Ochrana webové kamery – začínáme | AVG

Podpora pro domácnosti

Ochrana webové kamery – začínáme

Ochrana webové kamery je k dispozici v nejnovější verzi programu AVG Internet Security. Brání aplikacím a malwaru v přístupu k webové kameře počítače bez vašeho svolení. Když je Ochrana webové kamery zapnutá, nedůvěryhodné aplikace nemohou pořizovat snímky ani videa a odesílat je bez vašeho svolení ven z počítače.

Tento článek předpokládá, že už máte v počítači nainstalované a aktivované AVG Internet Security. Pokyny k instalaci a aktivaci AVG Internet Security najdete v následujících článcích:

V následujících částech najdete pokyny k používání Ochrany webové kamery v AVG Internet Security:

Nastavení citlivosti

 1. Otevřete AVG Internet Security a klikněte na dlaždici Soukromí.
 2. V pravém horním rohu klikněte na ikonu Nastavení (ozubené kolo).
 3. Na levém panelu vyberte možnosti Úplná ochranaOchrana webové kamery a pak z rozevírací nabídky vyberte citlivost Ochrany webové kamery. K dispozici máte následující možnosti:
  • Chytrý režim: Důvěryhodným aplikacím automaticky povoluje přístup k vaší webové kameře. Pokud se k webové kameře pokusí přistoupit nedůvěryhodná aplikace, zobrazí se vám oznámení s dotazem, zda chcete aplikaci povolit, či zakázat. Jakmile vyberete požadovanou možnost, daná aplikace se zobrazí na obrazovce Blokované a povolené aplikace, kde si můžete zjistit její stav a zvolit dodatečné akce.
  • Přísný režim: Upozorní vás pokaždé, když se nějaká aplikace pokusí přistoupit k webové kameře, a dá vám na výběr, zda chcete danou aplikaci zablokovat, nebo povolit. Jakmile tuto aplikaci zablokujete či povolíte, zobrazí se na obrazovce Blokované a povolené aplikace, kde si můžete zjistit její stav a zvolit dodatečné akce.
  • Režim Žádné slitování: Automaticky blokuje všechny aplikace, které se pokusí přistoupit k webové kameře.

Blokované a povolené aplikace

Když je Ochrana webové kamery nastavená na Chytrý režim nebo Přísný režim, dostanete oznámení pokaždé, když se nějaká neznámá aplikace pokusí o přístup k webové kameře počítače. V tomto oznámení budete mít i možnost daný přístup zakázat nebo povolit. Jakmile vyberete požadovanou možnost, aplikace bude přidána do seznamu na obrazovce Blokované a povolené aplikace. Aplikace také můžete ručně přidat na obrazovku Blokované a povolené aplikace a nastavit tak, zda mají být Ochranou webové kamery vždy automaticky zablokovány, nebo povoleny.

Jak otevřít obrazovku Blokované a povolené aplikace:

 1. Otevřete uživatelské rozhraní AVG Internet Security a vyberte možnosti NabídkaNastavení.
 2. Přejděte do části ObecnéBlokované a povolené aplikace.

Otevře se obrazovka Blokované a povolené aplikace a můžete začít přidávat aplikace na Seznam blokovaných aplikací, nebo na Seznam povolených aplikací.

Podrobné pokyny k používání obrazovky Blokované a povolené aplikace najdete v následujícím článku:

Vypnutí Ochrany webové kamery

 1. Otevřete AVG Internet Security a klikněte na dlaždici Soukromí.
 2. Nad komponentou Ochrana webové kamery klikněte na zelený posuvník (Zapnuto).
 3. Určete, na jak dlouho chcete Ochranu webové kamery vypnout, a poté v dialogovém okně o zastavení komponenty AVG klikněte na tlačítko OK, zastavit.

Ochrana webové kamery se dočasně vypne. Chcete-li ji znovu zapnout, řiďte se výše uvedeným krokem 1 a kliknutím přepněte červený posuvník (Vypnuto) do zelené polohy (Zapnuto).

 • AVG Internet Security 20.x
 • Microsoft Windows 10 Home / Pro / Enterprise / Education – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8.1 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 8 / Pro / Enterprise – 32/64bitový
 • Microsoft Windows 7 Home Basic / Home Premium / Professional / Enterprise / Ultimate – Service Pack 1, 32/64bitový

Pomohl vám tento článek?