Používání obrazovky Blokované a povolené aplikace v AVG Internet Security | AVG

Podpora pro domácnosti

Používání obrazovky Blokované a povolené aplikace v AVG Internet Security

Na obrazovce Blokované a povolené aplikace můžete spravovat aplikace, které mají být v počítači vždy blokovány nebo povolovány následujícími funkcemi AVG Internet Security:

Níže se dozvíte, jak otevřít obrazovku Blokované a povolené aplikace v AVG Internet Security a jak na ní provádět nastavení:

Otevření obrazovky Blokované a povolené aplikace

 1. Otevřete AVG Internet Security a zvolte možnosti NabídkaNastavení.
 2. Na levém panelu vyberte možnosti ObecnéBlokované a povolené aplikace.

Na obrazovce Blokované a povolené aplikace najdete Seznam blokovaných aplikacíSeznam povolených aplikací:

 • Blokované aplikace: Když je nějaká aplikace zablokována nějakou funkcí AVG, tato funkce AVG blokuje dotyčné aplikaci přístup k systému. Na pokusy dané aplikace o přístup k systému nejste upozorňováni.
 • Povolené aplikace: Když je nějaká aplikace povolena nějakou funkcí AVG, tato funkce AVG umožňuje dotyčné aplikaci přístup k systému. Na každý přístup povolené aplikace k systému nejste upozorňováni.

V následujících částech se dozvíte, jak spravovat blokované či povolené aplikace:

Přidání blokované aplikace

Když se nějaká nedůvěryhodná aplikace pokusí o přístup k webové kameře, vašim citlivým dokumentům, chráněným složkám nebo uloženým heslům, AVG se vás může zeptat, zda jí to chcete zakázat, nebo povolit. Když vyberete možnost Zablokovat, aplikaci automaticky přidáme na Seznam blokovaných aplikací. Na seznam blokovaných aplikací můžete přidávat aplikace také ručně:

 1. Otevřete obrazovku Blokované a povolené aplikace a klikněte na možnost + Zablokovat aplikaci.
 2. Jedním z následujících způsobů vyberte požadovanou aplikaci:
  • Kliknutím vyberte aplikaci ze seznamu.
  • Klikněte na tlačítko Vybrat cestu k aplikaci, vyberte umístění aplikace a klikněte na tlačítko Otevřít.
 3. Zaškrtněte funkce AVG, které budou tuto aplikaci vždy blokovat (ve výchozím nastavení jsou všechny možnosti zaškrtnuté), a klikněte na možnost Vložit.

Aplikace se přidá na Seznam blokovaných aplikací a bude určenými funkcemi AVG vždy blokována. Ze seznamu můžete tuto aplikaci kdykoli odebrat. Také můžete změnit výběr funkcí AVG, které ji mají blokovat:

 1. Umístěte ukazatel myši nad sloupec dané aplikace, vyberte ikonu (tři tečky), která se zobrazí, a vyberte možnost Změnit blokované funkce.
 2. Zaškrtněte pole u funkcí AVG, které mají aplikaci blokovat, a klikněte na možnost Změnit.

Odebrání blokované aplikace

 1. Otevřete obrazovku Blokované a povolené aplikace.
 2. seznamu blokovaných aplikací umístěte ukazatel myši nad panel dané aplikace, klikněte na ikonu (tři tečky), která se zobrazí, a vyberte možnost Odstranit.

Aplikace se odebere ze seznamu blokovaných aplikací a Štít citlivých dat, Ochrana webové kamery, Ochrana před ransomwarem ani Ochrana hesel ji nebudou blokovat. Když se odebraná aplikace pokusí o přístup k systému, můžete obdržet dotaz, zda jí to chcete zakázat, nebo povolit.

Přidání povolené aplikace

Když se nějaká nedůvěryhodná aplikace pokusí o přístup k vaší webové kameře, citlivým dokumentům nebo ochráněným složkám, AVG se vás může zeptat, zda jí to chcete zakázat, nebo povolit. Když vyberete možnost Povolit, aplikaci automaticky přidáme na Seznam povolených aplikací. Na seznam povolených aplikací můžete přidávat aplikace také ručně:

 1. Otevřete obrazovku Blokované a povolené aplikace a klikněte na možnost + Povolit aplikaci.
 2. Jedním z následujících způsobů vyberte požadovanou aplikaci:
  • Kliknutím vyberte aplikaci ze seznamu.
  • Klikněte na tlačítko Vybrat cestu k aplikaci, vyberte umístění aplikace a klikněte na tlačítko Otevřít.
 3. Zaškrtněte funkce AVG, které budou tuto aplikaci vždy povolovat (ve výchozím nastavení jsou všechny možnosti zaškrtnuté), a klikněte na možnost Vložit.

Aplikace se přidá na seznam povolených aplikací a bude určenými funkcemi AVG vždy povolena. Ze seznamu můžete tuto aplikaci kdykoli odebrat. Také můžete změnit výběr funkcí AVG, které ji mají povolovat:

 1. Umístěte ukazatel myši nad panel dané aplikace, vyberte ikonu (tři tečky), která se zobrazí, a vyberte možnost Změnit povolené funkce.
 2. Zaškrtněte pole u funkcí AVG, které mají aplikaci povolovat, a klikněte na možnost Změnit.

Odebrání povolené aplikace

 1. Otevřete obrazovku Blokované a povolené aplikace.
 2. V části Seznam povolených aplikací umístěte ukazatel myši nad panel dané aplikace, klikněte na ikonu (tři tečky), která se zobrazí, a vyberte možnost Odstranit.

Aplikace se odebere ze seznamu povolených aplikací a Štít citlivých dat, Ochrana webové kamery, Ochrana před ransomwarem ani Ochrana hesel ji nebudou povolovat. Když se odebraná aplikace pokusí o přístup k systému, můžete obdržet dotaz, zda jí to chcete zakázat, nebo povolit.

 • AVG Internet Security 20.x
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?