Pomoc dotycząca produktów domowych

AVG BreachGuard — często zadawane pytania

Informacje ogólne

Co to jest AVG BreachGuard?

AVG BreachGuard to zaawansowane rozwiązanie do ochrony prywatności, które uniemożliwia wykorzystywanie i sprzedaż Twoich danych osobowych w sieci.

AVG BreachGuard ostrzega Cię, jeśli Twoje dane osobowe wyciekną online, umożliwia kontrolowanie, kto może przechowywać i sprzedawać Twoje dane osobowe, oraz pomaga w dostosowaniu ustawień konta online w celu osiągnięcia żądanego poziomu prywatności.

Co to jest ukryta sieć (darknet)?

Ukryta sieć to bardziej prywatna część Internetu, do której dostęp można uzyskać tylko za pomocą sieci zapewniającej anonimowość, takiej jak przeglądarka Tor. Duża prywatność oferowana przez ukrytą sieć sprawia, że jest ona idealnym środowiskiem dla przestępców, którzy nielegalnie kupują i sprzedają dane osobowe.

Co to jest naruszenie bezpieczeństwa danych?

O naruszeniu bezpieczeństwa danych mówimy wtedy, gdy zostaną ujawnione poufne dane osobowe. Te ujawnione dane mogą następnie zostać sprzedane w ukrytej sieci i zakupione przez przestępców, którzy mogą wykorzystać je w celu podszywania się pod Ciebie. Może to oznaczać tworzenie kont internetowych w Twoim imieniu, robienie zakupów online przy użyciu danych Twojej karty płatniczej, a nawet popełnianie przestępstw jako Ty.

Jak tworzyć bezpieczne hasła do kont internetowych?

Przy tworzeniu bezpiecznych haseł do kont w Internecie zalecamy przestrzeganie następujących wytycznych:

 • Hasło powinno zawierać co najmniej 10 znaków, a najlepiej 12 lub więcej znaków. Im więcej użyjesz znaków, tym bezpieczniejsze będzie hasło.
 • To hasło nie powinno być używane do uzyskiwania dostępu do innych kont ani usług.
 • Najbezpieczniejszymi hasłami są frazy, a nie pojedyncze słowa. Wybierz frazę, którą łatwo zapamiętasz, ale którą nie jest łatwo przewidzieć.

Kim są brokerzy danych?

Brokerzy danych to duże firmy, które gromadzą i sprzedają dane osobowe. Te informacje są zbierane za pomocą śledzenia aktywności online, uzyskiwania dostępu do danych publicznych i legalnego zakupu danych od innych firm. Twoje dane osobowe służą do utworzenia dokładnego profilu, który zawiera informacje o Twoich zainteresowaniach, wieku, religii, problemach zdrowotnych, przychodzie, wydatkach i zwyczajach zakupowych. Brokerzy danych gromadzą ogromne kolekcje profilów osobowych i sprzedają je innym firmom. Gdy firma ma dostęp do Twojego profilu osobowego, może na przykład użyć tych informacji, aby negatywnie wpłynąć na Twoje stawki ubezpieczeniowe lub wnioski o udzielenie pożyczki.

Pobieranie i instalacja

Jak zainstalować program AVG BreachGuard?

 1. Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać plik instalacyjny AVG BreachGuard, a następnie zapisz go w znanej lokalizacji na komputerze (domyślnie pobrane pliki są zapisywane w folderze Pobrane). Pobierz program AVG BreachGuard dla systemu Windows
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy pobrany plik instalacyjny avg_breach_guard_online_setup.exe i z menu kontekstowego wybierz polecenie Uruchom jako administrator.
 3. Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe Kontrola konta użytkownika z pytaniem o zezwolenie, kliknij przycisk Tak.
 4. Aby zainstalować program AVG BreachGuard na komputerze, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Program AVG BreachGuard został zainstalowany na Twoim komputerze. Aby móc korzystać z aplikacji, musisz zalogować się do programu AVG BreachGuard za pomocą Konta AVG i aktywować swoją płatną subskrypcję.

 1. Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać plik instalacyjny AVG BreachGuard, i zapisz ten plik w znanej lokalizacji na komputerze Mac (domyślnie pobrane pliki są zapisywane w folderze Pobrane). Pobierz program AVG BreachGuard dla komputerów Mac
 2. Kliknij dwukrotnie pobrany plik instalacyjny avg-breachguard.dmg.
 3. Kliknij ikonę AVG BreachGuard i przeciągnij ją do folderu Aplikacje.
 4. Otwórz folder Aplikacje i kliknij dwukrotnie ikonę AVG BreachGuard.

Program AVG BreachGuard został zainstalowany na komputerze Mac. Aby móc korzystać z aplikacji, zaloguj się do programu AVG BreachGuard za pomocą Konta AVG i aktywuj swoją płatną subskrypcję.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje instalacji i aktywacji, przeczytaj następujące artykuły:

Jakie są wymagania systemowe programu AVG BreachGuard?

 • Windows 11 z wyjątkiem edycji Mixed Reality i IoT; Windows 10 z wyjątkiem edycji Mobile i IoT (wersja 32- lub 64-bitowa); Windows 8/8.1 z wyjątkiem edycji RT i Starter (wersja 32- lub 64-bitowa); Windows 7 SP1 lub nowszy, dowolna edycja (wersja 32- lub 64-bitowa)
 • Komputer w pełni zgodny z systemem Windows, z procesorem Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 lub nowszym (musi zapewniać obsługę instrukcji SSE3)
 • 1 GB pamięci RAM (lub więcej)
 • 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Łącze internetowe do pobierania, aktywowania i korzystania z aplikacji
 • Standardowa rozdzielczość ekranu optymalnie nie mniejsza niż 1024 × 768 pikseli
 • Apple macOS 13.x (Ventura), Apple macOS 12.x (Monterey), Apple macOS 11.x (Big Sur), Apple macOS 10.15.x (Catalina), Apple macOS 10.14.x (Mojave), Apple macOS 10.13.x (High Sierra)
 • Komputer Mac z 64-bitowym procesorem Intel lub układem scalonym Apple (M1)
 • 512 MB pamięci RAM (lub więcej)
 • Co najmniej 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Połączenie internetowe do pobierania, aktywowania i aktualizowania aplikacji
 • Standardowa rozdzielczość ekranu optymalnie nie mniejsza niż 1024 × 768 pikseli

Subskrypcja i aktywacja

Jak aktywować subskrypcję AVG BreachGuard?

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje aktywacji, przeczytaj następujący artykuł:

Co zrobić, jeśli aktywacja zakończyła się niepowodzeniem?

Aby uzyskać instrukcje dotyczące rozwiązania typowych problemów przy aktywacji, zapoznaj się z następującym artykułem:

Czy mogę używać programu AVG BreachGuard na wielu urządzeniach i platformach?

Sprawdź warunki zakupionej opcji subskrypcji:

 • AVG BreachGuard (Wiele urządzeń): Subskrypcja może być jednocześnie aktywna na maksymalnie 10 urządzeniach (bez względu na platformę). Możesz dowolnie przenosić swoją subskrypcję między urządzeniami i platformami.
 • AVG BreachGuard dla komputerów PC: Subskrypcję możesz aktywować na jednym komputerze z systemem Windows. Możesz przenieść swoją subskrypcję na inny komputer z systemem Windows, ale nie możesz używać subskrypcji programu AVG BreachGuard na więcej niż jednym komputerze jednocześnie.
 • AVG BreachGuard dla komputerów Mac: Możesz aktywować swoją subskrypcję na jednym komputerze Mac. Możesz przenieść swoją subskrypcję na inny komputer z Mac, ale nie możesz używać subskrypcji programu AVG BreachGuard na więcej niż jednym komputerze Mac jednocześnie.

Instrukcje przenoszenia subskrypcji na inne urządzenie znajdują się w następującym artykule:

Jak anulować subskrypcję AVG?

Instrukcje dotyczące anulowania subskrypcji AVG zawiera następujący artykuł:

Funkcje i użytkowanie

Jak używać programu AVG BreachGuard?

Szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z programu AVG BreachGuard znajdują się w poniższym artykule:

Co to jest Moduł usuwania danych osobowych?

Moduł usuwania danych osobowych jest dostępny wyłącznie dla użytkowników na terytorium USA.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać informacje na temat zarządzania danymi dotyczącymi lokalizacji w programie AVG BreachGuard.

Moduł usuwania danych osobowych upraszcza złożone i czasochłonne zadanie usuwania danych osobowych z baz danych brokerów danych, przesyłając żądania usunięcia danych do brokerów danych w Twoim imieniu. Po pierwszym kliknięciu kafelka Moduł usuwania danych osobowych należy wybrać lokalizację. Zalecamy wybór kraju zamieszkanego przez Ciebie obecnie lub w przeszłości.

Przeczytaj poniżej odpowiednie informacje według wybranej lokalizacji:

 • Stany Zjednoczone: Należy wypełnić nasz formularz żądania usunięcia danych. Następnie możesz wysłać pierwsze żądania usunięcia danych do wszystkich zidentyfikowanych handlarzy danymi. Stale wyszukujemy nowych handlarzy danymi oraz informujemy Cię, gdy konieczne jest ponowne wysłanie żądania usunięcia danych. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj następujący artykuł:
 • Reszta świata: Zostanie wyświetlony monit o zainstalowanie rozszerzenia AVG Online Security w przeglądarce internetowej. Ponieważ Moduł usuwania danych osobowych nie jest dostępny w Twojej lokalizacji, jego kafelek na pulpicie nawigacyjnym aplikacji zmieni się na kafelek Rezygnacja z reklam.
 • Reszta świata: Zostanie wyświetlony monit o zainstalowanie rozszerzenia AVG Online Security w przeglądarce internetowej.

Czy otrzymam potwierdzenie od handlarzy danymi, gdy moje dane osobowe zostaną usunięte?

Nie. Kiedy żądania usunięcia danych zostaną pomyślnie wysłane do brokerów danych przy użyciu programu AVG BreachGuard, nie otrzymasz potwierdzenia od poszczególnych brokerów danych, że Twoje dane zostały usunięte. Jednak brokerzy danych są prawnie zobowiązani do usunięcia wszystkich Twoich danych osobowych ze swoich baz danych po otrzymaniu od Ciebie żądania usunięcia danych.

Co to jest Rezygnacja z reklam?

Kafelek Rezygnacja z reklam pozwala łatwo zainstalować rozszerzenie AVG Online Security do przeglądarki. Po zainstalowaniu rozszerzenia AVG Online Security zalecamy użycie funkcji Gromadzenie danych do celów reklamowych w celu wysłania reklamodawcom internetowym żądań rezygnacji. Po otrzymaniu żądań rezygnacji reklamodawcy internetowi są prawnie zobowiązani do zaprzestania gromadzenia i sprzedawania Twoich danych osobowych.

Rozszerzenie AVG Online Security ma także wiele innych funkcji bezpieczeństwa i prywatności uzupełniających istniejące funkcje dostępne w programie AVG BreachGuard.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozszerzenia AVG Online Security, przeczytaj poniższy artykuł:

Co to jest Monitor ryzyka?

Monitor ryzyka monitoruje ukrytą sieć 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, aby ostrzec Cię, jeśli Twoje dane wyciekną wskutek naruszenia zabezpieczeń danych, a także pomaga zmienić hasła w celu zminimalizowania ryzyka w przyszłości.

Kafelek Monitora ryzyka na pulpicie nawigacyjnym programu AVG BreachGuard pokazuje bieżący stan tej funkcji:

 • Aktywna Twoje konta online są teraz bezpieczne. AVG BreachGuard aktywnie monitoruje ukrytą sieć pod kątem naruszeń zabezpieczeń danych z udziałem Twoich kont.
 • Zagrożenia prywatności: Twoje konta online są narażone na ryzyko lub ich zabezpieczenia zostały naruszone. Kliknij kafelek Monitor ryzyka, aby uzyskać więcej informacji i usunąć wykryte zagrożenia.
 • Nieaktywny Nie dodano jeszcze żadnych monitorowanych adresów e-mail, dlatego program AVG BreachGuard nie może sprawdzić, czy istnieją naruszenia zabezpieczeń danych z udziałem Twoich kont online.

Jak dodać nowe monitorowane konto e-mail?

Wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierz kolejno opcje MenuUstawienia.
 2. Upewnij się, że w panelu po lewej stronie jest wybrana opcja E-maile.
 3. Upewnij się, że w panelu górnym jest wybrana opcja E-mail.
 4. Kliknij przycisk Dodaj nowe konto e-mail.
 5. Wprowadź adres e-mail, który ma być monitorowany przez program AVG BreachGuard, a następnie kliknij opcję Zaoszczędź.

Nowy adres e-mail będzie teraz widoczny w obszarze Monitorowane konta e-mail. Jeśli zobaczysz komunikat sprawdź skrzynkę odbiorczą i dokonaj weryfikacji, musisz wejść na swoją pocztę e-mail i potwierdzić, że ten adres e-mail należy do Ciebie. Gdy adres e-mail zostanie pomyślnie zweryfikowany, pojawi się zielony symbol zaznaczenia.

AVG BreachGuard może monitorować nieograniczoną liczbę kont e-mail.

Które przeglądarki są zgodne z programem AVG BreachGuard?

Program AVG BreachGuard skanuje przeglądarki internetowe w poszukiwaniu słabych lub zduplikowanych haseł. Ponadto oferuje spersonalizowane porady dotyczące ochrony prywatności online, skanując historię przeglądania i zakładki. Program AVG BreachGuard jest zgodny z następującymi przeglądarkami internetowymi:

 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Microsoft Edge (wersja 79.0.309 i nowsze)
 • Opera
 • Brave
 • Avast Secure Browser
 • AVG Secure Browser
 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Opera

Aby się upewnić, że program AVG BreachGuard chroni wszystkie zainstalowane przeglądarki, wybierz kolejno opcje MenuUstawieniaPrzeglądarki. Na ekranie Przeglądarki przedstawione są wszystkie zgodne przeglądarki zainstalowane na Twoim urządzeniu. Aby zacząć chronić nową przeglądarkę, kliknij czerwony suwak (WYŁ.) obok wybranej przeglądarki, aby zmienił kolor na zielony (WŁ.).

Co to jest Doradca w zakresie prywatności?

Doradca ds. Prywatności oferuje szczegółowe porady dotyczące dostosowywania ustawień prywatności najbardziej popularnych kont online w celu zminimalizowania ilości udostępnianych danych osobowych.

Aby skorzystać z Doradcy w zakresie prywatności:

 1. Kliknij kafelek Doradca ds. Prywatności na pulpicie nawigacyjnym programu AVG BreachGuard.
 2. Kliknij opcję Pokaż dane szczegółowe obok wymienionego zalecenia.
 3. Kliknij opcję Pokaż poradę obok wymienionego zalecenia.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zastosować to zalecenie. Instrukcje zawierają obrazy gif, ilustracje i bezpośrednie linki do odpowiednich stron internetowych.
 5. Po zakończeniu kliknij opcję Oznacz jako wykonaną, aby program AVG BreachGuard nie zalecał ponownie tej akcji.
 6. Po zakończeniu kliknij opcję Oznacz jako zakończone, aby program AVG BreachGuard nie zalecał ponownie tej akcji.

Ustawienia wybranego konta zostały dostosowane do odpowiedniego poziomu prywatności.

Niektóre obrazy lub kroki opisane w instrukcjach dotyczących stosowania zaleceń mogą być inne w przypadku danego urządzenia. Pracujemy nad ich aktualizacją.

Co to jest usługa Identity Assist?

Usługa Identity Assist umożliwia bezpłatną rozmowę z jednym z naszych ekspertów Identity Assist przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Nasi eksperci oferują dwie odrębne usługi w zależności od Twoich potrzeb:

 • ScamAssist®: Nasi eksperci mogą w Twoim imieniu zbadać podejrzane próby kontaktu (w tym wiadomości e-mail, listy i rozmowy telefoniczne).
 • Identity Resolution jeśli jesteś ofiarą kradzieży tożsamości lub obawiasz się, że możesz stać się nią w przyszłości, nasi eksperci mogą natychmiast podjąć odpowiednie działania, aby zaradzić tej sytuacji.

Więcej informacji na temat usługi Identity Assist zawiera następujący artykuł:

Usługa Identity Assist jest obecnie dostępna tylko w następujących krajach:
 • Ameryka: Brazylia, Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone
 • Europa: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania
Jeśli na pulpicie nawigacyjnym programu AVG BreachGuard nie widać kafelka Identity Assist, ta funkcja nie jest obecnie dostępna w Twojej lokalizacji.

Co to jest AVG Online Security?

AVG Online Security to rozszerzenie przeglądarki umożliwiające kontrolowanie, kto ma dostęp do Twoich prywatnych danych, i ostrzegające przed złośliwymi stronami internetowymi oraz oszustwami typu phishing.

Rozszerzenie AVG Online Security można zainstalować bezpośrednio z poziomu aplikacji AVG BreachGuard, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz program AVG BreachGuard i wybierz kolejno opcje MenuUstawienia.
 2. Kliknij opcję Rozszerzenia w panelu po lewej stronie.
 3. Kliknij opcję Rozszerzenia w górnym panelu.
 4. Kliknij opcję Zainstaluj obok nazwy preferowanej przeglądarki internetowej i wykonaj instrukcje wyświetlone na ekranie, aby zainstalować AVG Online Security.

Zalecamy zainstalowanie rozszerzenia AVG Online Security w każdej przeglądarce zainstalowanej na komputerze PC.

Zalecamy zainstalowanie rozszerzenia AVG Online Security w każdej przeglądarce zainstalowanej na komputerze Mac.

Więcej informacji na temat rozszerzenia AVG Online Security zawiera następujący artykuł:

Jak mogę zaktualizować dane dotyczące mojej lokalizacji?

Program AVG BreachGuard nie może działać skutecznie, jeśli nie podasz swojej dokładnej lokalizacji. Zalecamy wybór kraju zamieszkanego przez Ciebie obecnie lub w przeszłości.

Aby zaktualizować swoją lokalizację:

 1. Otwórz program AVG BreachGuard i wybierz kolejno opcje MenuUstawienia.
 2. Kliknij kartę Lokalizacja.
 3. Użyj menu rozwijanego Wybierz kraj, aby wskazać wybraną lokalizację.
 4. Użyj menu rozwijanego, aby wskazać wybraną lokalizację.

W programie AVG BreachGuard zostaną wyświetlone funkcje dostępne w wybranej lokalizacji.

Rozwiązywanie problemów

Jak odinstalować program AVG BreachGuard?

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje odinstalowywania, przeczytaj następujący artykuł:

Dlaczego Monitor ryzyka jest widoczny jako "nieaktywny"?

Oznacza to, że nie wprowadzono jeszcze żadnych kont e-mail, które program AVG BreachGuard ma monitorować, dlatego aplikacja nie może sprawdzić, czy Twoje konta online są narażone na zagrożenie.

Dlaczego Monitor ryzyka nie wykrywa żadnych zagrożeń?

Jeśli Monitor ryzyka nie wykrywa żadnych zagrożonych kont online, wypróbuj następujące rozwiązania:

 • Upewnij się, że wszystkie adresy e-mail znajdują się na liście monitorowanych kont e-mail. Aby sprawdzić bieżącą listę monitorowanych kont e-mail, wybierz kolejno opcje MenuUstawieniaE-maileE-mail.
 • Upewnij się, że program AVG BreachGuard chroni wszystkie zainstalowane przeglądarki internetowe. Aby sprawdzić bieżące chronione przeglądarki internetowe, wybierz kolejno opcje MenuUstawieniaPrzeglądarki.

Jak zgłosić problem zespołowi pomocy technicznej AVG?

Możesz zgłosić problem zespołowi pomocy technicznej AVG przy użyciu poniższego formularza kontaktowego:

 • AVG BreachGuard 22.x dla systemu Windows
 • AVG BreachGuard 1.x dla komputerów Mac
 • Microsoft Windows 11 Home / Pro / Enterprise / Education
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education — wersja 32-/64-bitowa
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise — wersja 32-/64-bitowa
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise — wersja 32-/64-bitowa
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate — dodatek Service Pack 1, wersja 32-/64-bitowa
   
 • Apple macOS 13.x (Ventura)
 • Apple macOS 12.x (Monterey)
 • Apple macOS 11.x (Big Sur)
 • Apple macOS 10.15.x (Catalina)
 • Apple macOS 10.14.x (Mojave)
 • Apple macOS 10.13.x (High Sierra)

Czy ten artykuł był pomocny?

Kontakt