uložte ho do umístění v počítači, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG Secure Browser pro Windows
  2. Pravým tlačítkem klikněte na stažený soubor avg_secure_browser.exe a z kontextové nabídky vyberte možnost Spustit jako správce.
  3. Podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG Secure Browser na počítač.

Podrobné pokyny k instalaci najdete v následujícím článku:

  1. Kliknutím na tlačítko níže si stáhněte instalační soubor aplikace AVG Secure Browser a uložte ho do umístění v Macu, kde jej snadno najdete (ve výchozím nastavení se stažené soubory ukládají do složky Stažené soubory). Stáhnout AVG Secure Browser pro Mac
  2. Na Docku klikněte na ikonu Stažené soubory.
  3. Dvakrát klikněte na stažený soubor AVGSecureBrowserSetup.pkg.
  4. Podle pokynů na obrazovce nainstalujte AVG Secure Browser na Mac.

Podrobné pokyny k instalaci najdete v následujícím článku:

Při instalaci aplikace AVG Secure Browser postupujte podle tohoto článku:

Je AVG Secure Browser kompatibilní s ostatními prohlížeči?

Ano. AVG Secure Browser byl navržen tak, aby fungoval po boku ostatních prohlížečů. Z prohlížečů Microsoft Edge, Internet Explorer, Google Chrome, Opera a Mozilla Firefox můžete importovat záložky a data.

Ano. AVG Secure Browser byl navržen tak, aby fungoval po boku ostatních prohlížečů. Z prohlížečů Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Safari můžete importovat záložky a data.

Podrobné pokyny k importu záložek a dat do prohlížeče AVG Secure Browser najdete v následujícím článku:

Ano. AVG Secure Browser byl navržen tak, aby fungoval po boku ostatních mobilních prohlížečů.

Jak upgraduji na AVG Secure Browser PRO?

Chcete-li si koupit AVG Secure Browser PRO, v levém horním rohu domovské stránky prohlížeče AVG Secure Browser klepněte na Upgradovat a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Po zpracování platby může být třeba aktivovat předplatné tím, že se přihlásíte k aplikaci svým existujícím účtem AVG Secure Browser, případně tím, že si vytvoříte nový účet AVG Secure Browser. Pokud se předplatné automaticky neaktivuje, řiďte se následujícím dodatečným postupem:

  1. V pravém horním rohu klepněte na ikonu Aktuální uživatel.
  2. Klepněte na Vytvořit účet / Přihlásit se.
  3. Zadejte e-mailovou adresu spojenou s účtem Google, přes který jste si koupili AVG Secure Browser Pro, a klepněte na Vytvořit účet / Přihlásit se.
  4. Podle pokynů na obrazovce se přihlaste ke svému účtu AVG Secure Browser.

Po úspěšném přihlášení k aplikaci vaším účtem AVG Secure Browser rozpozná aplikace vaše předplatné verze Pro.

Funkce

K čemu slouží Centrum zabezpečení a ochrany soukromí?

Centrum zabezpečení a ochrany soukromí je skupina nástrojů a funkcí, s jejichž pomocí můžete spravovat své aktivity na internetu. Většina funkcí je ve výchozím stavu zapnutá, abyste byli vy i vaše soukromí co nejvíce chráněni. Přes Centrum zabezpečení a ochrany soukromí si můžete AVG Secure Browser přizpůsobit tím, že ručně zapnete nebo vypnete určité funkce a použijete nástroje jako Soukromý režim, Čištění soukromých dat nebo Hack Check.

Chcete-li otevřít Centrum zabezpečení a ochrany soukromí, v pravém horním rohu obrazovky AVG Secure Browser klikněte na zelenou ikonu Centrum zabezpečení a ochrany soukromí.

K čemu slouží AVG AntiVirus?

Dlaždice AVG AntiVirus v Centru zabezpečení a ochrany soukromí informuje, zda máte AVG AntiVirus v počítači nainstalován. Když na dlaždici AVG AntiVirus kliknete na Stáhnout zdarma, tento produkt si nainstalujete. Pokud již máte AVG AntiVirus nainstalovaný, otevřete jej kliknutím na Otevřít.

Dlaždice AVG AntiVirus v Centru zabezpečení a ochrany soukromí informuje, zda máte AVG AntiVirus v Macu nainstalován. Když na dlaždici AVG AntiVirus kliknete na Stáhnout zdarma, tento produkt si nainstalujete. Pokud již máte AVG AntiVirus nainstalovaný, otevřete jej kliknutím na Otestovat můj počítač.

Co je Secure Browser VPN?

Secure Browser VPN funguje jako soukromý tunel internetem, který šifruje vaše data a zabezpečuje vaše připojení při používání veřejných Wi-Fi sítí – například v kavárnách nebo na letištích.

Pokud ještě nemáte aplikaci Secure Browser VPN nainstalovanou, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a kliknutím na Vyzkoušejte zdarma na dlaždici Secure Browser VPN ji nainstalujte.

Chcete-li nainstalovanou aplikaci AVG Secure VPN začít používat, nejprve si kupte předplatné nebo zaregistrujte bezplatnou zkušební verzi.

K čemu slouží Anti-Fingerprinting?

Anti-Fingerprinting je funkce aplikace AVG Secure Browser dostupná ve verzi 100 a starších. Pokud máte AVG Secure Browser verze 101 nebo novější, podívejte se do části Ochrana soukromí.

Weby a reklamní sítě vás mohou sledovat na základě jedinečné konfigurace vašeho prohlížeče (tzv. digitální stopa prohlížeče). Digitální stopa vašeho prohlížeče obsahuje údaje o konfiguraci zařízení, údaje o prohlížeči či historii vašich online aktivit. Tyto údaje jsou nepřetržitě ukládány prohlížečem. Anti-Fingerprinting pomáhá digitální stopu vašeho prohlížeče zamaskovat tak, aby vás weby nedokázaly identifikovat a nemohly vás sledovat bez vašeho svolení. Tato funkce je ve výchozím nastavení vypnutá.

Chcete-li funkci Anti-Fingerprinting zapnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Anti-Fingerprinting klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze šedé (Vypnuto) na zelenou (Zapnuto).

Anti-Fingerprinting může skrývat informace, které některé weby potřebují ke svému správnému fungování. Pokud se vám běžně navštěvovaný web nezobrazuje správně, můžete Anti-Fingerprinting dočasně deaktivovat. Přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a klikněte na přepínač na dlaždici Anti-Fingerprinting. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

K čemu slouží VPN v prohlížeči?

VPN (Virtual Private Network – virtuální privátní síť) funguje jako soukromý tunel internetem, který šifruje vaše data a zabezpečuje vaše připojení. AVG Secure Browser se automaticky připojuje k nejrychlejší dostupné lokaci. Chcete-li získat přístup ke všem lokacím VPN a zapnout VPN v celém zařízení, aby vaše poloha byla maskována ve všech aplikacích, upgradujte na AVG Secure Browser PRO.

Chcete-li zapnout VPN v prohlížeči AVG Secure Browser, přejděte na Nastavení (ikona ozubeného kola) ▸ VPN v prohlížeči je vypnutá a pak klepněte na šedý přepínač (Vypnuto) na obrazovce VPN v prohlížeči tak, aby se změnil na zelený (Zapnuto).

Chcete-li změnit lokaci VPN v prohlížeči AVG Secure Browser PRO, otevřete Nastavení (ikona ozubeného kola) ▸ VPN v prohlížeči je zapnutá a klepněte na název lokace. Na obrazovce Lokace VPN v prohlížeči vyberte preferovanou lokaci.

K čemu slouží Testování bezpečnosti?

Bezpečnostní test je funkce, která testuje nastavení prohlížeče a hledá v něm chyby zabezpečení způsobené zakázaným nastavením ochrany. K Testování bezpečnosti se dostanete tak, že přejdete na Nastavení (ikona ozubeného kola) ▸ Testování bezpečnosti.

Zjištěné problémy jsou uvedeny v oblasti Vyžaduje pozornost. Můžete také upgradovat na AVG Secure Browser PRO a vyřešit všechny problémy.

K čemu slouží Webový štít?

Webový štít je funkce, která automaticky blokuje přístup k webům obsahujícím malware a phishing, čímž chrání vaše osobní údaje před krádeží. Jak zapnout Webový štít:

  1. Klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola).
  2. Vyberte Webový štít.
  3. Klepněte na šedý přepínač (Vypnuto) tak, aby se jeho barva změnila na zelenou (Zapnuto).

K čemu slouží Webový štít?

Webový štít při prohlížení internetu blokuje škodlivé weby a phishingové útoky. Dále vás chrání před stažením potenciálně nebezpečného obsahu, který vám může infikovat zařízení. Webový štít je ve výchozím nastavení zapnutý.

Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Webový štít klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

K čemu slouží Ochrana před sledováním?

Ochrana před sledováním je funkce aplikace AVG Secure Browser dostupná ve verzi 100 a starších. Pokud máte AVG Secure Browser verze 101 nebo novější, podívejte se do části Ochrana soukromí.

Ochrana před sledováním chrání vaše soukromí tím, že znemožňuje webům, analytickým firmám, reklamním sítím a jiným webovým službám sledovat vaše online aktivity. Z navštěvovaných webů také pomocí filtrů zcela odstraňuje webové signály, sledovací skripty a další nástroje na sběr informací. Ochrana před sledováním je ve výchozím nastavení aktivována.

Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Ochrana před sledováním klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

K čemu slouží Soukromý režim?

Soukromý režim je funkce na ochranu soukromí, která brání v uchovávání vaší historie prohlížení internetu a maže veškeré sledovací soubory cookie či webové mezipaměti, které se při prohlížení v Soukromém režimu ve vašem počítači uložily.

Chcete-li nějaký web otevřít v Soukromém režimu, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Soukromý režim klikněte na Otevřít okno.

K čemu slouží šifrování HTTPS?

HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) je bezpečnější varianta standardního připojení HTTPS. Protokol HTTPS používá šifrování, které chrání před odposlechem datových přenosů, a zajišťuje, že budete spojeni se správným serverem. Funkce HTTPS šifrování v aplikaci AVG Secure Browser zajišťuje, že každý web, který navštívíte, bude používat připojení HTTPS, pokud je podporuje. Šifrování HTTPS je ve výchozím nastavení zapnuté.

K čemu slouží Správce hesel?

Správci hesel umožňuje bezpečně ukládat silná hesla na jedno místo. Následně se můžete jedním kliknutím přihlašovat k online účtům.

Chcete-li nastavit správce hesel, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí, klikněte na dlaždici Správci hesel a v rozevírací nabídce vyberte správce hesel, kterého chcete používat.

K čemu slouží Hlídač doplňků?

Hlídač doplňků brání instalaci nedůvěryhodných doplňků (taktéž rozšíření či zásuvných modulů) do prohlížeče AVG Secure Browser. Tato funkce je ve výchozím nastavení zapnutá.

Chcete-li Hlídač doplňků vypnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Hlídač doplňků klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

K čemu slouží Čištění soukromých dat?

Čištění soukromých dat maže vaši historii prohlížení a další data uchovávaná v prohlížečích (např. obrázky v mezipaměti či soubory cookie). Tím chrání vaše soukromí a uvolňuje místo na disku počítače.

Čištění soukromých dat maže vaši historii prohlížení a další data uchovávaná v prohlížečích (např. obrázky v mezipaměti či soubory cookie). Tím chrání vaše soukromí a uvolňuje místo na disku Macu.

Chcete-li pomocí Čištění soukromých dat vymazat historii prohlížení, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Čištění soukromých dat klikněte na Spustit čištění.

K čemu slouží režim sdílení obrazovky?

Režim sdílení obrazovky poskytuje při sdílení obrazovky prohlížeče soukromí a zabezpečení tím, že skryje osobní data vašeho prohlížeče, jako jsou záložky, historie hledání nebo návrhy a rozšíření. Chcete-li aktivovat režim sdílení obrazovky, klikněte na nabídku (tři tečky) v pravém horním rohu aplikace AVG Secure Browser a vyberte Režim sdílení obrazovky.

Když je režim sdílení obrazovky aktivní, zobrazuje se v pravém horním rohu aplikace AVG Secure Browser vedle Nabídky (tři tečky) zelený stav Sdílení obrazovky.

Chcete-li režim sdílení obrazovky vypnout, klikněte na nabídku (tři tečky) v pravém horním rohu aplikace AVG Secure Browser a pak klikněte na Režim sdílení obrazovky.

K čemu slouží zámek prohlížeče?

Zámek prohlížeče vám umožňuje bezpečně uzamknout historii prohlížení a data v prohlížeči AVG Secure Browser. Když zapnete zámek prohlížeče a nastavíte si PIN kód, nemůžete bez něj AVG Secure Browser otevřít. Pokud PIN kód ztratíte nebo zapomenete, AVG Secure Browser jej nedokáže pro vás obnovit.

Zámek prohlížeče zapnete takto:

  1. Klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Vyberte Zámek prohlížeče.
  3. Vedle Přístupový kód klepněte na šedý přepínač (Vypnuto) a nastavte si PIN kód.
  4. Klepnutím na potvrzovací ikonu nastavte přístupový kód.

Po aktivaci přejděte na Nastavení (ikona ozubeného kola) ▸ Zámek prohlížeče a zapněte Odemknutí otiskem prstu nebo obličejem, spravujte Možnosti zámku nebo Změnit přístupový kód.

K čemu slouží funkce odemčení otiskem prstu nebo obličejem?

Pokud má vaše zařízení zapnutý snímač otisků prstů, můžete AVG Secure Browser odemykat i otiskem prstu. Tuto funkci můžete zapnout při nastavování PIN kódu nebo přes nastavení.

Tuto funkci zapnete takto:

  1. Klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Zámek prohlížeče.
  3. Klepněte na šedý přepínač (Vypnuto) vedle Odemknutí otiskem prstu nebo obličejem tak, aby se jeho barva změnila na zelenou (Zapnuto).
Tato funkce bude fungovat pouze v případě, že snímač otisků prstů je v zařízení už zapnutý a že už máte nastavený otisk prstu.

K čemu slouží Stahovač videí?

Funkce Stahovač videí umožňuje snadné stahování video a audioobsahu z oblíbených webů.

Chcete-li tuto funkci používat, v pravém horním rohu aplikace AVG Secure Browser klikněte na nabídku (tři tečky) a vyberte ikonu Stahovač videí. Pak u videa, které chcete stáhnout, vyberte Stáhnout.

Všechna videa, která stáhnete, zašifrujeme a uložíme do Trezoru médií.

Chcete-li tuto funkci použít, klepněte na ikonu Stáhnout, která se zobrazí na vyhledávacím panelu po zjištění videa. Následně můžete video soubor přejmenovat, určit umístění pro jeho stažení a klepnout na Uložit.

Stahovač videí nemusí být kompatibilní se všemi weby.

K čemu slouží Trezor médií?

Když si stáhnete nějaké mediální soubory, AVG Secure Browser je zašifruje a uloží do Trezoru médií. Dešifrovat a otevřít je můžete jen naším integrovaným přehrávačem médií.

Chcete-li Trezor médií otevřít, klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky a pak klepněte na Trezor médií. Zašifrované soubory jsou uspořádané do kategorií podle typu. Klepnutím na typ souboru otevřete mediální soubory v příslušné kategorii a poté spusťte vybraný soubor v integrovaném přehrávači médií v aplikaci AVG Secure Browser.

Jak odstranit data webů?

Když navštívíte nějaký web a nechcete ukládat související data (ani když jsou zašifrovaná), můžete smazat veškerá uložená data související s danou doménou.

Chcete-li odstranit data spojená s nějakým webem, přejděte na tento web, klepněte na nabídku (tři tečky) ve spodní části obrazovky a pak klepněte na Kompletně smazat stránku.

Jak zjistím, zda je připojení k webu zabezpečené?

U webů, které navštívíte v prohlížeči AVG Secure Browser, můžete kontrolovat bezpečnost jejich připojení:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a přejděte na nějaký web.
  2. Podívejte se na ikonu na levé straně adresního řádku:
    • Ikona zámku značí, že připojení k webu je zabezpečené.
    • Informační ikona značí, že web není zabezpečený nebo že je k dispozici více informací.
    • Ikona varování značí, že web není zabezpečený nebo že je nebezpečný.
  3. Kliknutím na ikonu zobrazíte souhrnné informace o připojení k webu.
  1. Otevřete AVG Secure Browser a přejděte na nějaký web.
  2. Najděte ikonu zámku, která značí, že připojení k webu je zabezpečené.

AdBlock

AdBlock je funkce aplikace AVG Secure Browser dostupná ve verzi 100 a starších. Pokud máte AVG Secure Browser verze 101 nebo novější, podívejte se do části Ochrana soukromí.

K čemu slouží AdBlock?

AdBlock brání načítání reklam na vámi navštěvovaných webových stránkách, čímž zvyšuje rychlost a zabezpečení při procházení internetu. AdBlock je ve výchozím nastavení zapnutý. Pokaždé, když navštívíte nějaký web, porovná AdBlock od AVG skript, který tento web spouští, se seznamy filtrů a určí, jaký obsah může tento web načíst.

Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici AdBlock klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

AdBlock blokuje načítání reklam na vámi navštěvovaných webových stránkách, čímž zvyšuje rychlost a zabezpečení při procházení internetu. AdBlock je ve výchozím nastavení zapnutý. Pokaždé, když navštívíte nějaký web, porovná AdBlock od AVG skript, který tento web spouští, se seznamy filtrů a určí, jaký obsah může tento web načíst.

Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte na Nastavení (ikona ozubeného kola), klepněte na AdBlock je zapnutý a pak klepněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

Jak můžu určit úroveň AdBlocku?

Chcete-li určit úroveň AdBlocku, napravo od adresního řádku klikněte na ikonu AdBlock a poté klikněte na položku Nastavení (ikona ozubeného kola).

Chcete-li zjistit úroveň AdBlocku, přejděte na Nastavení (ikona ozubeného kola) a klepněte na AdBlock je zapnutý.

K dispozici máte následující možnosti:

  • Základní: Blokuje všechny reklamy, které porušují oborové standardy pro uživatelsky přívětivé reklamy, například vyskakovací okna či automaticky přehrávaná videa.
  • Vyvážené (doporučeno): Blokuje stejné reklamy jako základní blokování a dále ostatní nerušivé reklamy, abyste mohli prohlížet web rychleji a byli na něm ve větším bezpečí. Některé reklamy, které jsou užitečné při hledání online, se mohou i dále zobrazovat.
  • Přísné: Blokuje všechny reklamy. Tento režim nedoporučujeme vybírat, protože může způsobovat nesprávné načítání webů, případně ho může zcela blokovat.

Co jsou seznamy filtrů AdBlocku?

Seznamy filtrů, které AdBlock používá, se liší podle toho, který režim AdBlocku jste zvolili. V tabulce níže jsou vypsány seznamy filtrů používané jednotlivými režimy:

SEZNAM FILTRŮPOPISVYPNUTÝ ADBLOCKZÁKLADNÍVYVÁŽENÝPŘÍSNÝ
uBlock EasyList
  • Seznam blokovaných adres webových stránek v angličtině.
  • Cíl: Odstraňuje nevyžádaný obsah, jako jsou reklamní obrázky, reklamní sdělení, bannery nebo sledovací nástroje.
NEANOANOANO
Seznam filtrů Coalition for Better Ads (CBA)
  • Schválený obsah a reklamní formáty.
  • Cíl: Umožňuje určitým podporovaným webům zobrazovat neobtěžující a uživatelsky přívětivé reklamy.
  • Reklamy schválené seskupením CBA jsou v prohlížečích Chromium vždy povolené.
NEANONENE
Seznam filtrů Acceptable Ads (ACC)
  • Schválený obsah a reklamní formáty.
  • Cíl: Umožňuje určitým podporovaným webům zobrazovat určité nerušivé reklamy.
NEANONENE
Místní seznamy
  • Váš osobní seznam webů, které mohou vždy zobrazovat reklamy.
  • Cíl: Umožňuje vám přizpůsobit chování AdBlocku přesně podle vašich požadavků.
NEANOANOANO
Vlastní seznamy
  • Seznam povolených partnerských vyhledávačů AVG.
  • Cíl: Umožňuje vám zobrazovat důvěryhodný a nerušivý obsah související s vyhledáváním, zatímco prohlížíte web.
NEANOANONE

Je možné AdBlock na určitých webových stránkách vypnout?

Ano. Jak vždy povolovat reklamy na konkrétním webu:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a přejděte na webovou stránku, kterou má AdBlock ignorovat.
  2. Klikněte na ikonu AdBlock napravo od adresního řádku.
  3. Klikněte na Povolit reklamy na tomto webu.

AdBlock na tomto webu přestane blokovat reklamy.

 

Pomocí postupu níže můžete AdBlock pozastavit také dočasně:

  1. Klikněte na ikonu AdBlock napravo od adresního řádku.
  2. Vyberte Pozastavit AdBlock a pak zvolte jednu z následujících možností:
    • Pozastavit na tomto webu: AdBlock dočasně přestane blokovat reklamy na aktuálním webu.
    • Pozastavit na všech webech: AdBlock dočasně přestane blokovat reklamy na všech webech.

AdBlock je nyní pozastavený. Jakmile AVG Secure Browser zavřete a znovu otevřete, pozastavení se zruší a AdBlock bude pokračovat v blokování reklam podle vybraného režimu.

Ochrana soukromí

Ochrana soukromí je funkce aplikace AVG Secure Browser dostupná ve verzi 101 a novější. Pokud máte AVG Secure Browser verze 100 nebo starší, podívejte se do části AdBlock.

K čemu slouží Ochrana soukromí?

Ochrana soukromí brání v načítání reklam na vámi navštěvovaných webových stránkách a ve stahování sledovacích skriptů do vašeho zařízení, čímž zvyšuje rychlost a zabezpečení při procházení internetu. Pokaždé, když navštívíte nějaký web, porovná Ochrana soukromí skript, který tento web spouští, se seznamy filtrů a určí, jaký obsah může tento web načíst nebo stáhnout.

Chcete-li tuto funkci vypnout, přejděte do Centra zabezpečení a ochrany soukromí a na dlaždici Ochrana soukromí klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

Jak můžu určit úroveň Ochrany soukromí?

Chcete-li určit úroveň Ochrany soukromí, klikněte na ikonu Ochrana soukromí napravo od adresního řádku a pak klikněte na Nastavení (ikona ozubeného kola).

K dispozici máte následující možnosti blokování:

  • Základní blokování: Blokuje všechny reklamy, které porušují oborové standardy pro uživatelsky přívětivé reklamy, například vyskakovací okna či automaticky přehrávaná videa. Dále blokuje všechny známé nástroje, které sledují váš pohyb po webu.
  • Vyvážené blokování (doporučeno): Blokuje všechny reklamy a sledovací nástroje, které jsou blokovány přes Základní blokování, a dále reklamy ze sociálních sítí, čímž zrychluje prohlížení webu a chrání vaši online identitu.
  • Přísné blokování: Blokuje všechny známé reklamy, nabízená oznámení a všechny známé i neznámé sledovací nástroje a brání vytváření digitální stopy prohlížeče. Tuto úroveň blokování nedoporučujeme vybírat, protože může způsobovat nesprávné načítání webů, případně ho může zcela blokovat.
  • Striktní blokování (PRO): Je k dispozici v aplikaci AVG Secure Browser PRO a blokuje všechny reklamy ve vyhledávačích. Výsledky vašich vyhledávání už nebudou personalizované a budou vypadat, jako byste hledali poprvé.

Co jsou seznamy filtrů Ochrany soukromí?

Seznamy filtrů, které Ochrana soukromí používá, se liší podle toho, kterou úroveň blokování jste zvolili. V tabulce níže jsou vypsány seznamy filtrů používané jednotlivými režimy:

SEZNAM FILTRŮPOPISVYPNUTÝ ADBLOCKZÁKLADNÍVYVÁŽENÝPŘÍSNÝ
EasyList
  • Seznam blokovaných adres všech známých reklam na webech v angličtině.
  • Cíl: Automaticky odstraňuje nevyžádaný obsah, jako jsou reklamní obrázky, reklamní sdělení, bannery nebo sledovací nástroje.
NEANOANOANO
Regionální EasyList
  • Seznam blokovaných adres všech známých reklam na regionálních webech po celém světě.
NEANOANOANO
Seznam filtrů Acceptable Ads (ACC)
  • Schválený obsah a reklamní formáty.
  • Cíl: Umožňuje určitým podporovaným webům zobrazovat určité nerušivé reklamy.
    Seznam filtrů Acceptable Ads je ve výchozím nastavení zapnut, když si nainstalujete nástroj na blokování reklam.
NEANONENE
Místní seznamy
  • Váš osobní seznam webů, které mohou vždy zobrazovat reklamy.
  • Cíl: Umožňuje vám přizpůsobit chování Ochrany soukromí přesně podle vašich požadavků.
NEANOANOANO
Vlastní seznamy
  • Seznam povolených partnerských vyhledávačů AVG
  • Cíl: Umožňuje vám zobrazovat důvěryhodný a nerušivý obsah související s vyhledáváním, zatímco prohlížíte web, abyste si mohli více přizpůsobit své možnosti.
NEANOANONE

Je možné Ochranu soukromí na určitých webech vypnout?

Ano. Ochrana soukromí vám umožňuje nastavit si vlastní úroveň soukromí při prohlížení webu.

Jak vždy povolovat reklamy na konkrétním webu:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a přejděte na web, který má Ochrana soukromí ignorovat.
  2. Klikněte na zelenou ikonu Ochrana soukromí napravo od adresního řádku. Její barva se změní na červenou (Vypnuto) .

Ochrana soukromí na tomto webu přestane blokovat reklamy a sledovací nástroje.

Ochranu soukromí můžete případně zcela vypnout postupem níže:

  1. Klikněte na zelenou ikonu Ochrana soukromí napravo od adresního řádku.
  2. V pravém horním rohu vyberte možnost Nastavení (ikona ozubeného kola). Otevřou se nastavení Ochrany soukromí.
  3. Klikněte na zelenou ikonu Ochrana soukromí. Její barva se změní na červenou (Vypnuto) .

Ochrana soukromí vám umožňuje nastavit si vlastní úroveň soukromí při prohlížení webu.

Co je vytváření digitální stopy prohlížeče?

Vytváření digitální stopy prohlížeče je k dispozici pouze v případě, že je Ochrana soukromí nastavena na Přísné blokování. Pokud chcete tuto funkci zapnout, klikněte na ikonu Ochrana soukromí napravo od adresního řádku, klikněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) a vyberte Přísné blokování.

Při vytváření digitální stopy prohlížeče (též identifikace zařízení) jsou shromažďována specifická data o celé vaší online aktivitě, typu/verzi vašeho prohlížeče, operačním systému, doplňcích, rozlišení obrazovky a dalších různých aktivních nastaveních zařízení. Digitální stopa prohlížeče může být aktivní i v případě, že je vypnuto používání cookies a je zapnuta ochrana před sledováním.

Digitální stopa prohlížeče může být z bezpečnostních důvodů používána k úplné či částečné identifikaci uživatelů, například při přístupu k online bankovnictví. Většina bank používá vytváření digitální stopy prohlížeče k ochraně uživatelů před podvody či krádežemi identity, takže pokud nastavíte Ochranu soukromí na možnost Přísné blokování, funkce zapamatovat zařízení na některých webech vám nebude fungovat.

Pokud chcete vytváření digitální stopy prohlížeče vypnout, klikněte na ikonu Ochrana soukromí napravo od adresního řádku. Pak klikněte na ikonu Vytváření digitální stopy prohlížeče zablokováno tak, aby se její barva změnila na šedou (Vypnuto).

AVG Secure Browser PRO

Co nabízí aplikace AVG Secure Browser PRO?

AVG Secure Browser PRO obsahuje všechny funkce jako aplikace AVG Secure Browser, navíc ale automaticky šifruje internetové připojení pomocí rychlé a neomezené integrované sítě VPN, která nabízí více než 30 lokací, a umožňuje také automaticky blokovat všechny reklamy a sledovací nástroje.

Mohu používat standardní verzi prohlížeče AVG Secure Browser společně s verzí PRO?

AVG Secure Browser PRO je upgradovaná verze aplikace AVG Secure Browser. Po upgradu je bezplatná verze v zařízení nahrazena verzí PRO.

Vyžaduje aktivace bezplatné zkušební verze zadání platebních údajů?

Ano. Pokud chcete zahájit 30denní bezplatné zkušební období aplikace AVG Secure Browser PRO, je třeba zadat platební údaje a e-mailovou adresu.

Pokud nebudete chtít dále placené funkce používat, je třeba zkušební období zrušit ještě před jeho koncem. Pokud bezplatné zkušební období nezrušíte, v jeho poslední den vám naúčtujeme předplatné za následující období.

Jak si aktivuji předplatné?

Podrobné pokyny k aktivaci najdete v následujícím článku:

Mohu své předplatné používat v dalších zařízeních?

Ano. AVG Secure Browser PRO můžete používat až v 5 zařízeních (Windows a Android).

Kde najdu svá předplatná?

  1. Otevřete AVG Secure Browser PRO.
  2. V pravém horním rohu klikněte na ikonu nabídku (tři tečky) a pak na možnost Nastavení.
  3. V části Moje předplatná klikněte na Přihlásit k účtu AVG, kde najdete podrobnosti o svém předplatném.

Jak mohu předplatné zrušit?

Předplatné můžete zrušit podle níže uvedených pokynů:

  1. Otevřete AVG Secure Browser PRO.
  2. V pravém horním rohu klikněte na nabídku (tři tečky) a pak na možnost Nastavení.
  3. V části Moje předplatná klikněte na možnost Zrušit mé předplatné. Otevřou se vaše předplatná na účtu AVG.
  4. Pod aplikací AVG Secure Browser PRO klikněte na tlačítko Zrušit předplatné.

Co se stane, když předplatné zruším?

Pokud své předplatné zrušíte, již nebudete mít přístup k funkcím verze PRO, budete však moci i nadále používat bezplatnou verzi aplikace AVG Secure Browser.

Mám i AVG Internet Security nebo AVG Secure VPN, když mám nainstalovanou aplikaci AVG Secure Browser PRO?

Ne. AVG Internet Security, AVG Secure VPN a AVG Secure Browser PRO jsou samostatné produkty a každý z nich vyžaduje předplatné.

Mám v mobilu také VPN, když mám předplatné Secure Browser PRO?

Ano, vaše předplatné je určené pro zařízení s Windows a Androidem.

Jaké jsou zásady AVG, které se týkají protokolování?

Dodržujeme přísné zásady znemožňující protokolování dat, takže vaše data jsou 100% šifrována, a tím chráněna před sledovacími nástroji, státními úřady, poskytovateli internetového připojení a společnostmi.

Co je Secure Browser VPN?

Secure Browser VPN je funkce pokročilého zabezpečení, která plně šifruje aktivity na internetu, rychleji načítá webové stránky a umožňuje přístup k více než 30 lokacím po celém světě.

Pokud ji chcete zapnout, klikněte na ikonu VPN v levém horním rohu prohlížeče a pak klikněte na přepínač VYP tak, aby se přepnul do stavu ZAPNUTO.

Jaká je optimální lokace VPN a proč ji potřebuji?

Optimální lokace umožňuje zamaskovat vaši skutečnou polohu. Optimální lokace je zpravidla taková lokace VPN, která nabízí zařízení to nejrychlejší procházení internetu. Optimální lokace nemusí být nutně ta nejbližší, závisí však na poskytovateli připojení.

Jak změnit nastavení Secure Browser VPN?

Chcete-li nastavení Secure Browser VPN upravit, přejděte do nabídky NastaveníSoukromí a zabezpečení a klikněte na Nastavení VPN. K dispozici máte následující možnosti:

  • Secure Browser VPN: Zapne nebo vypne Secure Browser VPN.
  • Lokace VPN: Umožňuje vybrat preferovanou lokaci VPN.
  • Automatické připojování k VPN při spuštění prohlížeče: Automaticky zapne funkci Secure Browser VPN při otevření prohlížeče.
  • Automatické připojování k VPN v Soukromém režimu: Automaticky zapne funkci Secure Browser VPN při otevření okna Soukromého režimu.
  • Zobrazovat Secure Browser VPN na panelu nástrojů (výchozí): Vypnutím skryjete ikonu VPN na adresním řádku.

Co je protokol Mimic?

Funkce Secure Browser VPN je založená na novém protokolu VPN, který využívá zabezpečení armádní třídy, a umožňuje připojovat se k internetu až 4x rychleji. Tato funkce duplikuje připojení ke všem webům navštíveným během relace procházení internetu, a tím poskytuje falešné informace o vaší identitě a poloze, takže vás nelze identifikovat ani sledovat.

Jak opravit chybu sítě VPN?

Mezi příčiny chyb sítě VPN patří přerušení internetového připojení, problémy směrování (způsobené poskytovatelem internetu), problémy se serverem a jiné problémy související s připojením. Podrobnější informace najdete v tomto článku v části Chybové zprávy VPN.

Postup řešení některých běžných problémů:

  • Zvolte jinou lokaci VPN (ideálně takovou, která je blíž k vaší aktuální poloze).
  • Vypněte funkci VPN a zkuste se připojit znovu.
  • Zavřete prohlížeč, počkejte 10 sekund, aby se mohly zavřít všechny komponenty, a pak prohlížeč znovu otevřete.
  • Restartujte počítač.

Pokud problém přetrvá, kontaktujte podporu AVG.

Proč se mi zobrazuje chybová zpráva?

V seznamu níže najdete vysvětlení možných chybových kódů:

  • Chybový kód 1: Formát aktivačního kódu je neplatný.
  • Chybový kód 2: Už vyřizujeme žádost o aktivaci jiného aktivačního kódu.
  • Chybový kód 3: Při pokusu o aktivaci kódu selhala komunikace se serverem nebo server vrátil prázdnou odpověď.
  • Chybový kód 4: K aktivačnímu kódu neexistuje žádné platné předplatné. Předplatné může existovat, ale vypršela mu platnost, bylo využito nad limit nebo se týká jiného produktu.
  • Chybový kód 5: Bezplatná zkušební verze už byla aktivována a lze ji používat jen jednou.
  • Chybový kód 6: Při pokusu o prodloužení předplatného selhala komunikace se serverem nebo server vrátil prázdnou odpověď.
  • Chybový kód 7: Předplatné bylo odvoláno uživatelem ze stránky předplatných nebo společností AVG.
  • Chybový kód 8: Při kontrole odvolání selhala komunikace se serverem nebo server vrátil prázdnou odpověď.

Chybové zprávy VPN

Nelze se připojit k serveru.

Tato chyba se může objevit z různých důvodů. Možná řešení najdete níže v úplném znění příslušné zprávy:

  • Zkontrolujte připojení k internetu: Zřejmě nejste připojeni k internetu nebo má váš router problémy s připojením. Ujistěte se, že jste připojeni k internetu.
  • Zkontrolujte stav licence: Může být třeba znovu aktivovat licenci v prohlížeči.
  • Intenzivně pracujeme na odstranění problému: Zkuste použít jiné umístění serveru.
  • Zkuste použít jiné umístění nebo restartujte prohlížeč: Restartujte prohlížeč a použijte jiné umístění serveru.

Nepodařilo se nám načíst seznam umístění.

Zkontrolujte připojení k internetu a ujistěte se, že jste připojeni k internetu. Restartujte prohlížeč.

Rychlost připojení je příliš malá.

K této chybě dochází, pokud se připojení k internetu odpojí po dosažení určité rychlosti nahrávání. Zkontrolujte připojení k internetu.

Umístění je (dočasně) nedostupné.

Umístění není dočasně v seznamu umístění, zkuste vybrat jiné umístění serveru.

Byla aktivována funkce Kill Switch. VPN síť je odpojená. Kill Switch zabrání načítání externích stránek.

K této chybě dochází, pokud máte povolenou funkci Kill Switch, která blokuje přístup k internetu. Zakázání funkce Kill Switch:

  1. Otevřete Secure Browser a zvolte Nabídka (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce vyberte Soukromí a zabezpečení.
  3. Klikněte na Nastavení VPN.
  4. Vedle Aktivovat Kill Switch klikněte na přepínač. Jeho barva se změní ze zelené (Zapnuto) na šedou (Vypnuto).

Wi-Fi síť není zabezpečená. Použijte VPN síť k ochraně před krádeží dat.

Tato zpráva se zobrazí, pokud používáte nezabezpečenou nebo veřejnou Wi-Fi síť bez povolené VPN sítě. Ve veřejných sítích doporučujeme VPN síť vždy povolit.

Byl zjištěn systémový proxy server. VPN síť nelze povolit, protože používáte systémový proxy server.

K této chybě dochází při použití systémového proxy serveru, který brání povolení VPN sítě. Kontrola nastavení systémového proxy serveru:

  1. Otevřete Secure Browser a zvolte Nabídka (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce vyberte Usnadnění.
  3. Klikněte na Otevřít nastavení proxy počítače.

Nastavení

Jak mohu upravit nastavení funkcí zabezpečení a ochrany soukromí?

AVG Secure Browser obsahuje sadu nástrojů a funkcí, které vám umožní spravovat vaši online aktivitu. Pomocí aplikace Nastavení můžete ručně povolit nebo zakázat určité funkce, získat přístup k nástrojům, jako je VPN prohlížeče, AdBlock, a upravit obecná nebo pokročilá nastavení.

Chcete-li nastavení otevřít, klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu hlavní obrazovky prohlížeče.

Jaká oprávnění potřebuje AVG Secure Browser?

AVG Secure Browser ke svému správnému fungování potřebuje na Androidu následující oprávnění:

Povinná oprávnění

  • Úplný přístup k síti: Zajišťuje, že VPN v aplikaci AVG Secure Browser může načítat a připojovat se k Wi-Fi sítím nebo mobilnímu síťovému připojení.
  • Zobrazovat síťová připojení: Zajišťuje, že AVG Secure Browser dokáže rozpoznat, kdy je vaše zařízení offline, a přizpůsobit se síťovému připojení.

Chcete-li používat všechny funkce prohlížeče AVG Secure Browser, doporučujeme mu udělit i následující dodatečná oprávnění:

Nepovinná oprávnění

  • Úložiště: Umožňuje ukládat, otevírat a spravovat stažené soubory mimo Trezor médií a sdílet uložené soubory přes AVG Secure Browser.
  • Fotografie/média/soubory: Umožňuje prohlížeči AVG Secure Browser šifrovat data a získat přístup k úložišti souborů za účelem ukládání stažených souborů.
  • Fotoaparát: Umožňuje prohlížeči AVG Secure Browser číst vstup z fotoaparátu při skenování QR nebo čárového kódu.

Co jsou režimy prohlížeče?

AVG Secure Browser seskupuje karty a aktivitu procházení do jednoho ze dvou různých režimů. To vám umožní rychle uspořádat vaši aktivitu procházení podle režimu, který se nejlépe hodí pro navštívené weby.

AVG Secure Browser má následující režimy:

  • Výchozí režim: Výchozí režim prohlížeče AVG Secure Browser, ve kterém je zapnutý AdBlock, DNS přes TLS a který umožňuje zapnutí VPN a Webového štítu.
  • Soukromý režim: V tomto režimu jsou zapnuté stejné možnosti zabezpečení jako v režimu Výchozí režim, ale zároveň je vypnuté pořizování snímků obrazovky a po zavření prohlížeče se automaticky odstraní všechna data a historie prohlížení.

Podrobné pokyny k používání režimů prohlížeče najdete v následujícím článku:

Jak změním výchozí vyhledávač?

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte možnosti Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. Přejděte do části Vyhledávač.
  3. U položky Vyhledávač používaný v adresním řádku klikněte na rozevírací nabídku a vyberte preferovaný vyhledávač.
  1. Na adresním řádku na domovské stránce prohlížeče AVG Secure Browser klepněte na ikonu Hledat.
  2. Vyberte preferovaný vyhledávač.

Jak obnovit výchozí nastavení prohlížeče AVG Secure Browser?

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte možnosti Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce klikněte na položku Obnovit nastavení.
  3. Klikněte na Obnovit výchozí hodnoty nastavení a pak vyberte Obnovit nastavení pro potvrzení.
  1. Otevřete AVG Secure Browser a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Obnovit výchozí nastavení.
Tato akce je po spuštění nevratná.

Jak změním jazyk prohlížeče?

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte možnosti Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce klikněte na položku Jazyky.
  3. Klikněte na Přidat jazyky.
  4. Zaškrtněte pole u preferovaného jazyka a klikněte na Přidat.
  5. Na obrazovce Pokročilá nastavení klikněte u přidaného jazyka na Další akce (tři tečky) a zaškrtněte pole u Zobrazovat AVG Secure Browser v tomto jazyce.
  6. Kliknutím na Znovu spustit spusťte AVG Secure Browser ve svém preferovaném jazyce.

Jak vymažu historii prohlížení, cookies a mezipaměť?

  1. Otevřete AVG Secure Browser a pak otevřete Centrum zabezpečení a ochrany soukromí.
  2. Na dlaždici Čištění soukromých dat klikněte na Spustit čištění.
  3. V novém okně Čištění soukromých dat, které se zobrazí, zvolte požadované možnosti.
  4. Klikněte na Vymazat data.
  1. Otevřete AVG Secure Browser a přejděte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Obnovit nastavení prohlížeče AVG Secure Browser.
Tato akce je po spuštění nevratná.

Jak AVG Secure Browser nastavím jako svůj výchozí prohlížeč?

Chcete-li AVG Secure Browser nastavit jako výchozí prohlížeč, otevřete Centrum zabezpečení a ochrany soukromí. Pokud se v horní části obrazovky zobrazí informační proužek, klikněte na Nastavit jako výchozí. Pokud se informační proužek nezobrazí, AVG Secure Browser již nejspíš máte nastavený jako výchozí prohlížeč.

Jak zkontrolovat, zda je AVG Secure Browser nastavený jako výchozí prohlížeč:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte možnosti Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V části Výchozí prohlížeč by mělo být uvedené sdělení AVG Secure Browser je váš výchozí prohlížeč.
  3. Pokud AVG Secure Browser není nastavený jako výchozí prohlížeč, klikněte na Nastavit jako výchozí.
  1. Otevřete Nastavení zařízení a přejděte na Aplikace.
  2. Klepněte na AVG Secure Browser.
  3. Vyberte položku Prohlížeč.
  4. Zkontrolujte, zda je vybraný AVG Browser.
Tento postup se v závislosti na modelu zařízení, verzi Androidu a dodavatelských úpravách systému může mírně lišit.

Jak importuji záložky a nastavení z jiných prohlížečů?

Prohlížeč AVG Secure Browser umožňuje import historie procházení, záložek, uložených hesel, souborů cookie a dalších dat z jiných prohlížečů. Podrobné pokyny se dozvíte v následujícím článku:

Jak zapnu cookies pro konkrétní web?

Některé weby nemohou fungovat nebo se nemohou načíst správně, pokud pro ně nezapnete cookies. Jednotlivé weby můžete přidat na seznam webů, které mají používání cookies vždy povolené:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. Přejděte do části Soukromí a zabezpečeníNastavení webů.
  3. V části Obsah klikněte na Cookies a jiná data webů.
  4. U položky Weby, které mohou vždy používat soubory cookie klikněte na Přidat.
  5. Zadejte adresu webu, kterou chcete povolit (například www.seznam.cz). Pokud před název domény zadáte [*.], přidáte všechny webové stránky na dané doméně. Když například zadáte [*.]avg.com, přidáte všechny webové stránky, které jsou součástí domény AVG (například www.avg.com/store nebo www.avg.com/free-antivirus-download).
  6. Klikněte na Přidat.

Web se zobrazí v seznamu Weby, které mohou vždy používat soubory cookie.

Jak zapnu JavaScript pro konkrétní web?

Některé weby či média nelze používat bez zapnutého JavaScriptu. Jednotlivé weby můžete přidat na seznam webů, které mají používání JavaScriptu vždy povolené:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. Přejděte do části Soukromí a zabezpečeníNastavení webů.
  3. V části Obsah klikněte na JavaScript.
  4. U položky Povolit klikněte na Přidat.
  5. Zadejte adresu webu, kterou chcete povolit (například www.seznam.cz). Pokud před název domény zadáte [*.], přidáte všechny webové stránky na dané doméně. Když například zadáte [*.]avg.com, přidáte všechny webové stránky, které jsou součástí domény AVG (například www.avg.com/store nebo www.avg.com/free-antivirus-download).
  6. Klikněte na Přidat.

Web se nyní zobrazí v seznamu Povolit.

Jak mohu změnit DNS?

AVG Secure Browser je dodáván s integrovanými možnostmi DNS. DNS změníte takto:

  1. Klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Pokročilá nastaveníBezpečné DNS přes TLS.
  3. V seznamu vyberte DNS nebo dole klepněte na Přidat vlastní DNS....

Mohu zašifrovat či dešifrovat soubory, které už mám uložené v zařízení?

Ano. AVG Secure Browser automaticky šifruje všechny stažené soubory. Dále vám umožňuje zašifrovat soubory z místního úložiště tím, že je přesunete do Trezoru médií, případě dešifrovat soubory v Trezoru médií, které chcete sdílet.

Zašifrování souborů a jejich uložení do Trezoru médií

  1. Otevřete AVG Secure Browser a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Trezor médií.
  3. Vyberte kartu Místní úložiště. Na výzvu klepněte na možnost Povolit a udělte tak přístupové oprávnění.
  4. Podržte soubory, které chcete zašifrovat, a klepněte na možnost Zašifrovat (ikona štítu).

Zašifrované soubory jsou nyní k dispozici v Trezoru médií na kartě Trezor AVG.

 

Dešifrování a sdílení souborů v Trezoru médií

  1. Otevřete AVG Secure Browser a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Vyberte Trezor médií.
  3. Vyberte kartu Trezor AVG a klepněte na typ souboru, který chcete dešifrovat.
  4. Podržte soubory, které chcete dešifrovat, klepněte na Další možnosti (tři tečky) a zvolte jednu z následujících možností dešifrování:
    • Dešifrovat a sdílet: Vyberte aplikaci, přes kterou chcete soubor sdílet.
    • Dešifrovat do: Na zařízení vyberte složku, kam chcete dešifrovaný soubor uložit.

Jak přepnout z mobilního zobrazení webu na zobrazení pro stolní počítače?

Otevření webu v zobrazení pro stolní počítače:

  1. Otevřete web, který chcete zobrazit v zobrazení pro stolní počítače.
  2. Ve spodní části obrazovky klepněte na nabídku (tři tečky).
  3. Přejetím zobrazte další možnosti a klepněte na položku Počítačová verze.

Web se zobrazí v zobrazení pro stolní počítače. Chcete-li se vrátit k mobilnímu zobrazení, postupujte podle kroků 1–2 výše a pak klepněte na Mobilní verze.

Chrání mě AVG Secure Browser před úniky DNS?

Ano. AVG Secure Browser posílá a přijímá veškerá data přes VPN, čímž maskuje vaši polohu a chrání vaše data. Můžete také spustit náš pokročilý test IP/DNS a ověřit si, zda z vaší privátní sítě neunikají data:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Testování bezpečnosti.
  3. Posuňte se do dolní části a klepněte na Spustit pokročilý test IP/DNS.

Jak můžu spravovat nastavení výkonu v prohlížeči AVG Secure Browser?

Funkce Výkon v prohlížeči AVG Secure Browser napomáhají plynulému spouštění aktivních karet a prodlužují výdrž baterie počítače. Správa nastavení výkonu:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce klikněte na položku Výkon.
  3. Přejděte k příslušné možnosti:
    • Úspora paměti: Šetří paměť počítače a zvýší jeho výkon uspáním neaktivních karet. Chcete-li tuto možnost povolit, klikněte na přepínač. Jeho barva se změní z šedé (Vypnuto) na zelenou (Zapnuto). Volitelně můžete vytvořit výjimku pro konkrétní weby tak, že kliknete na Přidat vedle Vždy ponechat tyto weby aktivní, poté zadáte webovou adresu (například google.com) a kliknete na Přidat.
      Uspaná karta nebude trvale odebrána, dokud ji ručně nezavřete. Klikněte na uspanou kartu a pak kliknutím na ikonu obnovení obnovte obsah stránky.
    • Spořič energie: Automaticky omezuje rychlost snímání obrázků v prohlížeči Secure Browser a další úlohy na pozadí, když je zařízení odpojeno od napájení nebo když je baterie téměř vybitá. Chcete-li tuto možnost povolit, klikněte na přepínač. Jeho barva se změní z šedé (Vypnuto) na zelenou (Zapnuto). Potom vyberte preferovanou možnost času automatického zapnutí spořiče energie.
  1. Otevřete AVG Secure Browser a zvolte Menu (tři tečky) ▸ Nastavení.
  2. V levé nabídce klikněte na položku Výkon.
  3. Vyberte odpovídající možnost:
    • Zvýšení výkonu počítače: Po uplynutí nastavené doby uspí otevřené neaktivní karty, což zlepšuje fungování a rychlost prohlížeče i zařízení. Kliknutím přepněte přepínač ze šedé polohy (Vypnuto) do zelené polohy (Zapnuto).
    • Pokročilá nastavení výkonu: Určete, jak se má AVG Secure Browser chovat, když je zařízení připojené k napájení a když běží na baterii, jak dlouho mají neaktivní karty zůstat otevřené, než je AVG Secure Browser uspí, a které aplikace či weby nemají být nikdy uspávány.
      Uspaná karta nebude trvale odebrána, dokud ji ručně nezavřete. Klikněte na uspanou kartu a pak kliknutím na ikonu obnovení obnovte obsah stránky.

Řešení problémů

Jak AVG Secure Browser odinstaluji?

Podrobné pokyny k odinstalaci najdete v následujícím článku:

Co mám dělat, když se AVG Secure Browser chová nestabilně nebo jej nelze otevřít?

Pokud AVG Secure Browser padá nebo nelze otevřít, zkuste následující postup řešení problémů:

  1. Zavřete AVG Secure Browser a znovu jej otevřete.
  2. Pokud se problém bude opakovat, zavřete AVG Secure Browser a restartujte počítač.
  3. Pokud se AVG Secure Browser ani přesto neotevře, zkuste jej odinstalovat a pak znovu nainstalovat.
  1. Zavřete AVG Secure Browser a znovu jej otevřete.
  2. Pokud se problém bude opakovat, vynuceně ukončete AVG Secure Browser tím, že na zařízení otevřete Nastavení, vyberete možnosti AplikaceAVG Secure Browser a klepnete na tlačítko Vynutit zastavení.
  3. Pokud se AVG Secure Browser ani přesto neotevře, zkuste jej odinstalovat a pak znovu nainstalovat.

Co mám dělat, když mi v aplikaci AVG Secure Browser nefunguje posuvník?

Nemožnost posunu některých stránek v aplikaci AVG Secure Browser je způsobena rozšířením I don't care about cookies, které je vyvíjeno třetí stranou. Problém vyřešíte tím, že rozšíření vypnete a povolíte používání cookies z dané stránky. Problém také doporučujeme nahlásit vývojáři rozšíření.

Proč v aplikaci AVG Secure Browser nefunguje aplikace aText?

Příčinou je nastavení funkce Sebeobrana v aplikaci AVG AntiVirus, které brání malwaru a aplikacím, jako je aText, ve změnách aplikace AVG Secure Browser pomocí injekce kódu do adresního prostoru prohlížeče. Aplikaci můžete používat společně s prohlížečem AVG Secure Browser jen tehdy, když je funkce Sebeobrana vypnutá.

Postup řešení problému:

  1. Otevřete AVG AntiVirus.
  2. Přejděte na NabídkaNastaveníŘešení problémů.
  3. Zrušte zaškrtnutí pole Zapnout Sebeobranu.
  4. Kliknutím na OK, vypnout vše potvrďte.

Funkce Sebeobrana v aplikaci AVG AntiVirus je nyní vypnutá.

Tyto informace se mohou týkat i dalších aplikací od jiných dodavatelů.

Jak mohu obnovit svůj PIN?

AVG Secure Browser z důvodu ochrany vašeho soukromí neukládá na vašem mobilním zařízení ani na našich serverech žádná uživatelská data (včetně vašeho PIN kódu). Jelikož je PIN kód vaší první obrannou linií, když vám někdo ukradne zařízení, pouze vy jej můžete spravovat nebo vypnout.

Správa nastavení PIN kódu:

  1. Otevřete AVG Secure Browser a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola) v pravém horním rohu obrazovky.
  2. Klepněte na Zámek prohlížeče.
  3. Vedle Přístupový kód klepněte na zelený přepínač (Zapnuto) tak, aby se jeho barva změnila na šedou (Vypnuto), čímž vypnete zámek prohlížeče.
Pokud PIN kód zapomenete či ztratíte a budete chtít AVG Secure Browser dále používat, můžete aplikaci odinstalovat ze zařízení s Androidem a znovu nainstalovat.

Proč nemohu stáhnout soubor z internetu?

Při stahování souboru z internetu vás AVG Secure Browser může požádat o další ověření nebo může stahování podezřelého souboru zcela zablokovat. Pokud se na panelu stahování ve spodní části okna prohlížeče zobrazí jedna z následujících ikon, stahovaný soubor vyžaduje vaši pozornost:

  • Soubor nebyl ověřen: AVG Secure Browser nedokáže stahovaný soubor ověřit, takže jej musíte ověřit vy. Chcete-li stahovaný soubor ověřit a ponechat si ho, vyberte možnost Ponechat. Chcete-li soubor odebrat, vyberte možnost Zrušit. Chcete-li se této chybě vyhnout, je nutné mít na počítači nainstalovanou nejnovější verzi aplikace AVG AntiVirus.
  • Soubor je blokován: AVG Secure Browser odhalil nebezpečný soubor a zablokoval jeho stahování. Chcete-li se této chybě vyhnout, stahujte soubory jen z bezpečných a legitimních online zdrojů.
Pokud chcete, aby AVG Secure Browser chránil vaše bezpečí a soukromí co nejlépe, přečtěte si následující článek od podpory Microsoftu o upgradu na Windows 10:

Proč AVG Secure Browser blokuje některá stahování?

AVG Secure Browser automaticky blokuje stahované soubory, které vám mohou způsobit problémy s počítačem nebo online účty. Když se pokusíte stáhnout nějaký soubor, můžete se vám zobrazit zpráva, že daný soubor nelze stáhnout bezpečně.

Stažený soubor může být blokován, protože může být:

  • Škodlivý: Virus nebo malware.
  • Nevyžádaný: Podvodný soubor, který může dělat v počítači nečekané změny.
  • Neobvyklý: Neznámý soubor, který je potenciálně nebezpečný.
  • Nebezpečný: Soubor, který není bezpečný, případně není bezpečný web, odkud jej stahujete.
  • Používáte integrovanou ochranu před phishingem.

Proč už nepodporujete Windows 7 a 8/8.1?

Ve verzi 109 a novějších verzích prohlížeče AVG Secure Browser už nenabízíme podporu pro zařízení s Windows 7 a Windows 8/8.1, protože společnost Microsoft podporu těchto operačních systémů ukončila.

Předchozí verze prohlížeče AVG Secure Browser budou dál fungovat, ale žádné další aktualizace prohlížeče už nebudou vydávány. Doporučujeme používat Windows 10 nebo novější s nejnovější verzí prohlížeče AVG Secure Browser, abyste získávali důležité aktualizace zabezpečení a funkce, které vám zajistí bezpečnost při procházení internetu.

  • AVG Secure Browser PRO 115.x pro Windows
  • AVG Secure Browser 115.x pro Windows
  • AVG Secure Browser 115.x pro Mac
  • AVG Secure Browser 7.x pro Android
  • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
  • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitová verze
  • Apple macOS 13.x (Ventura)
  • Apple macOS 12.x (Monterey)
  • Apple macOS 11.x (Big Sur)
  • Apple macOS 10.15.x (Catalina)
  • Google Android 8.0 (Oreo, API 26) nebo novější

Pomohl vám tento článek?

Kontakty